Dizainerė iš Sūduvos savo kolekcijoms renkasi vieną garsiausių šalies modelių

Jaunos kartos vienetinių drabužių kūrėją iš Sūduvos Moniką Peganovą išgarsino fotosesija, kurios metu jos kūrinius demonstravo bene garsiausias šalies modelis Solveiga Mykolaitytė, rašoma pranešime spaudai.

15

Įdomu tai, kad Monika įgijusi net du aukštuosius – istorijos bakalaurą bei politikos mokslų ir valstybinių institucijų valdymo magistrą, atsisakė gerai apmokamo darbo ir ryžtingai ėmėsi įgyvendinti savo svajonės – moteris puošti unikaliomis, nertomis rankų darbo suknelėmis.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dizainerė iš Sūduvos savo kolekcijoms renkasi vieną garsiausių šalies modelių

„Visada smagu ir lengva dirbti su profesionaliais modeliais, tokiais, kaip S. Mykolaitytė. Tai buvo mano kūrybos pradžia: Solveiga tuomet vilkėjo vieną iš pirmųjų mano darbų. Tai neabejotinai man suteikė motyvacijos, kai viskas buvo nauja, svetima ir nežinoma. Ši pažintis mane pastūmėjo prie didžiausių gyvenime pokyčių ir atvedė  iki to, ką turiu ir darau šiandieną“, – apie lemtingą pažintį su garsiu modeliu kalba M. Peganova. 

Veikli moteris sako, jog niekada nesigailėjusi dėl savo apsisprendimo kardinaliai keisti gyvenimo kryptį. „Tai buvo bene geriausias mano sprendimas, kurį priėmiau pati ir esu laiminga šiandien galėdama daryti tai, kas mano širdžiai yra mieliausia. Šiandien jau savęs neįsivaizduoju dirbančios kitokį darbą. Mano įkurta studija yra didžiausias tikslas, kuriam atiduodu visą save“, – kalbėdama apie savo įkurtą prekės ženklą „Monala Design“, atvirai sako M. Peganova. 

Paklausus, ar itin sunku išgarsėti gyvenant nedideliame Sūduvos miestelyje, Monika tik šypteli: „Manau, nėra svarbu kur gyveni, svarbiausia yra tai, ką darai, kiek pastangų ir laiko tam atiduodi. Nuo to priklauso ir kūrybos rezultatai, kuriuos pamato kiti ir juos įvertina. Šiandien, naujausių technologijų dėka, mes apie save galime siųsti daugybę žinučių kitiems visame pasaulyje. Tą ir stengiuosi daryti: savo vardą užsitarnauti darbais, kuriuos mato ne tik mano aplinkos žmonės, bet ir tie, kurie toli, kurių nepažįstu. Taigi, pirmiausia stengiuosi savo prekės ženklą garsinti darbais, keldama naujus iššūkius sau ir su manimi drauge dirbantiems žmonėms“, – sako kūrėja.

REKLAMA

M. Peganova savo kolekcijas pristato ir dideliuose šalies renginiuose, tokiuose, kaip kasmet Kaune vykstanti paroda „Moters savaitė”. Pasak pašnekovės, tai suteikia naujos patirties, naujų idėjų, motyvacijos kurti, tobulėti ir nesustoti. „Taipogi visada yra smagu susiburti ir pabendrauti su bendraminčiais, kitais kūrėjais ir dizaineriais. Tai skatina tiek asmeninį, tiek profesinį augimą ir tobulėjimą”, – neslepia autorinių drabužių kūrėja.

Pačios naujausios kolekcijos fotosesiją M. Peganova surengė „Kultūros variklyje BWM", esančiame Marijampolėje. Naujuosius kūrinius įamžino ta pati fotografė Edita Valinčė, su kuria Monika bendradarbiauja jau eilę metų, ir kuri fotografavo S. Mykolaitytę su jos drabužiais.

„Šio greito vartojimo dienomis, ypatingai svarbu, kad rūbas būtų bazinio garderobo dalis ir jo nereikėtų keisti kas sezoną. Mano naujosios kolekcijos mezginiai yra puikus įrodymas, jog bet kuris produktas: suknelė, megztinis ar kardiganas – kokybiški ir tvarūs, tinkami naudoti metų metus”, – tvarios mados idėją palaiko Monika. Pasak pašnekovės, jos tikslas, kad mezginiai būtų ne tik tvarūs, šiuolaikiški, patogūs, bet ir leistų jaustis laisvai. „Norėčiau, kad bet kuris žmogus įsisukęs į mano kurtą kardiganą, megztinį, suknelę ar kokį rūbą jaustųsi jaukiai, galėtų būti pačiu savimi ir spinduliuotų vidinę ramybę bei džiaugsmą”, – tikisi M. Peganova, kurianti drabužius iš natūralių, minkštų merino vilnos ir medvilnės siūlų. Vyrauja natūralios, gamtai artimos spalvos, kurias paprasta derinti.

„Manau, jog svarbiausia į savo kūrinius įdėti dalį širdies, daug meilės ir kruopštumo. Jei tikiesi tuo, ką darai ir nuoširdžiai dirbsi, sėkmė tikrai aplankys“, – neabejoja pašnekovė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų