Atlikėjas Grybauskas – apie kūrybą ir grupės gimimą: „Pribrendo laikas“

Grupė „Bon Jeans“ pristato naują kūrinį ir jo vaizdo klipą. Naująją grupės dainą „Melagingos paslaptys“ sukūrė grupės lyderis Ramūnas Grybauskas. 

4

Pasak R. Grybausko, idėja sukurti dainą gimė prisiminus paplitusį muzikantų posakį: „Grupėje esu ne tik lyderis, bet ir boso gitaristas, o tarp muzikantų yra toks pasakymas, kad „boso gitaristai – nepavykę gitaristai“. Dainai idėją jau turėjau, bet prisiminiau tą frazę ir pagalvojau, kad reiktų pačiam viską įgroti – solo partijas, elektrinę gitarą ir t.t. Viską sugrojau pats. Dainą grupėje gali sukurti ir kitas žmogus, nebūtina būti gitaristu, jei turi muzikinių žinių“, – teigia R. Grybauskas.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Bon Jeans

„Pats dainos tekstas šiek tiek sąryšio turi ir su tuo, kas dabar vyksta. Iš principo dainos tekstas susideda iš pokalbio: vienas žmogus sako vienaip, o kitas atsako savaip. Pavyzdžiui, jei vienas sako „aš galvojau, kad tai sniegas“, kitas atsako „aš galvojau, kad tai pavasaris“, – pasakoja grupės lyderis. 

„Kai mes kūrėmės, tą darėme kaip projektų grupė. Iš pradžių „Bon Jovi“ projektas buvo, vėliau kiti. Važinėdavome po festivalius. Turėjome ir lietuviškos programos. O dabar laikas pribrendo ir norisi savo autorinės kūrybos. Todėl laikas nuo laiko ir pasirodome eteryje, kad esame ne vien koverių atlikėjai, bet ir muzikantai“, – grupės ištakas prisimena R. Grybauskas. 

Paklaustas, kaip gimsta grupės dainos, R. Grybauskas teigia, kad vieno recepto nėra: „Dainų kūrimo procesas vyksta labai skirtingai. Vieną kartą kuri melodiją, kuriai paskui specialiai tekstas kuriamas. Kitai dainai būna labai gera idėja gimsta teksto – tada muziką dėlioji. Tas procesas dažniausiai tikrai nėra greitas. Aišku, būna kartais, kad viskas ateina vienu metu – ir groji ir rašai. 

Tikrai negaliu pasakyti, kad visada vienodai dainos gimsta. Būna, pradedi niūniuoti tekstą važiuodamas mašinoje. Šiai dainai tekstas gimė vaikščiojant miške ir pamačius sniegą pavasarį“, – šypteli R. Grybauskas. 

Naują „Bon Jeans“ dainą išgirsti galite čia:

 


Rašyti komentarą...
M
Marytė
2021-05-07 09:02:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daina per prasta eurovizijai,nieko nebus
Atsakyti
0

d
daigas
2021-05-10 07:34:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kas sake, kad daina Eurovizijai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų