Dietologė pateikė 7 priežastis, kodėl nuolat jaučiate alkį: galima lengvai save apgauti

Kuo labiau artėja pavasaris, tuo daugiau žmonių nori atrodyti nepriekaištingai ir pagaliau atsikratyti papildomų kilogramų, kurie kūną apsunkino dar per šventes. Vis dėlto ką daryti, jei norą sulieknėti nuolat temdo alkis?

3

Ekspertai atskleidė dažniausias priežastis, kodėl jums niekaip nepavyksta nugalėti alkio.

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dietologė pateikė 7 priežastis, kodėl nuolat jaučiate alkį: galima lengvai save apgauti

Dietologė Lyndi Cohen užsienio žiniasklaidai atskleidė, kad net ir pavalgę dažnai jaučiamės alkani, tačiau yra būdas tai įveikti.

Priežastys, dėl ko jūsų gali niekaip neapleisti alkis:

1. Trokštate naujų skonių

Tikriausiai esate girdėję posakį, kad pavalgę žmonės dažnai vis dar turi vietos desertui, kad ir kokio dydžio patiekalą prieš tai būtų sukirtę. 

Vis dėlto anot dietologės, tai susiję ne su alkiu, o skonio receptoriais – suvalgę vieną patiekalą, jūs automatiškai imate norėti naujų pojūčių, o dažnai – tiesiog saldumo.

Todėl siekdami patenkinti savo receptorių poreikius, bet nepasiduoti lengvoms kalorijoms, turėtumėte elgtis protingai ir vietoje didžiulės porcijos ledų ar torto, rinktis mėtinį saldainį, gabalėlį šokolado, nedidelį vaisių ar jogurtą. Mat net ir nedidelis gabalėlis patenkins jūsų norą paragauti kažko naujo.

2. Jaučiatės suvaržytas

Jei nuolat laikotės dietos, natūralu, kad jaučiatės alkanas, o taip pat ir emociškai suvaržytas. Tai jums niekaip neleidžia pajusti pasitenkinimo ir sotumo.

Todėl jei specialiai iš savo dietos išnaikinsite tam tikrus produktus, labai gali būti, kad būtent jų labiausiai visuomet ir trokšite. 

„Jei savo mintyse neleisite sau mėgautis tam tikru maistu, pavyzdžiui, makaronais ar riešutų sviestu tiesiai iš stiklainio, tai visuomet jums atrodys be galo įdomu. O toks maisto skirtstymas į „blogą“ ir „draudžiamą“ nuolat vėliau atsiliepia“, – tikina dietologė.

Dėl šios priežasties ji siūlo leisti sau mėgautis absoliučiai viskuo – paprasčiausiai mažiau sveikų produktų vartoti kuo įmanoma mažiau.

REKLAMA

3. Balanso trūkumas

Daugybė populiarių dietų pastaruoju metu siūlo iš savo mitybos išbraukti visą produktų grupę, tačiau tai lygiai taip pat jus paskatins to norėti tik dar labiau. Negana to, tai išbalansuos ir visą jūsų kūną.

L. Cohen aiškino, kad būtent dėl šios priežasties, kad būtų įmanoma to išvengti, dietologai nuolat siūlo į kiekvieną savo valgomą patiekalą įtraukti kiekvienos maisto grupės produktų. Tai ne tik padeda ilgiau jaustis sotimes, bet ir suteikia kūnui energijos.

4. Valgote pernelyg mažai

Tai – sakinys, kurį, tikriausiai, išgirsti norėtų visi – jūs paprasčiausiai valgote per mažai. Negana to, pasirodo, kad tai ne visuomet padės išvengti papildomų kalorijų.

„Jei vieno valgymo metu suvartojate pernelyg daug kalorijų, kito valgymo metu netyčia galite suvalgyti kur kas daugiau“, – primena dietologė.

Dėl šios priežasties moteris siūlo valgyti ne tik gerus pusryčius ir pietus, bet ir lengvą vakarienę, kad galėtumėte nesunkiai užmigti.

5. Valgote per mažai daržovių ar vaisių

Pasirodo, kad ne ką mažiau svarbu per parą suvalgyti ir tam tikrą kiekį vaisių bei daržovių. L. Cohen siūlo vaisių ir daržovių pridėti prie kiekvieno jūsų valgymo – taip liksite ne tik sotesni, bet ir kur kas laimingesni.

6. Esate tik ištroškęs

Daugybė žmonių iki šiol vis dar painioja troškulį su alkiu, o šie potyriai išties supanašėja, ypatingai, kai kalbame apie jausmą, kuris ateina iškart, kai tik pavalgome.

„Kad išvengtumėte to, siūlau kiekvieno valgymo metu turėti didžiulę stiklinę vandens“, – teigė dietologė.

Negana to, ji rekomenduoja su savimi visur nešiotis gertuvę tiems atvejams, jei staiga išalktumėte. Taip pat išvengsite dehidratacijos.

7. Tai – įprotis

Anot dietologės, nepaisant to, jaučiasi alkani, ar ne, daugybė žmonių po pietų ar vakarienės vis tiek mėgaujasi desertu, net jei to nenori. Būtent tai L. Cohen vadina įpročiu ar būtinybe.

Lyndi rekomenduoja po pietų palaukti valandą. Jei saldumyno vis dar norite – valgykite, o jei noras praėjo, vadinasi, jis nė nebuvo toks stiprus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų