Jacksono paslaptys sukrėtė pasaulį: apie tai perspėjo ir medikai

Pop scenos legenda Michaleas Jacksonas mirė prieš 11 metų, vis dėlto kai kurios detalės apie jo gyvenimą išlenda tik dabar.

Michael Jackson (nuotr. SCANPIX)

Prieš metus pasaulį sudrebinusi kino juosta „Leaving Neverland“ atvėrė nemažai paslapčių. Filme du vyrai detaliai pasakoja, kaip dainininkas prie jų vaikystėje seksualiai priekabiavo, vienos šou žvaigždės stojo ginti garsiojo atlikėjo, kitos – jį pasmerkė ir apipylė pasibjaurėjimo pilnais komentarais.

Vis netylant kalboms apie atlikėjo praeitį viešai prakalbo ir pats M.Jacksono gydytojas.

Neilas Ratneris daugelį metų dirbo atlikėjo gydytoju. Po skandalo dėl vaikų tvirkinimo „The Daily Star Online“ N.Ratneris pasakojo, kad nepastebėjo jokių mažamečių išnaudojimo ženklų, tačiau perspėjo atlikėją, kad šis gali būti nesuprastas dėl artimo bendravimo su vaikais.

„Filme vaizduojamas Michaelas skyrėsi nuo to, kurį pažinojau aš. Jei būčiau pastebėjęs ar nujautęs, kad šis išnaudoja vaikus, būčiau tai sustabdęs“, – teigė vyras.

Gydytojas tvirtino, kad jokių būdu nebūtų palaikęs tokio atlikėjo elgesio ir nutraukęs su juo visus ryšius. Nors N.Ratneris ir nematė jokių ženklų, tačiau perspėjo Michaelą, kad toks artimas ryšys su vaikais gali prišaukti nemalonumų.

Stebisi, kad nemirė anksčiau 

Nors amžino poilsio dainininkas atgulė būdamas 50 metų, kaip teigia ekspertai, keista, kad mirtis jo neištiko anksčiau.

Atlikėjas mirė perdozavęs vaistų, o jo gydytojas, Conradas Murray, buvo nuteistas kalėti net 4 metus už netyčinę žmogžudystę.

REKLAMA

Vis dėlto M. Jacksono priklausomybė vaistams prasidėjo kur kas anksčiau, tačiau visa tai, o ypatingai, savo prastą sveikatos būklę, jis visuomet stipriai slėpė nuo gerbėjų.

Kaip teigia jo biografas Ianas Halperinas, Jacksonas kentėjo nuo paveldėtų ligų, kurios pažeidė jo plaučius ir versdavo sunkiai kvėpuoti su kiekvienu žingsniu. 

Situacija ypatingai pablogėjo 2008 metais, o anot jo biografo, atlikėjo būklė tapo netgi kritinė. „Jam reikia plaučių persodinimo, tačiau jis yra pernelyg silpnas, kad tai ištvertų. Taip pat jis kenčia nuo virškinamojo trakto kraujavimo, kurio gydytojams nepavyksta sustabdyti. Jis – kraujuoja, o tai – pati didžiausia bėda, tai gali jį nužudyti“, – tada sakė gydytojas.

Biografas pridėjo, kad tai nebuvo vienintelės sveikatos bėdos, nuo kurių kentė žvaigždė. Pasirodo, kad su kaire savimi akimi jis beveik nebematė, kentė nuo prostatos sutrikimų, o taip pat ir nuo kaulų ligos pirštuose. Situacijos nepalengvino ir daugybė ne visai pavykusių plastinių operacijų bei odos liga.

Teigiama, kad siekdamas patenkinti savo priklausomybę vaistams, M. Jacksonas nuolat keisdavo gydytojus, piktnaudžiavo receptais. 

Po jo autopsijos, ekspertas Richardas Shepherdas teigė, kad iš tiesų stebuklas yra tai, kad M. Jacksonas nemirė anksčiau, ypatingai žinant tai, kad jo visas kūnas buvo stipriai paveiktas vaistų.

„Michaelas Jacksonas buvo žmogus, turėjęs galybę psichologinių ir fizinių problemų, kurias norėdamas įveikti ėmė piktnaudžiauti medikamentais, sukėlusiais priklausomybę. Jis naudojo pavojingus vaistus labai neatsakingai. Kai kuriais atžvilgiais, stebuklas, kad jis gyveno tiek, kiek gyveno“, – sakė ekspertas dokumentinėje juostoje.

REKLAMA

O štai daugiau nei dešimtmetį Jacksonui dirbęs jo apsauginis Mattas Frides yra sakęs, kad bosas jautė, jog jo mirtis – neišvengiama. Įdomu tai, kad likus kelioms dienoms iki mirties, jis aplink save bandė suburti visus, kurie jam rūpėjo.

Apsauginis pasakojo, kad M. Jacksonas tuo metu kvietė atvykti pas save daugybę žmonių, kurių nematė metų metus. Pavyzdžiui, jis kvietėsi net aktorių Marką Lesterį – prašė, kad šis dėl jo atskristų per pusę pasaulio.

Negana to, jis kvietė net ir savo tėvą Joe, su kuriuo turėjo itin aštrius santykius. 

Sukrėtė pasaulį

Kai du vyrai filmo kūrėjams galiausiai ryžosi atskleisti žadą atimančius faktus apie tai, kaip dainininkas juos seksualiai išnaudojo, kuomet jie tebuvo nekalti vaikai, teliko laiko klausimas kada prabils ir kiti nuskriaustieji.

Skandalingą dokumentinį filmą kūręs prodiuseris Dan Reed sako per filmavimus išgirdęs tiek liudijimų ir istorijų iš pagrindinių filmo herojų bei kitų pašnekovų, kad jam neliko jokių abejonių, jog M. Jacksonas slėpė daug purvinų paslapčių.

Abu vyrai skandalingoje juostoje mini, kad M. Jacksono paslaptingoje viloje lankydavosi ir žymusis „Vienas namuose“ aktorius – mažasis Macaulay Culkin. Tuomet jam tebuvo devyneri. Tačiau garsusis aktorius visuomet neigė bet kokius kaltinimus M. Jacksonui ir vadino juos absurdu.

„Suprantu, kad kitiems mūsų bendravimas gali atrodyti keistai, tačiau nieko keisto nebuvo. Viskas buvo labai logiška. Mes buvome draugai“, – sakė filmo „Vienas namuose“ žvaigždė.

Jis išliko atkaklus pop karaliaus gynėjas net tuomet, kai teismuose M. Jacksono vilos prižiūrėtojas bei tarnaitė pripažino vis tik savo akimis matę, kaip garsusis dainininkas seksualiai priekabiavo prie tuomet mažamečio M. Culkin.

REKLAMA

„Aš nesuprantu, kaip tie žmonės gali sakyti tokius dalykus ir dar blogiau – galvoti, kad aš galėjau visame tame dalyvauti“, – bet kokius kaltinimus neigė aktorius.

„Šis filmas ne tiek apie M. Jacksoną, kiek apie neįtikėtinai kruopščiai slėptą seksualinį vaikų išnaudojimą ir prievartą, bei kaip visa tai paveikė naivių mažamečių bei jų šeimų gyvenimus. Esu tikras, kad per visą savo pedofilo karjerą pop karalius seksualiai išnaudojo gerokai daugiau mažamečių berniukų nei parodėme. Neabejoju, kad ši dokumentika paskatins prabilti ir juos“, – sako „Leaving Neverland“ prodiuseris D. Reed.

Juostoje buvo papasakota apie du berniukus (dabar – suaugusius vyrus) Wade’ą Robsoną ir Jamesą Safechucką, su kuriais popmuzikos karalius neva turėjo netinkama ryšį 8-ajame dešimtmetyje.

Būdamas savo karjeros viršūnėje Jacksonas tapo artimas su abiejų berniukų šeimomis. Dokumentinėje laidoje Wade’as ir Jamesas pasakojo, kaip jų nakvynės Jacksono namuose pavirto į prievartą.

Jamesas tikino, kad kai jam buvo 10 metų, o Jacksonui – 30, jo namuose, miegajame buvo iškelta ceremonija, kurios metu jie neva susituokė. Pasak Jameso, dainininkas jam šia proga padovanojo itin brangių papuošalų.

„Man labai patiko papuošalai – Jacksonas mane apdovanodavo būtent jais už įvairių seksualinių aktų atlikimą. Jis man sakydavo, kad turiu kai ką parduoti, kad jis galėtų mane apdovanoti“, – teigė jis.

Vėliau jis pridėjo, kad tvirkinimas vyko nuo 1988 iki 1992 metų. Dažniausiai, pasak Jameso, netinkamas jų bendravimas persikeldavo į M. Jacksono namuose esančią specialią „Neverland“ traukinių stotį.

REKLAMA

Vis dėlto Jungtinės Karalystės žurnalistas Mike’as Smallcombe’as tvirtina, kad kai kas J. Safechucko istorijoje neatitinka realybės, mat jo skaičiavimais, minėta stotis buvo pradėta statyti tik 1993 metais, o galutinai atidaryta – 1994 metais.

„Vadinasi, kad prievartavimas traukiniu stotyje įmanomas nebuvo, jei visa tai baigėsi 1992-aisiais, kaip jis tikina, mat ji tuo metu nė neegzistavo. Yra dviejų metų skirtumas“, – sako jis.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Wade’as ir Jamesas, apie kuriuos pasakojama naujausioje juostoje apie M. Jacksoną, buvo ne vieninteliai, kurie neva patyrė seksualinį Jacksono priekabiavimą.

Dar 2003 metų gruodį dainininkui buvo iškelti kaltinimai dėl netinkamo elgesio su 7 vaikais, Wade’as ir Jamesas į šį sąrašą nė nebuvo įtraukti. Tuo tarpu dainininkui grėsė net 20 metų kalėjimo. Tiesa, 2005–aisiais jis vis dėlto buvo išteisintas.


Rašyti komentarą...
J
Jeigu
2020-09-20 20:59:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Buvo toks baisiai ligotas, kazin, ar pajege tuos vaikus tvirkint. Ir gal reiketu palikt ramybej. 11 metu mires
Atsakyti
-9

L
Laima
2020-09-21 05:32:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Buvo nebuvo, mes juk nežinom, tik jis vienas žino kaip buvo ištikrujų. Šiek tiek ir keista jog tiek daug ar taip ar ne tvirkino ir nei vienas tevams nepasiskundė, juk vaikai maži šneka viską visur ir bet kada jie nežino ko galima sakyti, o ko ne. Nors viskas eina į viešumą mes ju tikrai nesužinosim kur yra tiesa, žmogaus nebėra jau virš 10metų, o apie tą tvirkinimą kalbama jau 20 metų,
Žmogus ir po mirties ramiai ilsėtis negali. Visos garsenyhės yra priklausomi nuo vaistų, nikotino, alkoholio ir įvairių psichotropijos medžiagų.
Atsakyti
-16

V
Vicka
2020-09-21 09:01:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sako,kad 4 metus tvirkino ta pati berniuka...per tiek laiko niekas nesuzinojo? Reiskia,jam patyko,pats tuos 4 metus eidavo pas Jacksona.Pliurpalai ir tiek...eiliniai pletkai.Negali palikti ramybej.
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų