REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Yra daug dalykų, kurių paprasčiausiai nekvestionuojame – tikime, kad yra būtent taip, kaip sakoma ar rašoma. Daugelis šių dalykų yra kasdienio gyvenimo dalis ir galbūt be jų net nemokėtume gyventi taip, kaip esame pratę. Tačiau pasirodo, jog kai kuriais atvejais mes nematome „viso paveikslo“ arba paprasčiausiai esame apgaunami. Toptenz.net siūlo paskaityti apie 10 atvejų, kuomet pasaulis jums meluoja.

REKLAMA
REKLAMA

10. Tiesioginė transliacija

Kuomet pranešama, kad per televiziją rodoma tiesioginė transliacija, techniškai tai nėra tiesa. Stengiantis išvengti įvairiausių nesusipratimų, televizijos tinklai naudoja 5–7 sekundžių uždelsimą. Tinklo kontrolės kabinoje stebimos dvi transliacijos – tiesioginė ir ta, kuri uždelsus pasiekia žiūrovus. Jei kas nors nutinka, transliacija gali būti išjungta.

REKLAMA

Žinoma, tai ne visada veikia idealiai. „Fox News“ kartą nesugebėjo cenzūruoti labai greitai besirutuliojančio įvykio ir per klaidą parodė savižudybę. Kartais delsimas ir cenzūra tiesiog nėra taikomi. Manoma, jog tai gali nulemti įsitikinimas, kad transliacija yra pakankamai saugi ir jokių nesklandumų neturėtų būti.

9. Alyvos keitimas

Visi esame girdėję, kad reiktų pakeisti alyvą kiekvieną kartą, kai automobiliu nuvažiuojama 4,8 tūkst. kilometrų, daugelis tuo vis dar tiki. Tai buvo arti tiesos anksčiau, bet naujiems automobiliams taip dažnai alyvos keisti nereikia. Ekspertų teigimu, vidutiniškai alyvą vertėtų pakeisti nuvažiavus 15 tūkst. kilometrų. Kai kurie mechanikai netgi moko, kad tokia taisykle iš viso nereikėtų vadovautis – geriau paskaityti žinynus apie savo mašiną ir įvertinti, kaip važinėjate.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, manote, kad nieko blogo neatsitiks, jei pakeisite alyvą net jei ir nėra reikalo tai daryti? Reiktų nepamiršti, kad nereikalingas alyvos švaistymas turi pasekmių gamtai, be to, tai kenkia ir jūsų finansams.

8. Kietieji diskai

Ar kada nors pirkote kompiuterį ar kietąjį diską ir po to, kai jau viską gavote, pastebėjote, kad jums atsiuntė mažiau, nei buvo pažadėta? Nesirūpinkite, jūsų pirkinys veiks, o jūs buvote paprasčiausiai apgauti. Jei tai nėra išorinis diskas, dalį vietos užims kompiuterio operacinė sistema; o jei tai išorinis diskas – dalis vietos bus užimta programų, kurios buvo įrašytos dar prieš tai, kai jūs nusipirkote produktą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau jums atrodo, kad pirkote daugiau vietos... Kietųjų diskų gamintojai yra labai sukti – tai, ką jie daro, nėra klasifikuojama kaip nelegali veikla, tačiau jų elgesys tikrai nėra etiškas. Keliant informaciją jie naudoja dešimtainę sistemą, o jūsų kompiuteris ją skaičiuoja naudodamas dvejetainę sistemą. Mažam duomenų kiekiui skirtumas yra nedidelis, tačiau jei kaupiate daug informacijos, jūs lengvai prarasite dešimtis gigabaitų.

7. Orkaitė

Net tie, kurie nemėgsta suktis virtuvėje, žino frazę – „įkaitinkite orkaitę iki 350 laipsnių“. Šią temperatūrą galite rasti daugybėje receptų knygų ir daugelis žmonių ją priima kaip būtiną. Teisybė tokia, kad kai orkaitėse buvo įmontuoti daugiau ar mažiau tikslūs termostatai, 350 laipsnių temperatūros skalė buvo laikoma tinkama daugelio dalykų gaminimui. Tai vienintelė tokios temperatūros naudojimo priežastis. Be to, tokia temperatūra niekada nebuvo testuojama su tam tikrais receptais . Tačiau jūsų orkaitė tikriausiai net nėra 350 laipsnių žymos. Kai įkaitinate orkaitę, ji dažniausiai įkaista daugiau nei norėjote, o paskui karštis atlėgsta. Tačiau nėra taip, kad orkaitės pasiektų 350 laipsnių karštį ir tokį palaikytų. Vietoj to, temperatūra tai kyla, tai mažėja, tad belieka tikėtis, kad vidutinė temperatūra bus tokia, kokios jums reikia.

REKLAMA

6. Radaras

Policijos radarai siunčia link jūsų mašinos radijo bangas ir pagal tai, kaip greitai jos grįžta iki policininko turimo prietaiso, yra nustatomas greitis ir baudos dydis. Radarai gali rodyti klaidingus duomenis todėl, kad geriausiai jie veikia tiesia linija, o policininkai negali pasigirti didelėmis galimybėmis stovėti ir matuoti greitį tiesiai prieš eismą.

Beje, tiems, kurie pasiryžta užginčyti baudą, reikia žinoti, kad netikslumai dažniausiai nulemia mažesnį, o ne didesnį greitį. Be to, policininkai taip pat gali nurodyti savo asmeninę nuomonę, kokiu greičiu jūs važiavote, kaip įrodymą. Vis tik kartais žmonėms pasiseka išsisukti. Vienas paauglys Didžiojoje Britanijoje buvo kaltinamas važiavęs didesniu nei 200 kilometrų per valandą greičiu, tačiau jį teko paleisti dėl to, nebuvo ekspertų, kurie patvirtintų radaro kalibravimą.

Laukite tęsinio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų