Atviras Prūsaičio interviu: apie sunkų periodą ir 2 žinomų Lietuvos vyrų ištiestą pagalbos ranką

Sauliaus Prūsaičio pristatyti jau nebereikia – dainininkas yra žinomas ne tik dėl savo hitais tapusių dainų, bet ir dėl nepamirštamo įvaizdžio scenoje. 

Atvirame tv3.lt vaizdo konferencijos interviu jis papasakojo apie kūrybą ir tas dainas, kurios galbūt ir neužkariaus radijo stočių, bet jo širdyje turi ypatingą vietą, prabilo apie žmonos, dizainerės Agnės Kuzmickaitės indėlį kuriant jo įvaizdį, bei atskleidė, kaip renkasi atrodyti kasdien. 

Taip pat Saulius prisiminė ir sunkų laikotarpį, kai jam pagalbos ranką ištiesė du garsūs vyrai, bei atskleidė naują savo įprotį, kuris tapo tikru malonumu.

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Atviras Prūsaičio interviu: apie sunkų periodą ir 2 žinomų Lietuvos vyrų ištiestą pagalbos ranką

Atrado naują malonumą

Nepaisant to, kad karantinas užklupo netikėtai ir ilgam, S. Prūsaičiui šis laikotarpis atnešė ne tik daug kūrybos, bet ir pamokų, ką jam iš tiesų reiškia muzika bei klausytojai, o taip pat šiuo metu jis atrado ir naują pomėgį – bėgimą.

Dainininkas pripažino, kad anksčiau to daręs nėra, tačiau pamatęs, kad karantinas atnešė ir papildomų kilogramų, nusprendė čia save išbandyti. Tiesa, jis neslėpė, kad pirmi kartai nebuvo lengvi, o ir raumenų skausmą tekdavo kentėti pro sukąstus dantis.

„Užsibrėžiau tikslą, kad vienu ypu norėčiau nubėgti 10 kilometrų. Tai pavyko, o tada atsirado ir kitų tikslų – kad vidurkis būtų ne mažiau, nei 5 minutės. Padariau ir tą. Ir supratau, kad viskas – dabar aš žinau, kad tai man teikia didžiulį malonumą, ir kai suskaičiuoju, kad turiu laisvesnio laiko, aš pasveriu, kiek man kilometrų bėgti – ar 5, ar 10, ar išvis nebėgti“, – sakė jis.

Tiesa, kitaip nei dauguma bėgimą pamilusių žmonių, S. Prūsaitis tikino, kad maratono bėgti tikrai neketina, mat savo energiją jam norisi sudėti daugiau į profesinius dalykus – repeticijas ir koncertus.

Suprato tai, dėl ko dabar galėtų nubraukti ir ašarą

Per karantiną S. Prūsaitis savo klausytojus apdovanojo ir ne vienu nauju kūriniu, o štai paskutinis jo kūrinys – „Išnykstu“ – visai kitoks, nei kiti.

„Ne paslaptis – kas kuria muziką, kas ją analizuoja, žino, kad visas šis pop žanras ir muzika, kuri yra grojama radijo stotyse, dažniausiai turi tam tikras taisykles, detales, iš ko ji susideda, kad taptų formatu. Ši daina į tas taisykles nesitaiko, ji yra kiek kitokia“, – pasakojo dainininkas.

REKLAMA

S. Prūsaitis neslėpė – vieniems daina patiko, tačiau buvo ir tokių, kurie sužavėti neliko. Vis dėlto kai ką, anot dainininko, svarbu daryti ir vien dėl savęs: „Aš manau, kad ji tikrai netapo ir netaps užstalės daina, ir aš visiškai to nesitikėjau. Bet ar aš pasitenkinau kurdamas šią dainą, ją išleidinėdamas? Taip. Man pačiam kartais tai padaryti yra smagu – aš pradedu nuo savęs.“

O štai dabar vasaromis visuomet itin daug koncertuojantis vyras sakė, kad jo tvarkaraštis ir vėl ėmė gausiai pildytis. 

„Po tokio dalyko, koks buvo dabar, aš suvokiau, kas man yra muzika, kolektyvas, kokį ryšį aš turiu su savo klausytoju. Galvoju, kad tai, ką turiu, yra stebuklinga, ir tai atsitinka tik labai mažam kiekiui žmonių. Yra be galo jautru, kad aš vėl galiu sugrįžti į savo darbą, kad žmonės jau duoda žinoti, kad nebijo pasekmių, laukia mūsų, pasiilgo. Jeigu dabar aš būčiau vienas, man nubėgtų ašara“, – šyptelėjo jis.

O štai paklaustas apie tai, ar jam liks laiko atostogoms, Saulius juokėsi – apie tai kol kas negali būti nė kalbos, nes šiuo laikotarpiu tik darkart įsitikino, kokia jam brangi scena ir klausytojai. „Ir tai nėra dėl pinigų, kad daug koncertų, užsidirbsiu. Taip, dalis yra ir tame, bet visgi tas kontaktas, buvimas su kolektyvu, tas mūsų pašaukimas liepia sakyti – apie kokį poilsį čia šnekate?“ – pridėjo jis.

Daugybę S. Prūsaičio dainų dabar galima dažnai išgirsti ir klausant lietuviškų radijo stočių. Paklausus, ar jis visuomet savo kūrinių klauso, ar perjungia radijo stotį į kitą, Saulius buvo atviras: „Visada klausau. Tai yra mano kūrinys, ir net jei žinau, kad jis yra šiek tiek prastesnis už tą geresnį, ar mažiau klausomas, aš lygiai taip pat jį myliu, žinau, kodėl jis atsirado. Man tai – nostalgija, aš viską prisimenu ir galvoju: „Koks aš kietas, kad sugebu savo gabalus į radiją prastumt“ (juokiasi)

Sunkus laikotarpis ir pagalba iš 2 žinomų vyrų

Jau daugybę sezonų iš eilės S. Prūsaitis užima „X faktoriaus“ teisėjo kėdę, padeda kilti talentams, o prieš kelis metus su šio projekto nugalėtoja Igle Bernotaityte netgi yra sukūręs dainą.

REKLAMA

Žinomas vyras teigė, kad patarimais su jaunesniais atlikėjais norisi pasidalinti visuomet. „Taip, mes pasidaliname. Aš taip pat galiu ir mylėti, ir linkėti sėkmės su malonumu, kai matau, kad „X faktoriaus“ dalyvis atėjo su tikslu likti čia [scenoje]. Aš tada tampu nuginkluotas ir suprantu, kad ir kokio patarimo ar paslaugos beprireiks, aš tikrai padėsiu“, – kalbėjo jis.

Anot jo, smagiausia yra tada, kai jaunas žmogus siunčia žinutę, jog tikrai turi ryžto, nori dirbti ir likti scenoje.

Tiesa, vienu gyvenimo periodu pagalbos iš kitų atlikėjų prireikė ir jam: „Man yra padėję du faini vaikinai. Vienu metu, po grupės „Happyendless“ sėkmės, labai daug dirbau. Ten buvo daug reikalų – aš rašiau dainas, jas dainuodavau, užsiiminėjau visokiais scenos reikalais. O visą techninį darbą atlikdavo Andrius ir Marius. Aišku, aš taip pat įgrodavau, bet yra visokių subtilybių, kai tu turi išprodiusuoti kūrinį. Kai aš netekau grupės ir mes išsiskyrėme, keletą metų dirbau tarp ausų girdėdamas, kaip skamba daina, bet jos įrašyti nesugebėdavau. Tai man buvo labai didelis iššūkis, ir aš galvodavau, už ką man taip?“

S. Prūsaitis priminė, kad tada jam pagalbos ranką ištiesė du žinomi Lietuvos kūrėjai. „Tai buvo labai sunkus laikotarpis. Buvo keletas mėnesių, kai aš buvau labai supanikavęs, ir tada atlikau du skambučius. Vienas buvo Mikutavičiui, kitas – Mamontovui. Jie abu mane apie tai nušvietė, pasakė, kad nusiraminčiau, aš viską išklausiau, padėkojau ir mes trise po šiai dienai pasikalbame, bendraujame. Esu jiems labai dėkingas, nes tai tikrai buvo labai durnas momentas. Aš galvojau – kodėl? Juk tai turėtų būti linksma, ir faina, bet taip nėra“, – prisiminė jis.

Kasdienybėje – kitaip, nei scenoje

Kadangi S. Prūsaičio žmona – viena žinomiausių Lietuvos dizainerių, A. Kuzmickaitė – daugelis galėtų pagalvoti, kad Agnė kuria kone kiekvieną jo sceninį įvaizdį. Pasirodo, čia pasitaiko visko.

REKLAMA

„Įvairiai būna. Kartais ji kažką sugalvoja ir mato, kad gali man tai adaptuoti. Kartais pamatau kokią gerą spalvą ir pasakau, kad norėčiau tokios spalvos kaklaraiščio, batų, kelnių, diržo, švarko ir akinių – beveik nusidažau. Tada kviečiame siuvėją, o Agnė surenka visus technininius dalykus, pataria, kaip tai turėtų gulti“, – pasakojo jis.

Tiesa, S. Prūsaitis atviras – tai, kad jo žmona dizainerė, visai nereiškia, kad jis nesikreipia su pagalbos prašymu ir į kitus: „Taip pat nesu svetimas ir kitiems rūbų modeliuotojams. Ir taip ne kartą yra jau atsitikę. Mes ir su Mantu Bartkumi draugaujame, jis kartais pastilizuoja mūsų visus pasirodymus. Tai yra atviras ratas. Manau, kad tiek užsiciklinti ties mano užimta žmona, kuri turi pakankamai daug reikalų, būtų šiek tiek netaktiška.“

Ir nors scenoje dainininkas vilki itin ryškius, nepamirštamus kostiumus, kasdien mėgsta atrodyti kiek kitaip. 

„Nūdienoje rengiuosi labai paprastai, dažniausiai – juodai. Aš turiu 6 vienodus bliuzonus ir 6 vienodas treningo kelnes, 12 vienodų maikių, ir man labai gerai. Aišku, aš turiu rūbų prikaupęs daug, bet man patinka žinoti, kad mano spinta yra įvairi. Yra linksmoji spintos dalis, yra prabangioji ir yra ubago“, – juokėsi jis.

Anot jo, svarbu žinoti, kur, kaip ir kada atrodyti, nes kitu atveju galima apsikvailinti, mat drabužiai taip pat siunčia žinutę.

„Neslėpsiu – man patinka geros kokybės ir reti rūbai, batai. Man ltai abai patinka, bet manau, kad kiekvienam iš mūsų tai patinka. Bet, tuo pačiu [kasdien] aš visąlaik renkuosi paprastą apdarą, nes tada jaučiuosi neišsišokantis ten, kur nereikia. Rūbas gali pridaryti bėdų. Jei įsiraučiau neoninis į „Maximos“ mėsos skyrių, gal ir būtų trumpa šventė, bet kiti galėtų pagalvoti: „Kas jam su galva negerai?“ – juokėsi S. Prūsaitis.

Visą pokalbį su S. Prūsaičiu galite pamatyti peržiūrėję tv3.lt vaizdo konferenciją straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
Dalyvaukite žaidime dėl didžiojo prizo ir išrinkite geriausią "X-Faktorius. Žvaigždės" pasirodymą!
Nugalėtojo daina: Milita - Bird Set Free
Ainis - When the music is over
Dejmukas - Everything i wanted
Dejmukas - Lush life
Gian Luca - pažiūrėk į mane mama
Giedrius - Papaoutai
Giedrius - Arcade
Milita - Birds Set Free
Milita - Skyscraper
Twosome - Bad guy
Twosome - I love my bear
Gian Luca - Mūsų dienos kaip šventė
Twosome - On fire
RSA - Everybody dance now
Ainis - Bad liar
Dejmukas - Ruduo
Milita - Without me
Austeja - Bleeding love
Giedrius - Young Blood
Giedrius - Papautai
Lina - I Can’t Get No
Dejmukas - Don’t Start Now
Ainis - Believer
Austėja - Always
Gian Luca - Aš tikrai myliu Lietuvą
Milita - Bird Set Free
Twosome - Jaja Ding Dong
RSA - Gyvenimas parodys
Twosome - Juoda orchidėja
RSA - Ritmas, seksas ir alus
RSA - Who Let The Dogs Out
Milita - Dancing On My Own
Marius ir Inga - Dance Monkey
Lina - Hurts
Giedrius - What About Us
Gian Luca - Cosas De La Vida
Gediminas - Think About Things
Gediminas - Drive It Like You Stole It
Deimukas - Blinding Lights
Austėja - Havana
Ainis - Halo
Twosome - Dragostea Din Tei
RSA - Come Baby Come
Milita - Shameless
Marius ir Inga - Mano kūnas
Marius ir Inga - Let's get it started
Lina - Bad Romance
Julija - Always Remember Us This Way
Julija - Anyone
Jokūbas - Too Much Love Will Kill You
Giedrius - Heroes
Gian Luca - Mama Maria ir Švieski man vėl
Gediminas - My Girl
Dejmukas - Everything I Wanted
Ainis - Viva La Vita
Austėja - Zero Gravity
Twosome - Lovers of the Sun
Twosome - Language of love
RSA - Jump around
Ričardas Nekriošius ir Vaida Žusinaitė - Gera
Mindaugas Ancevičius - Renesansas
Marius Repšys ir Inga Šepetkaitė - Pasakyk man kas
Marius Repšys ir Inga Šepetkaitė - Mano kūnas
Gerda Žemaitė ir Operatorius - Love the way you lie
Gerda Žemaitė ir Operatorius - Hypnotized
RSA - Ice Ice baby
Stereotipai - Fondue
Stereotipai - Vasaros atostogos
Lina Rastokaitė - Love on the brain
Larisa Kalpokaitė - Воины Света
Larisa Kalpokaitė - Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj
Laima Tamulytė - You belong to me
Laima Tamulytė - Katchi
Jokūbas Bareikis - The sound of silence
Jokūbas Bareikis - Human
Giedrius Leškevičius - Jealous
Giedrius Leškevičius - Aisha
Darius Petkevičius - When we were young
Darius Petkevičius - Poliarizuoti stiklai
Andrius Žiurauskas - Po mano oda
Gabrielė Malinauskaitė - Girl is on Fire
Dejmukas - Physical
Dejmukas - Ewerything I wanted
Julija Žižė - Can't take my eyes off you
Julija Žižė - Always Remember Us This Way
Austėja Lukaitė - Never Enough
Austėja Lukaitė - I Feel Love
Monika Šalčiūtė - Barbie Girl
Dijora Petrikonytė - Somewhere Over The Rainbow
Dijora Petrikonytė - This is Life
Milita Daikerytė - Into You
Donata Račaitė - I Follow Rivers
„X faktorius. Žvaigždės“. Aktoriaus Ainio Storpirščio pasirodymas
„X faktorius. Žvaigždės“. Žygimanto Baryso pasirodymas
„X faktorius. Žvaigždės“. Baidarininko Andrėjaus Olijniko pasirodymas
„X faktorius. Žvaigždės“. Youtube'rio Gedimino Gabalio Vėjo pasirodymas
Andrėjus Olijnikas - Bandyk
Evaldas Petrauskas - Eye Of The Tiger
Gediminas Gabalis Vėjas - Hold My Girl
Žygimantas Barysas - Symphony
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų