7 netikėti tekilos panaudojimo būdai

Daugelį alkoholinių gėrimų galima panaudoti ne tik pagal tiesioginę jų paskirtį. Degtinė, pavyzdžiui, yra puiki priemonė dėmių ir nemalonaus kvapo pašalinimui. Tačiau bene daugiausia iš tiesų magiškų panaudojimų būdų turi tekila, rašoma mixstuff.ru.

Dirbtinės brangenybės

2008 metais mokslininkų grupė iš Meksikos aptiko, kad pašildytiems tekilos Blanco (40 proc. alkoholio) garams susiliečiant su siliciu ar nerūdijančiu plienu, susidaro deimantinė plėvelė. Šią plėvelę vėliau galima panaudoti pačiais įvairiausiais tikslais – pavyzdžiui, kuriant elektroizoliacines medžiagas, arba netgi dirbtinių deimantų auginimui. Kas būtų galėjęs žinoti, kad „DonJulio“ butelio įsigijimas už 50 dolerių virs tokia pelninga investicija?

Alternatyvus energijos šaltinis

2011 metais tyrėjai iš Oksfordo universiteto iškėlė hipotezę, kad netolimoje ateityje automobilius vietoje kuro bus galima pripildyti tekila. Jie priėjo išvadą, kad agava – augalas, iš kurio gaminama tekila, gali būti panaudota kaip biokuras. Ir ne šiaip sau biokuras, o pakankamai patrauklus, nes agava puikiai auga dykumoje.

REKLAMA

Priemonė nuo peršalimo

Visi žino, kad susirgus reikėtų gerti kuo daugiau vandens. Bet jeigu pridėsite ir vieną kitą porciją tekilos, sirgti taps gerokai maloniau. Ketvirtajame praėjusios amžiaus dešimtmetyje meksikiečių gydytojai išrašinėdavo peršalusiems štai tokį kokteilį:

0,5 uncijos (15 mililitrų) tekilos Blanco

0,5 uncijos agavos nektaro (kad sunaikintų mikrobus ir suminkštintų ryklę)

0,5 uncijos laimų sulčių (kad aprūpintų organizmą vitaminu C)

Dietos priemonė

Specialistai seniai giria agavos vaisius už jų sugebėjimą skaidyti riebalus ir mažinti cholesterolio lygį. Tiesa, yra ir viena problemėlė: susijungus su alkoholiu, dalis šių naudingų agavos bruožų prarandama.

Nemigos gydymas

Keletas tekilos gurkšnių, ir jūs užmigsite, kaip kūdikis. Atpalaiduojantis efektas – vienas iš vertingiausių šio gėrimo bruožų. Nedidelė porcija (30-40 mililitrų) padės greičiau patekti į sapnų karalystę ir leis užmigti giliau.

Storosios žarnos išvalymo priemonė

Čia svarbiausia nepersistengti, kitaip jūsų kepenys gali priminti apie save. Tyrėjai iš Meksikos Gvadalacharos universiteto aptiko, kad žydrojoje agavoje yra medžiagų, kurios gali gydyti kolitą, storosios žarnos uždegimo sindromą, Krono ligą ir netgi vėžį

Diabeto profilaktika

2010 metais specialistai iš Guanachuato instituto surengė keletą eksperimentų, kurių metu paaiškėjo, kad agava, kurioje yra daug fruktozės polimerų) stimuliuoja hormone GLP-1 gaminimą. Šis hormonas prisideda prie insulino lygio kraujyje padidinimo.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų