Donatas Montvydas nėra aklas artimiesiems,
– Muzika – mano realizacijos forma, vieta, kurioje galiu jaustis arčiausiai savęs tokio, koks esu, – sako Donatas. – Tačiau asmeninis – mano artimųjų, mylimųjų – gyvenimas man yra svarbesnis. Iš jo ateina muzika. Vaikai, ateitis – pirmoje vietoje, taip esu auklėtas.
Nuolat jaučiu artimųjų palaikymą, jiems net nesant šalia. Todėl užtenka valandą dvi pabendrauti, kad juos vėl pajausčiau, „pasikraučiau.“ Buvimas be jų leidžia suprasti, kiek jie man reikalingi ir kiek aš jiems svarbus. Su tėvais, seserimi bendraujame labai atvirai ir nuoširdžiai, tikrai susitikę nekalbame apie orą.
...meilei,
– Didžiausi vienas kito palaikytojai, žinoma, esame su Veronika (širdies drauge Veronika Brasaite – aut. past.). Kartu ir gyvename, ir dirbame. Niekada nesvarsčiau, ar man lengviau, ar sunkiau nuo to, kad mano antroji pusė kartu su manimi ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir darbe. Tokia mūsų dalia ir nekeliu sau papildomų klausimų.
D. Montvydas su drauge Veronika (nuotr. Fotodiena.lt/Karolio Kavolėlio)
....muzikai,
– Kas toliau po „Eurovizijos“? Visas likęs gyvenimas. Žiūrint iš 70 metų perspektyvos, šis konkursas – mažas taškelis. Žinoma, dabar ji man suteikė labai daug. Džiugu stebėti, kaip „Eurovizija“ tarsi suvienijo visą šalį – besiklausančius muzikos, joje nusimanančius. Man tai – didžiausia dovana, ne vien todėl, kad būtent aš dalyvavau tame konkurse. Džiaugiuosi dėl žmonių, kurie labai pozityviai mane priėmė, nebijojo prieiti, pagirti. Man tai svarbu, o ne rezultatas.
Donatas Montvydas (nuotr. Fotodiena.lt/Dmitrijaus Radlinsko)
Tai nereiškia, kad žadu scenoje būti 70 metų. Ir be jos, tikiu, muzika dar ilgai bus mano gyvenime. Tai būsimi mokiniai, gal studija, pavyzdžiui, meno? Va, jau šokių studiją su Veronika esame atidarę.
Šių metų tikslai – labai aiškūs: naujo singlo leidyba, nes penkis metus brandintas albumas išleistas dar prieš „Euroviziją“, noriu nusifilmuoti ir to paties singlo vaizdo klipe, aktyviai ruošiuosi dalyvauti muzikiniuose apdovanojimuose. Spalį vėl koncertuosiu Šiauliuose „Saulėje“.
...ateičiai,
– Nesijaučiu vieno miesto ar vienos šalies atstovu. Žinau, kad gimiau Lietuvoje, bet visuomet save vadinu Žemės žmogumi. Jei protas suvoktų mane plačiau, sakyčiau, kad ir – visatos. Mano, kaip atlikėjo noras: kaip man padėjo Fredis Merkuris ir Maiklas Džeksonas savo muzika, taip savo kūryba noriu paveikti visą pasaulį.
...emigracijai,
– Tai normalus dalykas. Jei atsiranda galimybė dirbti su pasaulinio garso kompanija, nelieka vietos patriotizmui. Donatas Montvydas, Donny Montell, Lietuva, Amerika, Afrika – tai tik formos, prie kurių visiškai nesu prisirišęs. Mano tikslas, kad muzika sklistų ir vienytų žmones.
Nėra valstybės, kuri mane viliotų, prie kurios prisiriščiau. Gal nebent džiunglėse būtų sudėtingiau kažką kurti. Nors šiaip esu žmogus „prie gamtos“.
Man Lietuvoje – mieliausia, čia – mano namai, norėčiau čia gyventi, pasenti ir numirti. Bet dauguma važiuoja kažką daryti į užsienį prieš tai nieko nepadarę Lietuvoje, sakydami, kad čia yra sunku. Suprantu, kad sunku, bet manau, kad jie taip bėga nuo savo problemų. Jei nepadarei karjeros Lietuvoje, manau, to nepadarysi ir užsienyje. Aš Lietuvoje jau tam tikrą tašką pagal savo galimybes pasiekiau, todėl važiuočiau į užsienį, norėdamas plėstis, o ne bėgdamas nuo savo problemų.
...šokiams,
– Tai kūno kalba, neatsiejama nuo mano buvimo scenoje. Gera kūno forma, ištvermė man būtini. Nuo mažų dienų sportuoju, mano tėtis – sportininkas, muzikantas, tam tikrų jo auklėjimo principų laikausi iki šiol. Šokis padeda išlaikyti lankstumą, tamprumą, raumenų tonusą.
„Eurovizija 2012“ – finalas: Lietuvos atstovo Donato Montvydo pasirodymas (nuotr. SCANPIX)
Šiais laikais tai turėtų būti ypač aktualu. Ką matome mokyklose? Berniukai vaikšto arba susikūprinę, arba vienas petys aukščiau už kitą. Noriu rodyti pavyzdį, kad ne tik protą, bet ir kūną būtina lavinti.
Todėl su Veronika įkūrėme šokių studiją. Aš – iniciatorius, moralinis palaikytojas, Veronika – pedagogė. Tai – jos sritis, juk 15 metų šoko „Todes“.
...režimui,
– Miegas – geriausias mano padėjėjas, norint tinkamai rūpintis balsu ir pasiruošti scenai. Žinoma, labai svarbus visas gyvenimo režimas. Pavyzdžiui, jei netinkamai maitiniesi, gali pradėti kilti balso stygas deginančios rūgštys. Stengiuosi nevalgyti labai aštraus, karšto, šalto maisto. Gerbiu savo balsą, todėl juo rūpinuosi.
Laiku nueiti miegoti, laiku pavalgyti, rodos, – paprasta, bet dėl mano profesijos ir labai sunku. Nemėgstu aktyvaus naktinio gyvenimo, geriau anksčiau nueinu miegoti, bet pavalgyti bent keturis kartus per dieną yra sudėtingiau...
...jaunimo problemoms
– Užaugau kieme, kuriame buvo labai daug narkomanų ir alkoholikų, todėl noriu būti savotišku ambasadoriumi, pavyzdžiu, kas yra gerai ir ko reikėtų vengti. Tai ypač aktualu dabar, kai daug ką daro kompiuteriai, net nebelieka ranka rašytų laiškų. Vyksta milijonai dalykų, kurie, mano manymu, bukina žmogų.
Jaučiu elementarios kultūros trūkumą. Pas mus nebėra pagarbaus „Jūs“. Visur, kur nueini, „tujina“. Kalbu net ne apie save, o apie jaunimo ir į tėvus, senelius jiems tinkančių vyresnių bendravimą. Nebėra kultūros pakelti gatvėje paslydusią ir parkritusią močiutę. Keiksmažodžiai – kas antras jaunimo žodis. Neskubu dėl to kaltinti vaikų ir paauglių. Jeigu jie užaugo aplinkoje, kurioje nebuvo teigiamo pavyzdžio, ko iš jų tikėtis?
Pasaulyje žmonės tampa agresyvesni, susvetimėja. Pats po truputį tokiu tampu, nes tokios sąlygos sudarytos. Muzika – menas, gali veikti jautriąją žmogaus pusę. Tai ir stengiuosi daryti, kiek įmanoma.
Marina VISOCKIENĖ