10 keistų faktų apie seksą iš viso pasaulio (II) Apie smurtą prieš gėjus ir pornografijos draudimą Indijoje

Kiekvienas, kuris naršo internete be ypatingų filtrų, gali patvirtinti, kad apie seksą galima rasti įvairiausios informacijos. Visame pasaulyje taip pat gausu įrodymų, kad žmonių požiūris į seksą gali būti ne tik įvairus bei ir keistokas. Listverse.com siūlo pasidomėti įdomiais su seksu susijusiais faktais, kurie ir stebina, ir verčia susimąstyti.

5. Homofobija

Tos pačios lyties asmenų santuoka šiuo metu pasaulyje yra viena labiausiai aptarinėjamų temų. Tai jau legalizavo 15 valstybių, gana nemažai kitų, kaip ir JAV, tai leidžiama teisiniu pagrindu. Tačiau Jamaikoje gėjai, lesbietės ir transseksualai svajoja ne apie laimingą santuoką, o apie išgyvenimą.

Dažnai turistų vertinama kaip tikras paplūdinių rojus, Jamaika lenktyniauja su Venesuela ir Belizu dėl pasaulio „žmogžudysčių kapitolijaus“ titulo. Nors Jamaikoje techniškai nėra nelegalu būti gėjumi, vyras už seksą su kitu vyru gali būti baudžiamas iki 10 metų laisvės atėmimo bausme. Taip pat čia nėra įstatymų, numatančių bausmes už neapykantos nusikaltimus. Taigi, smurtas prieš homoseksualus yra stipriai paplitęs. Policija labai retai tiria tokius atvejus, o dedamos pastangos paprastai yra tik simbolinės. Tai taip pat prisideda prie tokių nusikaltimų daugėjimo. 2004 metais buvo rastas nužudytas Brianas Williamsonas (Jamaikos gėjų teisių grupės vadovas), ir tai tik vienas iš dešimčių tokių atvejų.

REKLAMA

Populiarūs Jamaikos reggae atlikėjai į savo dainas dažnai įtraukia pagriežingas ir neapykantos pilnas eilutes. Pavyzdžiui, atlikėjas Buju‘as Bantonas, siejamas mažiausiai su vienu užpuolimu, savo dianoje propaguoja gėjų šaudymą ir deginimą rūgštimi.

4. Seksas ir mašina

Nemažai asmenų žino „pasimatymo mašinoje“ sąvoką. Tereikia nuvykti į atitinkamą miesto rajoną, pasikviesti į mašiną lateksines kelnes vilkinčią moterį ir nuvažiuoti iki artimiausios tamsios alėjos. Tiesa, tokia darbo specifika kelia didžiulę grėsmę prostitutėms – jos neretai tampa serijinių žudikų aukomis. Garys Ridgway‘us, žinomas kaip Žaliosios upės žudikas, visą laiką puolė vien prostitutes ir, manoma, kad jo aukomis galėjo tapti daugiau nei 100 šios seniausios profesijos atstovių.

Įvažiuojamosios patalpos seksui pirmiausiai buvo įkurtos Olandijoje 90-ųjų viduryje ir netrukus paplito Vokietijoje. 2013 metais tokios patalpos buvo atidarytos ir Ciuriche, Šveicarijoje. Jos primena eilę atvirų garažų, kuriuose klientas gali pastatyti automobilį ir užsitikrinti dalinį nuošalumą. Ciuriche įkurtos patalpos pasitarnauja dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, šios patalpos, įkurtos pramoninėje miesto dalyje, paskatina prostitutes išsikraustyti iš miesto centro. Be to, tai leidžia užtikrinti dirbančių merginų saugumą ir gerovę. Šioje teritorijoj nuolat budi apsauga, o kiekvienoje „kabinoje“ yra įrengtas aliarmo mygtukas. Čia taip pat budi gydytojas ir socialinis darbuotojas, kurie rūpinasi merginų fizine ir psichologine sveikata.

3. Šviesų išjungimas

Halloweenas visuomet siejamas su siaubu. Užnuodyti saldainiai ir obuoliuose paslėpti skutimosi peiliukai dažniausiai tėra miestų legendos, tačiau realiame pasaulyje yra ir kitokių pabaisų.

Milijonai neprižiūrimų vaikų, kurie lankosi nepažįstamų asmenų namuose, yra proga, kurios kai kurie grobuonys tiesiog negali praleisti. Kai kuriose Teksaso vietovėse vietinė valdžia vykdo programą „Lights out“ (Išjungta šviesa), kuria siekiama kontroliuoti seksualinius nusikaltėlius.

REKLAMA

Šią programą pradėta įgyvendinti 2005 metais, kai seksualinis nusikaltėlis buvo pastebėtas mokyklos Halloweeno vakarėlyje. Pagal programą seksualiniai nusikaltėliai privalėjo nepuošti namų jokiomis Halloween'o dekoracijomis ir nejungti šviesų, kad vaikai nesusigundytų eiti prie jų namų. Kitais metais ši programa buvo sugriežtinta: seksualiniai nusikaltėliai privalėjo raportuoti Halloween‘o vakarą tarp 18 ir 21.30 valandos.

2. Magdalietės prieglaudos

Moterų padorumo saugojimo būdai įvairiais istorijos momentais yra tikrai verti dėmesio. Tačiau retas iš šių būdų buvo skaudesnis nei vadinamosios Magdalietės prieglaudos. Tokios, tariamai prostitutėms skirtos vietos, laikytos priemone moteris apsaugoti nuo paleistuvavimo. Nors dalis čia apgyvendintų moterų iš tikrųjų buvo prostitutės, daugumą sudarė paprastos mergaitės, kartais vos vyresnės nei 12 metų. Jos čia patekdavo dėl to, kad jų šeimų nariai perdėtai rūpinosi jų morale.

Žinomiausios Magdalietės prieglaudos buvo Airijoje. Čia gyvenusios moterys buvo verčiamos vergėmis. Jos neatlygintinai dirbo skalbėjomis taip simboliškai nuplaudamos savo nuodėmes kaip ir Marija Madalietė prieš tapdama Jėzaus mokine. Čia moterys buvo verčiamos gyventi aseksualiai – jų plaukai būdavo nuskutami, krūtinė slepiama. Įvairus žeminimas, įskaitant fizines bausmes, čia buvo įprastas dalykas. Nors dauguma Magdalietės prieglaudų visame pasaulyje jau seniai uždarytos, paskutinė tokia institucija Airijoje išsilaikė net iki 1996 metų. Kontroversiškai vertinama airių dainininkė Sinead O’Connor paauglystėje leido laiką vienoje iš jų. 2013 metais Airijos valdžia oficialiai atsiprašė šiose institucijų kalintų moterų ir planuoja joms pasiūlyti tam tikrą kompensacijų paketą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų