Artėjant „Oskarams“ vis garsiau kalbama apie „išbalintą“ kino pramonę Holivude

Holivude etninės mažumos, moterys ir LGBT bendruomenė kenčia nuo „epidemiško nematomumo“, rodo pirmadienį paskelbti naujo tyrimo rezultatai, pasirodę likus vos kelioms dienoms iki visų laukiamos spindinčios „Oskarų“ įteikimo ceremonijos.

Nuo kino ir televizijos studijų vadovų iki kamerų filmuojamų aktorių Holivudo pramonėje dominuoja baltieji, vyrai ir heteroseksualai, skelbia tyrimą atlikę Pietų Karolinos universiteto mokslininkai.

„Tai jau nebėra vien tik įvairovės problema. Tai jau – kitų įtraukties krizė“, – sakė universiteto Komunikacijos ir žurnalistikos mokyklos atstovė ir tyrimo autorė Stacy Smith.

Studija sutampa su socialiniuose tinkluose vykdoma kampanija, pažymėta saitažodžiu “#OscarsSoWhite“, kuri gali užtemdyti sekmadienį numatomą Kino akademijos apdovanojimų įteikimo ceremoniją, laikomą Holivudo apdovanojimų sezono kulminacija.

Jau antrus metus iš eilės nė vienoje svarbiausių apdovanojimų kategorijų nesivaržo nė vienas etninių mažumų atstovas, o daugeliui tai kelia pasipiktinimą apdovanojimams nominuojančia Kino meno ir mokslo akademija.

REKLAMA

„Apskritai, žiniasklaidos turinio kraštovaizdis vis dar yra gana smarkiai išbalintas“, – sakoma išvadose tyrimo, kuriame buvo nagrinėjama nuo 2014 metų rugsėjo iki 2015 metų rugpjūčio išleista Holivudo produkcija.

Tyrimo autoriai išstudijavo 414 filmų ir televizijos serialų su 11 300 personažų, kuriems buvo skirtas koks nors tekstas. Iš jų moteriški personažai sudarė tik vieną trečdalį, o 28 proc. priklausė kokiai nors etniniai mažumai. Šie skaičiai labai nutolę nuo realybės, kadangi paprastai visuomenėje mažumos sudaro beveik 40 procentų.

Tik du procentai personažų buvo identifikuoti kaip LGBT atstovai, o 74 procentai vyresnių nei 40 metų veikėjų buvo vyrai.

Maždaug pusėje iš 305 serialų ir 109 filmų nebuvo nė vieno personažo azijiečio arba iš Azijos kilusio amerikiečio, o penktadalyje jų – nė vieno juodaodžio veikėjo.

Kalbant apie už kadro likusius Holivudo darbuotojus, tik 15 proc. režisierių, 29 proc. scenarijaus autorių ir 23 proc. serialų kūrėjų buvo moterys.

„Saitažodį #OscarsSoWhite reikėtų pakeisti #HollywoodSoWhite, kadangi mūsų tyrimo rezultatai rodo, kad populiariajame pasakojime prasidėjusi nematomumo epidemija“, – sakoma ataskaitoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų