Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Agnė Skamarakaitė, LRT radijo laida „60 minučių“, LRT.lt

Žmonės nesijaučia laimingi ir ramūs, nes jiems trūksta teisingo realybės matymo. Taip teigia Lietuvoje viešintis Tibeto budizmo vienuolis Gešė Gyaltenas, iškilaus mokytojo Čoden Rinpočė mokinys. Anot jo, budistiniai mokymai aktualūs ne tik rytiečiams.

REKLAMA

„Tai aktualu ir lietuviams, nes žmonės ne tik Rytuose, bet ir Lietuvoje neišnaudoja viso savo pažinimo potencialo“, – LRT radijo laidoje „60 minučių“ sako Gešė Gyaltenas.

– Kokie Jūsų įspūdžiai mūsų šalyje?

– Iš tiesų tai nėra mano pirmas apsilankymas jūsų šalyje, tai jau antras kartas. Pirmasis kartas buvo 2012 metais, tada buvau atvykęs lapkričio gale. Lietuvoje buvo vėlyvas ruduo, į žiemą panašus laikas. Dabar – gerokai mielesnis metas, o įspūdžiai – tikrai malonūs, nes aplinkui matau daug šypsenų.

REKLAMA
REKLAMA

– Ko Lietuvoje mokysite lietuvius?

– Mano mokymų tikslas Lietuvoje – padėti surasti būdą geriau suprasti realybę. Tie mokymai tam ir skirti, kad surastume metodą, skirtą realybei suprasti. Žmonės dabar nėra laimingi. Jie nelaimingi, nejaučia ramybės, nes jiems trūksta realybės matymo ir suvokimo. Jei žmonės geriau matytų realybę, jie jaustų daugiau ramybės. Yra du metodai: tantros ir sutros. Sutros metodas kalba apie metodus daugiau iš teorinės pusės.

– Kiek tai, ko Jūs mokote, aktualu lietuviams, krikščioniškos kultūros atstovams?

– Tai aktualu ir lietuviams, nes žmonės ne tik Rytuose, bet ir Lietuvoje neišnaudoja viso savo pažinimo potencialo. [...] Vidinis vystymas vyksta studijuojant, analizuojant ir tiriant. Vidinis tyrimas veda į vidinę transformaciją ir keitimąsi. Tai veda į pažinimą.

– Gal galėtumėte trumpai pristatyti savo mokytoją lietuviams, kurie galbūt nieko nežino apie jį?

REKLAMA
REKLAMA

– Čoden Rinpočė yra labai žymus žmogus Tibete. Jis buvo atpažintas dar vaikystėje. Jį atpažino tuometinis Tibeto valdovas, valdęs tarp XIII ir XIV Dalai Lamos. Jį atpažino iš jo ypatingų sugebėjimų ir vienas jų, pavyzdžiui, buvo tai, kad jis, kartą perskaitęs dešimties puslapių tekstą, jį galėjo mintinai prisiminti nuo pradžios iki galo. Taip pat buvo ir kitų ženklų. 20 metų jis mokėsi vienuolyne. Po to jo mokytojas, kuris taip pat buvo Dalai Lamos mokytojas, sakė, kad jis Čoden Rinpočė vardą rado po akmenimis [...]. Po 20 metų, praleistų vienuolyne, Čoden Rinpočė buvo atsiskyręs, 19 metų gyveno vienas mažame kambarėlyje su labai mažu langeliu viršuje. Kai pamačiau jį pirmą kartą, jis buvo su ilga barzda iki pat kojų, visas apaugęs plaukais, nes visą tą laiką nesikirpo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų