Koronavirusu susirgusi Kazlauskaitė papasakojo, kaip jautėsi: „Negalėjau pakelti nei rankų, nei galvos“

Kiekvieną dieną koronavirusu susirgę žmonės skaičiuojami šimtais. Ši liga neaplenkė ir atlikėjos Ingridos Kazlauskaitės. Kalbėdama su naujienų portalu tv3.lt, ji tikino, kad nors ir stengėsi jo išvengti, to padaryti, deja, nepavyko.

Pirmuosius ligos simptomus atlikėja pajuto prieš beveik dvi savaites. Moteris sako, kad pirmąjį vakarą ji jautė šaltkrėtį, stiprius skausmus įvairiose kūno vietose, o naktį staigiai pakilo temperatūra, todėl nubudusi iškart susisiekė su šeimos gydytoja.

„Tą vakarą labai krėtė šaltkrėtis, buvo labai didelis nugaros skausmas, atrodė, kad susuko nugarą ir negalėjau išsitiesti. Taip skaudėjo, kad galvojau, jog gal radikulitas susuko, liaudiškai tariant. Po to galvos skausmas. Ausis skaudėjo, sloga pasireiškė.

Kai namuose sėdėjau su pūkine striuke, nes buvo taip šalta, supratau, kad tai yra nenormalu. Pradėjau gerti vaistus nuo peršalimo. Naktį pradėjo sparčiai kilti temperatūra. Pradėjo sukti sąnarius, mėšlungis traukti kojų raumenis, o vėliau tas skausmas per visą kūną pradėjo plisti. Atrodė, kad pirštus ir riešus kažkas suka, traukioja.

Ryte iškart skambinau šeimos gydytojai, kuri pasakė užsiregistruoti koronaviruso testui. Aišku, aš dar vijau tas mintis į šalį ir tikėjausi, kad čia tik gripas. Žinojau, kad vakarėliuose, masiniuose renginiuose nesilankiau. Kontaktavau tik su pavieniais asmenimis“, – pasakoja atlikėja.

Ingrida vos tik sužinojusi, kad serga koronavirusu, tai pranešė savo tėvams. Jiems dėl su dukra turėto kontakto teko saviizoliuotis, tačiau, laimei, jų koronaviruso testo rezultatai sugrįžo neigiami.

Ji šypteli, kad vėliau vienas iš žmonių, su kuriuo kontaktavo, pranešė, kad serga koronavirusu, tačiau buvo jau vėlu – moteris jau buvo juo užsikrėtusi.

Simptomai atrodė nepažįstami

Pasikalbėjusi su šeimos gydytoja ji internetu užsiregistravo koronaviruso testui ir jai paskirtą valandą nuvažiavo jo atlikti.

REKLAMA

„Man paskirtą valandą nuvykau ir operatyviai man buvo paimtas mėginys. Iškart po to nuvažiavau namo, nes tiesiog purčiausi nuo šalčio, jaučiausi labai silpnai. Simptomai tik blogėjo.

Labai svarbu namuose dabar turėti vaistinėlę paruoštą, nes nuo tos akimirkos, kai užsiregistruosite testui, nebegalite nei kojos iš namų iškelti.Turite izoliuotis ir save gydyti tomis priemonėmis, kurias turite namuose, aišku, pasitariant su šeimos gydytojais. Reikia informuoti ir šeimos narius, kad negalėsite nei prieiti, nei privažiuoti, nei paimti nieko negalima“, – pataria ji.

Moteris sako, kad nors suprato, jog tai, ką ji jaučia, nėra gripas ar kita jai pažįstama liga, vis tiek širdies gilumoje tikėjosi sulaukti neigiamo testo atsakymo.

„Pamačius teigiamą testo atsakymą buvo šokas, nes atrodo saugojausi, apgalvojau visus veiksmus ir apsilankymus. Dezinfekuodavau rankas ir laikiausi Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymų, tačiau vis tiek papuoliau į viruso gniaužtus.

Pagal tai, kas vyko su mano kūnu, dar laukdama atsakymo supratau, kad kažkas ne taip. Esu sirgusi ir gripu, ir angina, todėl žinau visus simptomus, o tai kas tada vyko su mano kūnu buvo neatpažįstama ir nauja. Tai glumino. Širdies gilumoje tikėjausi, kad visgi testo atsakymas bus ne, bet buvo taip...“, – atsidūsta Ingrida.

Siūlė kviesti greitąją

Dainininkė pasakoja, kad jai pačiai kiekvieną dieną simptomai tik augo ir savijauta darėsi vis prastesnė. Temperatūrą pavyko numušti vaistais, tačiau skausmai iš kūno nesitraukė, o galiausiai liga įsisuko ir į plaučius.

„Man vis sunkėjo simptomai. Atsirado vėmimas, pykinimas, organizmas nepriėmė maisto. Bet reikėjo vis tiek kažkaip maitintis. Skonis ir kvapas man dingo 4 dieną. Kurį laiką skonis ir kvapas visiškai buvo dingę ir tik galėjau atsiminti, kad šitie kvepalai buvo mano mėgstamiausi.

REKLAMA

Po to mano vargai dar nesibaigė. Liga man smogė į plaučius ir kvėpavimo takus. Buvo toks sunkumas, kad negalėjau pakelti nei rankų, nei galvos. Su gydytoja tarėmės ar jau kviesti greitąją pagalbą, bet paskaičiau, kad ligoninėje dažnai būna vyresnio amžiaus žmonės, kurie negali net kvėpuoti. Aš galėjau kvėpuoti, tad sakau, apie kokią ligoninę kalbame, aš pati įveiksiu.

Čia man padėjo inhaliatorius su eukaliptu, visi plaučiams ir kvėpavimo takams skirti vaistai. Vienintelė paguoda buvo ta, kad tikrai nieko daugiau neužkrėčiau“, – optimizmo stengiasi neprarasti ji.

„Su gydytoja kalbėjau, kad nors ir pykina, bet reikia atrasti, ką galiu valgyti. Gydytoja sakė, kad nebesvarbu, kas skanu ar ne, o mano atveju, ar malonu valgyti, ar ne. Valgyti vis tiek reikėjo. Iš tikrųjų atsidariau šaldytuvą ir žinau, kad norėčiau šviežio pomidoro, šviežio agurko, juodos duonos. Susidėjau viską į skirtingas lėkštutes ir taip etapais valgiau.

Vis tiek yra vaistų vartojimas, todėl negaliu būti tuščiu skrandžiu. Valgiau tik natūralų maistą, negalėjau nieko imti į burną, kas turėjo bent šiek tiek sintetikos. Turėjau šaldytuve sulčių, bet negalėjau jų gerti. Visą laiką buvo arbatos, vanduo, vanduo su citrina, šviežios daržovės, vaisiai, juoda duona, koks gabaliukas mėsytės, virta bulvė. Tokį maistą galėjau valgyti. Po keletos dienų pradėjo apetitas ir skonis, uoslė atsistatinėti“, – sako ji.

Virusas atėjo ne džiuginti

Dabar pati Ingrida džiaugiasi, kad ji buvo atsargi ir namuose sukaupė vaistų atsargų, kurios praverčia sergant koronavirusu.

„Faktas, kad kiekvienas mes esame skirtingi ir viską reikia konsultuotis su šeimos gydytoju, todėl gydymas kiekvienam gali skirtis. Savo atveju aš gydžiausi su vaistais nuo peršalimo, nuo galvos skausmo, nes atsikeli ir jau galvą skauda, taip pat nuo raumenų ir sąnarių sukimo, skausmo.  Dar vitaminai C, D, cinku, arbatomis“, – vardija ji.

REKLAMA

Nors Ingridos liga jau traukiasi, pati moteris dar neskuba džiaugtis.

„Kol kas baisu džiaugtis. Šitas virusas atėjo nedžiuginti. Labai laimingi tie žmonės, kuriems ji praėjo labai lengva forma. Tai nebuvo mano atveju.

Pati vis dar gydausi. Prieš miegą dar užeina sauso kosulio priepuoliai, kurių be vaistų nenumalšinu, galvos skausmai likę, maudimas kelių sąnariuose. Ačiū Dievui, čia jau tų skausmų likučiai. Bet dar džiaugtis baisu“, – sako dainininkė.

Moteris pataria ne tik dažnai dezinfekuoti rankas, bet ir naudoti burnos skalavimo skystį, kad su virusui būtų užkertami visi keliai.

„Neikite į vakarėlius, prekybos centrus didžiuosius, geriau ilsėkitės, paskaitykite knygą. Būkite sveiki, saugokite save. Nebūkite lengvatikiai skeptikai, nes virusui nė motais, ką galvojote“, – linki Ingrida.


Rašyti komentarą...
G
Glušenoms
2020-11-21 18:21:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai patys susirgsit corona,pažiūrėsim ką šnekėsit.
Atsakyti
-1

N
Naivu
2020-11-22 00:13:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie kurie netiki kad egzistuoja korona ziurek ir uzpuola yra 100 procentu ir sunkiai serga zmones
Atsakyti
0

:
:)
2020-11-21 15:25:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau kad Tau smegenų sutrenkimas.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų