Filmo „Princesė Diana“ žiūrovams – dveji paskutiniai Širdžių princesės gyvenimo metai

Velso princesę Dianą, ko gero, galima vadinti viena garsiausių pasaulio moterų. Kiek daugiau nei prieš savaitę buvo minimos jau 15-osios tragiškos jos mirties metinės, tačiau šviesus Širdžių ir žmonių princese vadintos Dianos atminimas vis dar gyvas. Tebuvo laiko klausimas, kuomet daugybę aistrų kėlusi jos gyvenimo istorija pasieks kino ekranus. Pagaliau žiūrovams suteikta proga išvysti meninį filmą apie paskutinius dvejus princesės gyvenimo metus, o pačią Dianą įkūnijo talentinga aktorė Naomi Watts.

Naujasis filmas „Princesė Diana“ (angl. „Diana“) buvo kurtas daugiausia remiantis 2001-aisiais išleista Kate Snell knyga „Diana. Paskutinė jos meilė“ (angl. „Diana: Her Last Love“). Juostoje pasakojama apie laiką po princesės skyrybų su princu Charlesu. Daugiausia dėmesio skirta jos romanui su širdies chirurgu Hasnatu Khanu, kurį įkūnijo serialo „Dingę“ žvaigždė Naveenas Andrewsas, bei paskutiniam moters vyrui – egiptiečio milijardieriaus Mohamedo Al-Fayedo sūnui Dodi Fayedui. Būtent su juo princesė važiavo vienu automobiliu lemtingą 1997-ųjų rugpjūčio 31-ąją, kai jų mašina rėžėsi į betoninę sieną viename Paryžiaus tunelių, o pora nuo patirtų sužalojimų mirė. Tiesa, dalis princesei Dianai artimų žmonių įsitikinę, kad tikroji jos meilė buvo tik H.Khanas, o D.Fayedas – tik įrankis, norint sukelti jam pavydą.

REKLAMA

Jautriame filme „Princesė Diana“ žiūrovai išvys režisieriaus Oliverio Hirschbiegelio interpretaciją, kaip galėjo gyventi ir jaustis paparacų ir žiniasklaidos persekiota, tačiau pasauliui padėti taip troškusi princesė. Nors filmas buvo kurtas remiantis tikrais atsiminimais ir biografinėmis detalėmis, režisieriaus teigimu, kai kurios scenos tyčia buvo paaštrintos. „Tai – ne dokumentinis filmas, o dramatiška istorijos interpretacija. Kurdami įtikinamą meilės istoriją privalėjome prisotinti ją bent keletu jausmingų scenų“, – sakė O.Hirschbiegelis. Tačiau tiek kino kūrėjas, tiek pagrindinį vaidmenį atlikusi N.Watts pabrėžė, kad Dianos portretą stengtasi kurti su visa įmanoma pagarba.

Juostoje „Princesė Diana“ kiti Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos praktiškai nerodomi – tik vieną akimirką galima išvysti jaunuosius princus Williamą ir Harry, lipančius į sraigtasparnį. „Nežinau, ką princai galvoja, nes jų nepažįstu, tačiau jei jie pamatys šį filmą, viliuosi, kad įvertins mūsų pastangas istoriją atpasakoti pagarbiai. Šis vaidmuo buvo didžiulė rizika ir milžiniškas iššūkis. Ilgai dvejojau, tačiau sutikusi supratau, kokia tai galimybė“, – televizijai „Sky News“ sakė N.Watts.

Lietuvos kino teatrus daugiau kaip 15 metų viso pasaulio smalsumą audrinusi elegantiškosios princesės Dianos meilės istorija pasieks spalio 11 dieną.

Filmo „Princesė Diana“ anonsas:

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų