• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pranešama, koks bus scenarijus, kai karalius Karolis III mirs. Yra aiškus planas, kurio privalės laikytis aukščiausi šalies tarnautojai.

Pranešama, koks bus scenarijus, kai karalius Karolis III mirs. Yra aiškus planas, kurio privalės laikytis aukščiausi šalies tarnautojai.

REKLAMA

Karalius Karolis III į sostą įžengė po savo motinos karalienės Elžbietos II mirties 2022 m. rugsėjo mėn.

Po daugiau nei vienerių karaliavimo metų karališkąją šeimą užgriuvo skaudi žinia, kad po 2024 m. sausio mėn. atliktos gerybinio prostatos padidėjimo operacijos Karoliui III diagnozuotas vėžys.

2024 m. balandį buvo pranešta, kad monarcho sveikata prastėja, todėl buvo tikslinami jo laidotuvių planai.

„Pastarosiomis savaitėmis kalbantis su karaliaus draugais apie jo sveikatą, dažniausias atsakymas buvo, kad jam nėra gerai“, – rašė Tomas Sykesas iš „Daily Beast“.

Monarcho draugas teigė, kad Karolis III yra pasiryžęs tai įveikti ir jie daro viską.

„Visi išlieka optimistai, bet jam tikrai labai blogai. Labiau, nei jie leidžia suprasti“, – pridūrė jie.

REKLAMA
REKLAMA

Operacija „Menai Bridge“

Kadangi Karolio III sveikatos problemos nesiliauja, planai dėl sosto ateities buvo kuriami kodiniu pavadinimu.

REKLAMA

Operacija „Menai Bridge“ – tai kodinis pavadinimas, suteiktas buvusiam Velso princui, siekiant paminėti jo mirtį. Tai taip pat pirmojo pasaulyje geležinio kabančio tilto Anglesyje, Velse, pavadinimas.

Tai, kaip operacija „Menai Bridge“ vyks po Karolio III mirties, bus panašu į 10 dienų planą „Operacija „Londono tiltas“, kurio kodinis pavadinimas buvo naudojamas jo mamai Elžbietai.

Pasak buvusio karališkosios apsaugos pareigūno Simono Morgano, pasirengimas karaliaus mirčiai esą prasidėjo jam užėmus sostą.

REKLAMA
REKLAMA

„Deja, nuo rytojaus ryto prasidės rimtas operacijos „Menai Bridge“ planavimas“, – 2022 m. rugsėjo mėn. sakė jis laidai „Today“.

„Net karalius sutikdamas sakė, kad imsis šio vaidmens tol, kol jam leis gyvenimas. Jam 73 metai, tai reikia tai turėti galvoje, mes turime vėl pradėti planuoti ateitį.“

Po Karolio III mirties jo vyriausias sūnus princas Williamas bus kitas eilėje tapti karaliumi, o Williamo žmona Kate Middleton taps karaliene konsorte.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aiškus planas, kas bus po karaliaus Karolio III mirties

Apie karaliaus mirtį jo asmeninis sekretorius informuos kelis asmenis – įskaitant jo šeimą, ministrą pirmininką, kabineto sekretorių, kitus aukšto rango ministrus ir pareigūnus bei karaliaus slaptosios tarybos biurą.

Tada karališkieji rūmai paskelbs oficialų pranešimą, kad įspėtų visuomenę, taip pat yra parengti scenarijai, kaip pareigūnai turėtų įspėti kitus apie naujieną.

Vyriausybės sekretorius elektroniniu paštu išsiųs ministrams ir vyresniesiems valstybės tarnautojams, o gavus pranešimą, vėliavos Whitehall'e bus nuleistos iki pusės stiebo.

REKLAMA

Ministras Pirmininkas bus pirmasis vyriausybės pareigūnas, kuris padarys pareiškimą, Gynybos ministerija surengs ginklų salves ir bus paskelbta tylos minutė už tautą.

Po to premjeras susitiks su naujuoju karaliumi Williamu, kuris, kaip ir jo tėvas po Elžbietos mirties, pasakys kalbą tautai.

Dienomis iki karaliaus laidotuvių bus parengti keli planai, pagal kuriuos įvairūs pareigūnai gedės karaliaus, kai jo karstas gulės Bakingamo rūmų sosto salėje Vestminsterio salėje.

REKLAMA

Karolis III bus palaidotas karališkajame karste karaliaus Jurgio VI memorialinėje koplyčioje Vindzoro pilyje.

Pasak „Politico“, karališkosios šeimos interneto svetainė bus pakeista į juodą puslapį su trumpu pareiškimu, patvirtinančiu karaliaus mirtį.

„Jungtinės Karalystės vyriausybės interneto svetainėje – GOV.UK – viršuje bus rodomas juodas skydelis. Visi vyriausybės departamentų socialinės žiniasklaidos puslapiai taip pat rodys juodą banerį ir pakeis savo profilio nuotraukas į departamento herbą“, – pridūrė leidinys.

Kodėl karališkiesiems asmenims reikalingi kodiniai vardai?

Kodiniai vardai iš pradžių buvo suteikiami karališkiesiems asmenims, kad žinia apie jų mirtį nepatektų į spaudą, kol ji dar nebuvo oficialiai paskelbta.

Dabar jie tapo labiau paplitę.

Žmogus dar gyvas o jau laidoja
Kaip vis dėlto baisu būti karaliumi
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų