Neseniai grįžusi iš saulėtos Ispanijos dainininkė Eglė Jakštytė vis dar gyvena nuostabios kelionės įspūdžiais. Su mylimuoju Ryčiu Žvaguliu dešimt dienų atostogavusi Eglė žada į šią šalį sugrįžti jau rudenį...

Ar pirmą kartą teko lankytis Ispanijoje?

Taip, man tai buvo pirmas vizitas į šį pasaulio kampelį. Beje, ir lėktuvu skridau pirmą kartą, maniau, bijosiu skristi, nes prisipažinsiu - turiu aukščio baimę... Bet vos pakilome virš debesų - baimės jausmas išgaravo akimirksniu, o vaizdas pro langą tiesiog viską nustelbė. Per dieną teko skristi net du kartus, mat tiesioginių skrydžių į žavingą Ispanijos kurortą Malagą dar nėra. Pirmiausia skridome į Angliją, o vėliau pasiekėme ir Ispaniją. Iš Malagos oro uosto važiavome į kurortinį miestelį Buena Vista Mijas, kur ir apsistojome.

Kur gyvenote?

Apsistojome pas Ryčio mamą Regvitą: Ispanijoje su vyru Patriku ir Ryčio sesute bei mažuoju broliuku ji gyvena jau trejus metus. Vieta, kurioje gyvenome mane tiesiog pakerėjo: namas pastatytas ant kalno, šalia įrengtas didžiulis baseinas, išėjus į balkoną gali išvysti visą miestelį, o tolumoje - banguojančią jūrą... – vaizdas fantastiškas! Pirmą dieną norėjome pailsėti ir atsipūsti, tad niekur neskubėdami visą dieną mirkome baseine, kaitinomės saulutėje. Regvitą galima vadinti vietine, ji mums surengė nedidelę pažintinę kelionę, kurioje mums aprodė gražiausias vieteles.

REKLAMA

Pirmasis tavo įspūdis apie šią šalį

Ispūdis tikrai labai geras, nes ten beprotiškai gražu ir šilta, o man, kaip šilto oro megėjai, ispaniškas klimatas buvo tikra palaima. Su vietiniais ispanais bendrauti teko nedaug, tačiau apie tuos, kuriuos mačiau galiu pasakyti, jog tai linksmi ir draugiški žmonės. Tiesa, atvykome kaip tik tą dieną kai vyko Europos futbolo čempionatas, taigi ispanų pergalę šventėme ir džiaugėmės kartu su jais.

Buvome nuvažiavę į labai gražų miestelį, kuriame pirmą kartą pamačiau asilą su ilgomis kojomis, girdėjau, kad nemažai turistų į Mijas vyksta pasižiūrėti jų. Buvome užkopę į didžiulį ir aukštą kalną nuo kurio regėjome net Afrikos žemyno pakrantes... Įspūdinga! Vieną dieną praleidome milžiniškame atrakcijonų parke: išbandėme įvairias vandens pramogas, grožėjomės ruonių šou, kuris prikaustė visų dėmesį. Puerto Banus žavėjomės nepakartojamo grožio laivais, didžiulėmis jachtomis, skanavome įvairių patiekalų. Lankėmės ir Torremolinos mieste, vaikščiojome po nuostabaus grožio senamiestį, o pasistiprinti užsukome į garsųjį Antonio Banderos restoraną.

Ką skanaus teko ragauti?

Ispanai labai mėgsta žuvį ir įvairias jūros gėrybes, taigi teko ragauti įvairių, išskirtinio skonio patiekalų. Labiausiai patiko Ispanijoje vienas populiariausių valgių - paella, pagamintas iš įvairių jūros gėrybių. Nesu prisiekusi gurmanė, bet norėjosi paragauti visko, ką valgo vietiniai gyventojai, tad išdrįsau į burną įsidėti net varles, ko Lietuvoje turbūt nedaryčiau. (kvatodama kalbėjo Eglė)

Ar daug dėmesio gavai iš ispanų vyrų? Išvaizda esi tikra ispanė, gal jie priemė tave, kaip saviškę?

Daug kas sakė, kad atrodau kaip tikra ispanė, nes esu tamsaus gymio ir tamsių plaukų, o ispanai pamišę dėl žavių blondinių, jų tiesiog nepaleidžia iš akių – buvau rami, kad į mane jie dėmesio nekreips, tačiau klydau, bet į flirtuojančius ispanus visiškai nekreipiau dėmesio, nes šalia manęs buvo nuostabus vyras.

Esi dainininkė, gal ten surengei koncertą?

Į Ispaniją mes keliavome pailsėti ir visas mintis tiek apie darbus, tiek apie koncertus palikome Lietuvoje. Bet... kada nors, savo solinį koncertą būtų labai smagu surengti tokioj nuostabioj šaly...

REKLAMA

Gal po šios kelionės gims viena kita ispaniškais motyvais praturtinta daina, o gal net visas albumas?

Žaviuosi ispanų kalba, jų ispaniškais muzikos ritmais, taigi gali būti, jog sekančiame albume viena kita daina primenanti ispaniškas, tikrai suskambės...

Gal aplankytą šalį pamilai taip, kad norėtum joje gyventi?

Ispanija tikrai ta šalis, kurioje su mielu noru gyvenčiau, bet kol kas radikaliai keisti savo gyvenamąją vietą nesiryžčiau, Lietuvoje man taip pat labai gera.

Ką pasakytum tiems, kurie niekada nebuvo Ispanijoje?

Žmonės, kurie žavisi gražia gamta ir įspūdingais kraštovaizdžiais bei šiltu klimatu, gali drąsiai važiuoti atostogauti į Ispaniją - tikrai nepasigailės, ten skaniai ir nebrangiai pavalgysite, juolab, kad aptarnavimas visur yra nepriekaištingas. Norintys pamatyti naktinį gyvenimą būtinai turi nors kartą pabūvoti ispaniškuose vakarėliuose - jaunimas čia moka linksmintis ir puikiai leisti laiką.

Ar norėsi kada grįžti į šią šalį?

Neaplankėme ir neapėjome visų gražiausių Ispanijos vietų, o ir jūroje neteko maudytis nė karto, nes prie krantų atplaukė daugybę medūzų ir į vandenį nedrįso lipti niekas, ne tik aš - taigi atvykus sekantį kartą tikrai turėsiu ką veikti.


Rašyti komentarą...
z
zuv
2012-08-05 14:03:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
grazi ta egle blyn
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų