Agnė Sabulytė: „Mūsų įvaizdis – pasąmonės ir sąmonės dialogas, darantis įtaką nuotaikai, sprendimams, kūrybai, sandoriams“

2020-ieji – iššūkių metai, iš kiekvienos profesijos atstovų pareikalavę kantrybės, ištvermės, drąsos, kūrybingumo. 

7

Sudėtingoje pandemijos situacijoje kūrėsi naujos iniciatyvos, projektai, padedantys vieni kitiems adaptuotis prie naujų sąlygų, rašo pranešime spaudai.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Agnė Sabulytė: „Mūsų įvaizdis – pasąmonės ir sąmonės dialogas, darantis įtaką nuotaikai, sprendimams, kūrybai, sandoriams“

Naujų įvaizdžių kūrimas su stiliste Olga Wiseman

Stilistei, grožio salonų „Greenas“ įkūrėjai, knygos „Grožio galia“ autorei Olgai Wiseman 2020-ieji metai nepaisant sudėtingos pandeminės situacijos buvo itin kūrybingi. Pasak grožio specialistės, jos svajonės pažinti naujus žmones ir leistis į kūrybinius projektus išsipildė. Olgos Wiseman pažintis su dainininke, kūrybinių projektų iniciatore, tekstų autore Agne Sabulyte išsivystė į kūrybinę kelionę, ieškant dialogo tarp grožio tendencijų ir meno, šiuolaikinės mados ir istorijos, laukinės gamtos ir kultūros, kiekvieną įvaizdį kuriant konkretaus projekto kontekste ir stebint kokią sukurtas įvaizdis daro įtaką nuotaikai bei aplinkiniams. 

„Sukūrėme daug įvairiausių įvaizdžių, interpretuodamos naujausias tendencijas, sekdamos praeito amžiaus kino filmų, operos ikonas, analizuodamos šiuolaikinio meno darbus“, – pasakoja stilistė Olga Wiseman.

Meninis įvaizdis Lietuvos vėliavos spalvų tematikoje

Dainininkė Agnė Sabulytė 2020 metais panėrusi į kūrybą, pristačiusi ne vieną patriotinio muzikinio projekto „Laisvės kovų dainos“ muzikinę iniciatyvą bei pirmąsias savo originalias dainas, taip pat leidusis į žygius, atliekamose dainose bei tiesiog gyvenime taip pat nėrė ir į įvaizdžio filosofijos platumas, neslėpdama, jog dažnai jos dainos atlikimas ar originali daina gimsta nuo vizualizacijos momento.

„Kiekviena daina atneša įvaizdį, kiekvienas išgyvenimas įsipina eilėse, poetiniuose laiškuose, dažnai pasiliekančiuose dienoraščio puslapiuose arba suskambančiuose dainose. Man dažnai dainą atneša vaizdinė idėja. Pirma gimsta vaizdinė mintis, fotosesijos kadras, tuomet jis prisipildo žodžiais iš sodrių dienų ir įsilieja į dainą“, – kalba dainininkė Agnė Sabulytė.

Atlikėja bendradarbiaujanti su įvairiais Lietuvos menininkais, daug inicijuotų kūrybinių projektų paženklinusi koncepcinėmis fotosesijomis, 2020 metais kartu su stiliste Olgos Wiseman sukūrė ne vieną įsimintiną darbą. Vienas ryškiausių – tai meninis įvaizdis Lietuvos vėliavos tematika, kurio pirminės idėjos autorė Agnė Sabulytė norėjo sukviesti skirtingų sričių menininkus naujai pažvelgti į lietuvių tautos simboliką, kviesti žmones susimąstyti apie pilietiškumą, – kaip kiekvienas gali kurti valstybę, kad ji būtų sava, graži, gyva.

REKLAMA

Kiekvienas įvaizdis – istorija, kiekviena istorija – daina

Atlikėja Agnė Sabulytė sako, jog visos jos atliekamos dainos – tikros, ypatingai atviros, kartais pavojingai nuogos, nesvarbu ar tai būtų jos, ar kito autoriaus kūryba, kiekvieną atliekamą dainą išgyvenant per savo pasaulio virpesius, todėl labiau dainininkę pažįstantys pasak jos klausydami dainos gali suprasti, kas tuo metu jaudina, kas veda į priekį ją.

„Dainos – tai mano pačios akistata su savimi ir pokalbis su išoriniu pasauliu, kai kartais nedrąsu kalbėti, kai nesinori kalbėti, kai žodžiai vis ne tie, kai norisi tiesiog muzikos tėkmės. Kiekviena daina kviečia vilkėti tam tikrą rūbą, šukuoti plaukus atitinkamai, ryškinti akis ar lūpas, kvepintis. Kiekvienas įvaizdis – istorija. Kiekviena istorija – daina. Vienokia daina skamba lyjantį spalio rytą, kitokia – birželiui liejantis į gatves. Tie patys įvaizdžiai taip pat pulsuoja gamtos ir jausmo ritme, kuris įsilieja į kūrybą ir gyvenimą. Man gera jausti tą ritmą ir improvizuoti“, – pasakoja dainininkė.

Natūralūs įvaizdžiai

„Pandeminės situacijos akivaizdoje 2020 metai buvo susitikimo su gamta metai, kas to anksčiau nespėdavo padaryti dėl nusistovėjusios tam tikros rutinos, praeitais metais tą galėjo patirti. Susiklosčiusios aplinkybės padiktavo tendencijas ir grožio pasauliui. Natūralūs, šlapių plaukų, gaivios, įdegusios odos efektai buvo vieni ryškiausių šią vasarą“, – kalbėjo stilistė Olga Wiseman.

Įvairias populiarias tendencijas Olga Wiseman pritaikė ir dainininkės Agnės Sabulytės vasaros dainų įvaizdžiams, koncertiniams pasirodymams.

Kiekvienas įvaizdis – tarsi atskira rolė

Agnė Sabulytė šią vasarą išmėginusi savo jėgas „Išgyvenimo mokykloje“, lankiusi partizanų kovos vietas, keliavusi upeliais ir juose sukūrusi menines fotosesijas bei dainas, atlikusi japonų liaudies dainas, o anksčiau dainavusi tango, kiekvieną kartą kūrė vis kitą moters įvaizdį, taip analizuodama įvaizdžio sampratą mūsų visuomenėje, jo galią.

REKLAMA

„Kiekvienas įvaizdis – tarsi atskira rolė, kuri tau suteikia naujų emocijų, minčių, patirčių. Kiekvienas įvaizdis pulsuoja savu ritmu ir dažniausiai ateina tada, kai būtent jo rezonanso su aplinka trūksta mūsų asmenybei, kai harmonijai sukurti ir vystyti naujas dermes atsiranda poreikis“, – pasakoja Agnė Sabulytė.

Mūsų įvaizdis – sąmonės ir pasąmonės dialogas ištransliuojamas aplinkai

Dainininkė įvaizdžiuose, kaip ir gyvenime, nevengia permainų, leidžia kiekvienai spalvai, formai, medžiagai pulsuoti natūraliame ritme, kurį atneša gyvenimas, tai anot jos padeda būti tėkmėje, įkvepia ir išlaisvina.

„Kiekviena diena atneša savitą jausmą, savitą skambesį, savitą rūbą. Todėl vieną dieną gali gimti romantiškas, kitą dieną – dalykiškas, trečią – kovotojos įvaizdžiai ir taip toliau. Ir jie visi man artimi. Tai tarsi sąmonės ir pasąmonės dialogas ištransliuojamas aplinkai“, – apie skirtingus įvaizdžius pasakoja Agnė Sabulytė.

Kuo didesnis įvaizdžių kontrastas, tuo didesnis malonumas jiems keičiantis

Atlikėjos teigimu įvaizdžių keitimas – tai žaidimas, stebėjimas ir analizavimas tiek kitų, tiek savęs. Tai leidžia pažinti dar nepažintą save, moko neprisirišti ir išmėginti naujus vaidmenis.

„Būna artistų, kurie per savo karjerą suvaidina tik keletą vaidmenų, būna tokių, kurie kardinaliai tampa neatpažįstami ir sukuria visą virtinę. Kiekvienas žmogus vaidina savo gyvenimo spektaklį. Ir tai žavu. Žavu, kad tiek daug įvairiausių scenarijų gali rinktis žmogus, juos kurti, kitus jais įkvėpti, suburti. Man patinka vieną dieną būti tarsi iš prancūzų kino filmo, o kitą jau spinduliuoti kovos dvasia, ar su žygio batais eiti per miškus. Kuo didesnis kontrastas, tuo didesnis malonumas iš miškų grįžus apsivilkti šilkinę vakarinę suknelę ir apsiauti aukštakulnius“, – kalbėjo Agnė Sabulytė.

Plaukuose slypi moters magijos paslaptis

Apie moters plaukus dainininkė kalba kaip apie atskirą istoriją, tai vienas tų magiškų dalykų, kuriais moteris kuria ir skleidžia savo galią, saugo paslaptį.

REKLAMA

„Yra daugybė mitų legendų apie moters plaukų simboliką ir galią. Galime jais tikėti, galime ne, bet viena tikrai žinau, kad moteris savo plaukus paliesti ir šukuoti duoda tik išskirtiniams žmonėms. Aš nekalbu apie apsilankymus grožio salonuose. Kalbu apie gyvenimą. Nuo plaukų sušukavimo priklauso kiek atiduos energijos moteris aplinkai, kaip ji jausis. Kartais norisi spinduliuoti romantišką nuotaiką, kai drugeliai pilve, kartais norisi būti griežtesnei, kai reikia išmokti nusibrėžti ribas tiek sau, tiek kitiems, kartais norisi užsidaryti į kokoną, apsisaugoti, apmąstyti, pasiruošti transformacijai“, – apie plaukų priežiūrą, jų įvaizdžius ir psichologines būsenas tampriai susijusias su jais pasakoja dainininkė.

„Plaukų spalva – vienas iš stipresnių pokyčių, leidžiančių tiek pačiai moteriai, tiek kitiems pastebėti ją kitaip. Atkreipti dėmesį į naujai suspindusias akis, odą, išraišką. 2020 metais Lietuvoje atsiradusi nauja p.H.D. dažymo technologija leido eksperimentuoti ir tuo pačiu išlaikyti sveikus plaukus“, – kalbėjo Olga Wiseman.

Kiekvienas naujas įvaizdis – drąsus pažvelgimas į patį save

„Kiekvienas įvaizdis – tai tam tikra išraiškos priemonė, grožio galią išryškinanti vienoje ar kitoje vietoje, priklausomai nuo moters gyvenimo etapo. Visais istoriniais tarpsniais moters įvaizdis, jos grožis vaidino svarbų vaidmenį tiek jos asmeniniame gyvenime, tiek visuomenėje. Įvaizdžiai sąmoningai kuriami arba moteris daro juos intuityviai. Pas vienas pokyčiai būna vos juntami, pas kitas ryškūs“, – pasakoja stilistė Olga Wiseman linkėdama šiais metais moterims drąsių naujų įvaizdžių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų