Teismas nutarė dėl Dragūno namo Pavilnių regioniniame parke: atskleidė, ar teks nugriauti būstą

Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį iš dalies patenkino atlikėjo Egidijaus Dragūno prašymą ir leido jam dar dvejus metus negriauti Pavilnių regioniniame parke pastatyto namo. 

Egidijus Dragūnas (tv3.lt koliažas)
31

E. Dragūnas teismo prašė terminą pratęsti pusei metų nuo tada, kai pasibaigs šiuo metu Vilniaus apylinkės teisme vykstantis procesas, dėl namui išduoto statybos leidimo teisėtumo. Šis prašymas patenkintas iš dalies ir atlikėjui suteiktas dvejų metų terminas. 

(31 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Teismas nutarė dėl Dragūno namo Pavilnių regioniniame parke

Prašymą nagrinėjęs teismas atsižvelgė į tai, kad civilinėje byloje nagrinėjamas statybos leidimo teisėtumo klausimas, taip pat į tai, kad byloje nepateikta duomenų, jog namo nenugriovimas pažeistų trečiųjų asmenų teises. 

Teismo vertinimu, prašyme išdėstytos priežastys priklauso ne tik nuo E. Dragūno valios, tačiau ir nuo statybų inspekcijos inicijuoto civilinio proceso baigties. 

Vilniaus miesto apylinkės teismo nagrinėjamoje byloje dalyvauja Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija ir E. Dragūnas, atsakovais taip pat patraukti Vilniaus miesto savivaldybės administracija bei Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija.

2017 metų spalį tas pats teismas buvo įpareigojęs atlikėją per pusmetį savo lėšomis nugriauti saugomoje teritorijoje esantį gyvenamąjį namą, nes jis pastatytas pažeidžiant įstatymus.

E. Dragūnui apskundus šį sprendimą Panevėžio apygardos teismas bylą grąžino iš naujo nagrinėti pirmosios instancijos teismui. Kol tartasi dėl taikos sutarties, byloje buvo paskelbta pertrauka. 

REKLAMA

Pavilnių regioniniame parke atlikėjas namą pasistatė pagal 2015 metais išduotą statybų leidimą. 

Statybų inspekcija teigė, kad buvo pastatytas projekte nenumatytas priestatas, pakeista pastato stogo konstrukcija, vietoj šlaitinio įrengtas plokščias sutapdintas stogas, pakeistos pastato laikančiosios konstrukcijos, antrame aukšte įrengtos monolitinės sienos ir laikančioji monolitinė perdanga.

Aplinkos ministerija yra nustačiusi, kad namo tūris buvo padidintas beveik 16 kartų. 

Be to, Saugomų teritorijų įstatyme nustatyta, kad draudžiama statyti statinius arčiau nei 50 metrų nuo šlaito viršutinės ir apatinės briaunos. E.Dragūno namo atstumas iki šlaito – 11,44 metro.


Rašyti komentarą...
T
T
2020-07-31 19:45:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul paziuri turciu,seimunu,teisejusklypus,namus,prie ezeru,ipatingose vietose.lai nugriauna ,nes ten ju manau daug neteisetai.nereik ant vieno pult
Atsakyti
-9

J
Jonas
2020-07-31 20:18:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uzsedo ant zmogelio urodai!Saves nemato brudai ka prisistate!Nepasiduok Egi tiems korumpuotems biurokratams!Laikykis!
Atsakyti
-14

A
As
2020-08-02 02:42:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu palikit Zmogui tą namà! Juk jis ne politikas. Savo darbu užsidirbęs
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (39)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų