• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
Pirmąją išankstinio balsavimo dieną prezidento rinkimuose ir referendume balsavo daugiau kaip 40 tūkst. rinkėjų

Šį trečiadienį laidoje „TOP 3“ – juokingiausios, keisčiausios ir skandalingiausios rinkiminės kampanijos, kuriomis kandidatai į Lietuvos Prezidentus anuomet bandė užkariauti rinkėjų širdis. O taip pat išgirsime ir apie ypatingą poilsį net 170 metrų virš žemės! Ir visa tai – pačioje Vilniaus širdyje.

6

Šį trečiadienį laidoje „TOP 3“ – juokingiausios, keisčiausios ir skandalingiausios rinkiminės kampanijos, kuriomis kandidatai į Lietuvos Prezidentus anuomet bandė užkariauti rinkėjų širdis. O taip pat išgirsime ir apie ypatingą poilsį net 170 metrų virš žemės! Ir visa tai – pačioje Vilniaus širdyje.

REKLAMA

Sekmadienį vyks jau 8-ieji Nepriklausomos Lietuvos istorijoje Prezidento rinkimai. O ko tik nebuvę per ankstesnius… Apie visa tai šio vakaro laidoje papasakos įvykių liudininkai.

Greičiausiai daugelis žiūrovų nepamena, ar kada nors yra buvę taip, kaip šiemet – kad į Prezidentus einantys kandidatai būtų tokie užmigę, nematomi ir sudarantys įspūdį, kad šis postas iš tiesų jiems beveik nereikalingas? 

Šių metų rinkiminę kampaniją komunikacijos ekspertas Mindaugas Lapinskas lygina su nuobodžiu vakarėliu.

„Įsivaizduokime, vakarėlis  – visi susirenka, laukia kažkokios šventės, ir tu siūlai vien tik nealkoholinius gėrimus. Forma kaip ir vakarėlio – lyg groja muzika, taurėse – skysčiai, bet žmonėms linksmumo nėra“, – sakys laidoje jis.

REKLAMA
REKLAMA

O kokios rinkimų kampanijos būdavo anksčiau!.. Vos tik joms prasidėjus, kandidatai nerdavosi iš kailio. Tam, kad gautų brangų rinkėjo balsą, jie darydavo visokius nematytus triukus.

REKLAMA

Pavyzdžiui, kai Prezidento posto siekė Rolandas Paksas, jis pas rinkėjus skraidė su malūnsparniu! Sako, kad nuo sukelto vėjo žmonėms nuo galvų skraidydavo kepurės, o iš burnų krisdavo protezai… 

Žurnalistas Aidas Puklevičius, nors ir su nostalgija prisimena tuos laikus, vis dėlto nepasigenda „paksiškojo“ rinkimų aktyvumo.

„Galime prisiminti Pakso malūnsparnius ar kitokius dalykus. Tik, klausimas, ar kas nors gerai iš tos Pakso kampanijos gavosi? Tikriausiai geriau būtų jos nebuvę, nes rezultatas buvo toks, jog po to mes gerus metus sėdėjome šūde, ir bandėme iš jo išplaukti“, – teigs laidoje jis.

REKLAMA
REKLAMA

Kandidatams netrūkdavo nei vaišių, nei pažadų, nei koncertų.

Pavyzdžiui, į prezidentus kandidatavęs Vytautas Landsbergis, 1997-aisiais rinkėjus viliojo dainomis. Vytautas dainavo iš tiesų visur.

Tiesa, būtent vaišės buvo kone privalomas ir būtinas rinkimų elementas.

Kandidatai vaišindavo ne tik rinkėjus – švęsdami pergales ar plaudami pralaimėjimo kartėlį, jie ir patys „paimdavo“ po vieną kitą burnelę. Ir net žurnalistams nešykštėdavo!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Audringus rinkiminių naktų vakarėlius prisimena ir portalo tv3.lt vyriausiasis redaktorius Artūras Anužis.

„Tos rinkimų naktys būdavo savotiška šventė. Tiek politikams, tiek kitiems žmonėms, kurie dalyvaudavo politinėje kampanijoje, tiek žurnalistams, nes tai – vienas svarbiausių įvykių Lietuvoje. Tada visi užsisakinėdavo viešbučius, restoranus, o didžiuliai stalai lūždavo nuo maisto ir gėrimų. Būdavo linksmybės iki paryčių“, – pasakos jis.

REKLAMA

O ar bus, kas mus nustebins šiemet?

Antrajame dienos reportaže – įspūdžiai iš atsinaujinusio Vilniaus televizijos bokšto.

Ar jau susiplanavote, ką veiksite šį savaitgalį? Gal kažką romantiško su savo antrąja puse? Ką rinktumėtės – savaitę Tunise ar dvi šventines naktis televizijos bokšto apartamentuose „Debesys“? Kaina – kone ta pati.

Ir vis dėlto, pamatyti, kur šiuo metu savo studiją perkėlė klausomiausias jaunimo radijas „Power Hit Radio“, ar pasimėgauti svaiginančia patirtimi, kuri pakeltų net daugiau nei 170 metrų virš žemės, įdomu ne vienam smalsuoliui…

REKLAMA

Būtent todėl jūsų jau šį vakarą lauks išskirtinė ekskursija po aukščiausią Lietuvos statinį ir jame įsikūrusias poilsio erdves.

O taip pat šį vakarą, deja, išgirsime ir apie kitus mūsų laukiančius nemalonumus.

Vilniaus universiteto profesorius Andrejus Spiridonovas skaičiuoja, kad milijardai ties žemės gaublio pusiauju gyvenančių žmonių, jau po kelių dešimtmečių išėję į lauką čirškės.

Anot jo, beliks tik vienintelis kelias – skuosti į Šiaurę. Tai yra, gyventi pas mus, nors Lietuvos dėl klimato kaitos taip pat laukia ne pyragai…

„TOP 3“ – pirmadieniais-ketvirtadieniais, 21 val. tik per TV3!

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų