2018-ieji – tikras proveržis vaizdo transliacijų internetu rinkoje Baltijos šalyse

Praėjusiais metais Baltijos šalių žiūrovai pagaliau atsikratė mokamų vaizdo transliacijų internetu baimės ir lyginant su 2017-aisiais praleido dvigubai daugiau laiko prie ekranų, mėgaudamiesi legaliu vaizdo turiniu.

3

Tokias išvadas galima daryti išanalizavus didžiausios mokamos vaizdo transliacijų internetu platformos „TVPlay Premium“ (anksčiau „Viaplay“) 2018 m. žiūrimumo duomenis Baltijos šalyse.

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. 2018-ieji – proveržio metais vaizdo transliacijų internetu rinkoje Baltijos šalyse

Pernai platformos žiūrovai praleido net 4,2 mln valandų prie ekranų, žiūrėdami filmus, serialus, tiesiogines sporto transliacijas, dokumentiką ir animaciją.

Vaizdo transliacijų internetu platformos „TVPlay Premium“ vadovas Baltijos šalims Mindaugas Gumauskas pažymi, kad 2018 metai metai tapo proveržio metais, kai vaizdo transliacijų internetu (angl. video on demand) žiūrimumas regione išaugo beveik dvigubai (98 proc.). Lietuvoje fiksuotas 86 proc. augimas.

„Praėjus dviem veiklos metams galime teigti, kad mūsų strategija siūlyti populiariausius užsienio kūrėjų filmus ir serialus, animaciją bei tiesiogines sporto transliacijas ir vietinį turinį ir galimybę matyti visa tai gimtąja kalba pasiteisino. Nuolat analizuojame žiūrimumo duomenis ir matome Baltijos šalių žiūrovų skonį bei atsiliepiame į jų poreikius. Praėjusių metų rezultatai tik patvirtina, kad einame teisinga kryptimi, nes turinio žiūrimumas platformoje augo išties ženkliai, pvz. Latvijoje net 150 procentų“, - džiaugiasi vaizdo transliacijų internetu populiarumo šuoliu Mindaugas Gumauskas, „TVPlay Premium“ vadovas Baltijos šalims.

Didžiausią dalį 2018 m. viso prie ekranų „TVPlay Premium“ platformoje praleisto laiko, Baltijos šalių gyventojai žiūrėjo filmus ir serialus bei animaciją – bendras lietuvių, latvių ir estų laikas žiūrint tiek pasaulinius kino hitus, įgarsintus vietine kalba, tiek savo šalių kino režisierių darbus, siekia 3,3 mln valandų. Lyginant su 2017 m. metais šis skaičius Baltijos šalyse išaugo 104 proc.

Lietuviai dažniausiai rinkosi lietuviškus filmus, o estai ir latviai suaugusiems skirtas komedijas

Populiariausias užsienio filmas visose trijose valstybėse buvo “Greiti ir įsiutę 8” (angl. “Fate of the Furious”). Mūsų šalyje šią juostą aplenkė populiarių lietuviškų filmų trečiosios dalys - “Zero III” ir “Gautas iškvietimas 3”. Į žiūrimiausių penketuką Lietuvoje pateko ir erotinė juosta „Penkiasdešimt tamsesnių atspalvių“ (angl. „Fifty Shades Darker“) bei romantinė lietuviška komedija su Justinu Jankevičiumi „Kaip susigrąžinti ją per 7 dienas“. Estijos ir Latvijos žiūrovai mėgavosi suaugusiems skirtu turiniu, tad tarp populiariausių matome tokias komedijas, kaip „Mano nevykęs seksualinis nuotykis“ (angl. „My Awkward Sexual Adventure“) ir „Blogos mamos ir jų Kalėdos“ (angl. „A Bad Moms Christmas“).

REKLAMA

Kultinis serialas „Draugai“ neužleidžia pozicijų

Kultinis amerikiečių serialas „Draugai“ (angl. „Friends“) su kuriuo užaugo net kelios kartos vis dar vilioja žiūrovus. Latvijoje ir Estijoje 2018 m. jis buvo pats žiūrimiausias, o Lietuvoje populiarumu nusileido tik lietuviškam serialui “Pasmerkti”. Lietuviai, lyginant su kitų Baltijos šalių žiūrovais dažniau rinkosi vietinius serialus. Tarp populiariausių mūsų šalyje tvirtai įsitaisė “Moterys meluoja geriau” ir “Šviesoforas”, o penktoje vietoje įsitaisė šokiruojantis “Begėdis” (angl. “Shameless”).

„Vertinant filmų ir serialų pasirinkimą galima teigti, kad lietuviai, lyginant su kitų Baltijos šalių žiūrovais, 2018 m. itin pamėgo vietinę produkciją, o latviai ir estai dažniau rinkosi užsienio režisierių kūrinius. Nustebino, kad Baltijos žiūrovai buvo vieningi ir serialas „Draugai“ įsitaisė žiūrimiausių viršūnėje”,– stebisi „TVPlay Premium“ Turinio vadovė Baltijos šalims Asta Gujytė.

Baltijos šalių vaikai išliko vieningi

Praėjusiais metais, kaip ir 2017 m. Baltijos šalių vaikų skoniai buvo panašūs: visose trijose valstybėse pirmą ir antrą pozicijas užėmė animaciniai serialai „Šunyčiai patruliai“ (angl. „Paw Patrol“) ir „Kiaulytė Pepa“ (angl. „Peppa Pig“). Lietuviai išskirtinai mėgavosi lietuvišku serialu „Ką pasakė Kakė Makė?“, o draugiškai su latviais ir estais daugiausia laiko praleido žiūrėdami „Kempiniuką plačiakelnį“ (angl. „SpongeBob Squarepants“) ir „Lego Ninjago“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų