„Eurovizijos“ nugalėtojas atvyksta koncertuoti į Lietuvą

Švedas Månsas Zelmerlöwas, vos prieš kelias savaites laimėjęs „Eurovizijos“ dainų konkursą, atvyksta į Lietuvą. Jį lietuviai galės išgirsti liepos 31 – rugpjūčio 2 d. vyksiančiame muzikos festivalyje „Granatos Live“. Nuolat besipildančioje „Granatos Live 2015“ programoje įrašyta ir dar daugiau naujų vardų: estai „Ewert and The Two Dragons“, elektroninės muzikos duetas „Golden Parazyth“, atlikėja GJan ir reggae/dub muzikos grupė „Ministry of Echology“. Trijų dienos muzikos renginyje, vyksiančiame Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje Rumšiškėse, bus įrengtos penkios scenos, kuriose pasirodys kelios dešimtys žinomų užsienio ir Lietuvos atlikėjų.

19

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: „Eurovizijos“ nugalėtojas Mansas Zelmerlowas merginos internete nebeieškos

Månsas Petteris Albertas Zelmerlöwas, žinomas tiesiog kaip Månsas Zelmerlöwas, Švedijoje tapo žinomu prieš dešimtmetį, po to, kai draugo įkalbėtas sudalyvavo TV šou „Swedish Idol“. Solinė Månso karjera prasidėjo 2007-aisiais, kai jis pirmąsyk pabandė laimę „Melodifestivalen“ – nacionalinėje švedų atrankoje į „Eurovoziją“. Nors tąsyk vaikinas liko trečias, jo daina „Cara Mia“ tapo hitu Švedijoje. Netrukus M. Zelmerlöwas įrašė debiutinį albumą „Stand By For...“, kuris pirmavo šalies muzikos topuose ir tapo platininiu. Šiandien žinomas ne tik kaip pop dainininkas, bet ir TV laidų vedėjas, Månsas yra įrašęs 6 solinius albumus. Paskutinis jų – „Perfectly Damaged“ pasirodė vos prieš savaitę, birželio 5 d. Tarp 12-os energingų pop dainų albume yra ir „eurovizinis“ hitas „Heroes“, prisidėjęs prie Månso svajonės su grupe leistis į koncertinį turą visoje Europoje išsipildymo.

REKLAMA

Månso Zelmerlöwo dainos „Heroes“ videoklipas:

Alternatyvaus post¬brit¬pop ir indie roko grupę „Ewert and The Two Dragons“ puikiai pažįsta ne tik Estijos, bet ir Lietuvos bei kitų valstybių melomanai. Sunkus darbas ir intensyvi koncertinė veikla padėjo estų ketveriukei pelnyti pripažinimą. Jų albumas „Good Man Down” tapo vienu perkamausių visų laikų Estijos albumų ir uždirbo grupei aibę apdovanojimų, tarp kurių „Tallinn Music Week“ ir „Skype“ teikiamas „Go Change the World“, Estijos metų albumo, geriausio roko albumo ir metų dainos apdovanojimai bei prestižinis „European Border Breakers“ apdovanojimas. Šių metų vasarį „Ewert and The Two Dragons“ išleido trečią studijinį albumą „Circles“ – jis buvo pristatytas tris mėnesius trukusiu koncertiniu turu Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Europoje.

„Ewert and The Two Dragons“ dainos „Pictures“ videoklipas:

Vieno labiausiai elektroninės muzikos scenoje linksniuojamų duetų „Golden Parazyth“ nariai Giedrius Širka ir Aurimas Vilišius sako šiai vasarai paruošę naują ir jau patikrintą, nevaržomiems šokiams subalansuotą programą. Startavę kaip atlikėjo ir prodiuserio Giedriaus Širkos solinis projektas, šiandien „Golden Parazyth“ puikiai publikai pažįstami kūrėjai, per savo gyvavimo dešimtmetį pasiekę bemaž viską, ką galima nuveikti vietinėje elektroninės muzikos scenoje. Jų neeilinis elektroninis pop, savyje apjungiantis rokenrolui būdingą jėgą ir alternatyvaus roko elementus, traukia ir prisiekusius reiverius, ir roko muzikos klausytojus, ir indie „vaikus“.

„Golden Parazyth“ daina „Regatta of Happiness“:

„Granatos Live“ publika turės galimybę išgirsti ir po daugiau nei metų pertraukos į muzikos sceną grįžusią atlikėją GJan. Dainininkės sugrįžimas pažymėtas tarptautiniu mastu – nauja Gretos daina „Nobody Around“ buvo pasirinkta produkto reklamai Vokietijoje ir kitose vokiškai kalbančiose šalyse. Po ganėtinai įtemptų 2014-ųjų metų, per kuriuos atlikėja baigė vidurinę mokyklą ir įstojo į universitetą, GJan ketina tęsti savo muzikinę karjerą. Apie „Nobody Around“ atlikėja sako: „Dainą parašėm seniai ir klausytojai, kurie yra buvę mūsų koncertuose, ją jau bus girdėję, tik su kiek kitokiu skambesiu. Iš tiesų, nors buvo parašyta dar 2013-aisiais, „Nobody Around“ gana simboliškai apibūdina viską, kas įvyko per pastaruosius metus. Tiesiog, kai daug žmonių stengiasi kontroliuoti tavo gyvenimą, supranti, kaip gera būti tiesiog dviese arba vienam.“ GJan teigimu, tai jog daina, buvo pasirinkta reklamai, kiek sujaukė „sugrįžimo planus“, tačiau žada greitu metu paviešinti ir kitas dainas, prie kurių dirbo visus „tylos“ metus.

REKLAMA

Gjan daina „Nobody Around“:

Reggae/dub muzikos grupė „Ministry of Echology“ savo debiutinį albumą „Notes & Quotes“ pristatė vos pernai, tačiau dar šiemet tikisi nudžiuginti savo gerbėjus antruoju albumu. Vilniečių grupė, kurią sudaro net 10 narių, susibūrė 2009 m. – tuomet savaip aranžuodavę klasikinius reggae/dub kūrinius jie ėmė eksperimentuoti ieškodami savo stiliaus ir kurdami originaliais kompozicijas. 2013-ųjų pavasarį „Ministry of Echology“ kartu su Eazystyle MC pristatė savo pirmąjį singlą „Laikas Meilei“. 2014 m. išleistame jų debiutiniame albume sugulė per dvejus metus įrašyti ir ilgai gludinti kūriniai, kurie yra savita patirtų muzikinių įtakų, pastebėjimų ir kūrybinių išvadų dokumentacija. Tais pačiais metais buvo išleistas ir „ministrų“ kūrinių dub versijų rinkinys „Version Excursion“. „Džiaugiamės galėdami dalintis savo kūryba, kviečiame atsipalaiduoti, klausytis, šokti ir būti,“ – sako grupėje grojantys ir kuriantys muzikantai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų