Automobilius remontuojanti kaunietė laužo stereotipus: „Jeigu vyras gali, kodėl to negali moteris?“

Dažnai tėvai, augindami vaikus, mąsto apie jų ateitį ir profesiją. Svajoja, kad šie pasirinks tą patį kelią, karjeros aukštumas, o vaikai užauga ir nueina kitu keliu. Puikus pavyzdys –– Karolina Stankevičiūtė –– automobilių techninio eksploatavimo specialistė, kurios pasirinkimas sieti savo gyvenimą su šia standartiškai vyriška laikoma profesija nustebino visus aplinkinius.

Ji iki šiol susiduria su stereotipais, ką gali moterys, tačiau nenuleidžia rankų, ir savo darbu įrodo, kad žiniomis apie automobilius niekuo nenusileidžia vyrams.

TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ Karolina atskleidė, kad pasirinkus automobilių inžinerijos studijas, jos tėvai buvo nepatenkinti, tačiau vėliau labai džiaugėsi šiuo jos sprendimu: „Iš pradžių planavau studijuoti mediciną, galbūt tėvai labiau to norėjo. Stengiausi mokytis, bet paskutinę sekundę supratau, kad ten joks vėjas manęs neneša. Todėl užpildžiau paraišką stoti į automobilių inžineriją. Tėvai buvo labai nepatenkinti, kai įstojau, labai bijojau tai pasakyti. Jie bijojo, kad man bus labai sunku.“

Stereotipų įkaitė

Merginai teko susidurti su įvairiausiomis nuomonėmis ir replikomis. Dalis žmonių abejojo, kad ji baigs mokslus, kita dalis – kad baigusi mokslus dirbs pagal specialybę. Tačiau visiems skeptikams Karolina įrodė, kad ir mergina gali puikiausiai dirbti automobilių dirbtuvėse. Ji neslepia, kad tekdavo susidurti ir su neigiamomis reakcijomis – pasitaikydavo, kad klientai, atvykę į automobilių servisą, atsisakydavo su ja bendrauti.

„Esu turėjusi tokių klientų, kurie atsisakė man pasakyti, kokių problemų turi su automobiliu, ir laukė, kol, anot jų, ateis tikri mechanikai. Jie tiesiog atsisakė su manimi kalbėtis“, – nelengvas akimirkas prisimena Karolina. – „Nesuprantu tokio dalyko – jeigu vyras gali, kodėl moteris negali? Manau, mes galime tiek pat, kiek gali vyrai. Nesakau, kad visur, bet tikrai daugelį dalykų galime.“

Moteris neabejoja – nėra vien tik vyriškų ar moteriškų darbų: „Tai nuostabu, kai žmonės leidžia sau būti tuo, kuo jie nori būti. Svarbiausia yra nebijoti išbandyti save. Nepasiseks – bandyti save kitose srityse ir ieškoti savęs. Niekada nepasiduoti.“

Šeima, vienijama aistros automobiliams

Šiuo metu Karolina augina aštuonių mėnesių sūnų ir labai laukia tos dienos, kai galės grįžti į mylimą darbą. Ji džiaugiasi, kad jos vaiko tėvas ir draugas yra taip pat automechanikas – juk kitas vyras gal nė nesuprastų, ką moteris veikia garaže. Karolina išpildė savo antrosios pusės svajonę – vyras visada sakydavo, jog nori moters, kuri viską suprastų apie automobilius. Tad namuose jiedu ne tik apie tai diskutuoja, bet ir tariasi, klausia vienas kito patarimo.

REKLAMA

„Labai laukiu, kada sūnus išeis į darželį, jei viskas bus sėkmingai, noriu susirasti darbą ir vėl grįžti prie automobilių“, – atviravo mergina.

Artimiausiu metu Karolina tikisi atidaryti savo automobilių servisą, dirbti sau ir pamažu plėsti verslą. Ji netgi planuoja dalyvauti ralyje – tam pora atsakingai ruošiasi jau šiandien. Paklausta apie tai, ar norėtų, kad sūnus paaugęs sektų tėvų pėdomis, Karolina atsako, kad tai – jo pasirinkimas, o svarbiausia yra siekti savo svajonių.

„Jeigu mano mažiukas paaugęs būtų automechanikas, išvis būtų nuostabu. Žinoma, aš niekada jo nespausiu būti tuo, kuo jis nenori. Labai tikiuosi, kad jis sieks savo svajonių, nesvarbu, kokios jos bebūtų“, – mano Karolina.


Rašyti komentarą...
S
Simfer
2021-04-15 23:31:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš niekada neskirsčiau vyriškų ir moteriškų darbų. Visi gali atlikti tą patį.
Tik vieno dalyko vyras negali: gimdyti.
Atsakyti
0

T
Tol
2021-04-15 21:28:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol rodė reklamas tai ir suspėjo nebeįdomu pasidaryti apie ką laida. Išjungiau. Ačiū už dėmėsį
Atsakyti
-1

E
ELS
2021-04-15 23:28:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dėl to tu ir vienišius
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų