Žiaurus 86-erių senolės likimas: vilnietė aukai durė 16 kartų ir žiauriai sužalojo kaklą

Gatvėje pavežėti 86-erių senolę paėmusi ir peiliu žiauriai subadžiusi, o paskui ją ir sudeginti bandžiusi 39-erių vilnietė – trečią kartą atvesdinta į teismą. Visgi šiurpios žmogžudystės motyvu ji nepasidalija ir šiandien. Tuo tarpu teismo medicinos ekspertai ir dabar sunkiai renka žodžius. Kaltinamoji peiliu senolei dūrė 16 kartų ir žiauriai sužalojo kaklą – gali būti – jau po to, kai buvo mirusi.

Į trečiąjį teismo posėdį pareigūnai atveda žiauria pensininkės žmogžudyste kaltinamą Ignę Šakalienę. Prieš daugiau nei metus – liepos 17-ąją – ji subadė pavežėti paimtą 86-erių senutę.

Supratusi, kad pakeleivė negyva, moteris nusprendė senolės kūnu atsikratyti. Kaltinamoji savo auką nuvežė į Verkių miško proskyną, tuomet nužudytosios kūną apkrovė šakomis ir padegė. Komentuoti šią šiurpią žmogžudystę I. Šakalienė griežtai atsisako.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žiaurus 86-erių senolės likimas: vilnietė aukai durė 16 kartų ir žiauriai sužalojo kaklą

„Komentarų nebus. Mano komentarai nereikalingi nei tos ponios artimiesiems, nei mano šeimai, todėl jų tikrai nebus“, – sako kaltinamoji I. Šakalienė.

Posėdyje šiandien liudijusi teismo medicinos ekspertė – viena pirmųjų po žmogžudystės apžiūrėjo senolės kūną. Ji dar ir dabar sunkiai renka žodžius.

„Pats vaizdas, kaip atrodė kūnas, kaip sudarkytas, sužalotas… Kraupiai kraupi žmogžudystė. Per mano praktiką kraupiausias toks įvykis. Emociškai sunku buvo, aišku, atlikti tyrimą, kadangi vaizdai tokie sukrečiantys“, – pasakoja teismo medicinos ekspertė Jana Bytautaitė.

Anot ekspertės, ant senolės kūno buvo vien durtiniai ir pjautinai sužalojimai. Ji nustatė, kad I. Šakalienė išstumiamu peiliuku popieriui pjaustyti senutei į įvairias kūno vietas dūrė 16 kartų. O septyniolikta žaizda buvo kakle – su ne mažiau nei devyniais pjūviais. Senolei kaltinamoji sulaužė ir poliežuvinį kaulą.

„Daugiausia žaizdų buvo kairėje šlaunyje ir labiausiai, kas išsiskyrė, masyviausia žaizda tai buvo kakle. Kalbant apie kaklo žaizdą, tai buvo tam tikrų požymių, kad ji galėjo būti padaryta arba mirimo laikotarpiu arba po mirties“, – teigia J. Bytautaitė.

REKLAMA

Beje, šiame teismo posėdyje turėjo liudyti keturi liudininkai, tačiau trys iš jų nepasirodė. Nors nužudytosios dukra ir abejoja, ketvirtoji liudytoja teisme patvirtino mačiusi, kaip į savo būdelės automobilį 86-erių senolė autobuso stotelėje įsėdo pati, matyt, paprašiusi ją tiesiog pavežėti.

„Nužudytoji nusikaltimo padarymo dieną, iš ryto, sėdo į kaltinamosios automobilį. Pati, taip, pati. Čia nukentėjusiųjų nuomone, aš nežinau, kuo grindžiama. Tuo, kad mama anksčiau niekada nesėsdavo? Bet tai nereiškia, kad niekada nesės žmogus, esant kažkokiam tai reikalui“, – kalbėjo prokuroras Nikolajus Kozliakas.

Kaltinamosios advokatas po posėdžio nedaugžodžiauja.

„Taip, jaučiamas. Gailisi, pergyvena“, – sako advokatas Gediminas Skaistys.

Tik motinos netekusi jos dukra tokiais pareiškimais abejoja.

„Tai jau per praeitą kartą buvo pasakyta. Nuoširdumas yra ne po 10 mėnesių“, – pasakoja nužudytosios dukra Regina.

Rašytoja prisistatanti, tiesa, vienintelę knygą prieš septyniolika metų išleidusi vilnietė I. Šakalienė po dviejų psichiatrinių ekspertizių pripažinta pakaltinama.

Visgi ir pirmadienį posėdyje nepaaiškėjo kraupios žmogžudystės motyvas. Anksčiau kaltinamoji yra sakiusi, kad po skyrybų sirgo depresija, o to, kaip senutę subadė, esą nė neatsimena.

Už tai jai gresia laisvės atėmimo bausmė iki 20-ies metų arba įkalinimas iki gyvos galvos.


Rašyti komentarą...
N
Nesveikas
2020-09-08 04:00:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai už ką nužudė taip ir neaisku
Atsakyti
0

A
Aelita
2020-09-13 10:32:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Beprotė. Dėl jo reikia žudyti motčiutę kuri dar galėjo tiek daug gražių akimirkų pamatyt, bet ne tiesiog kūną griaužia, kad nužudyt žmogų
Atsakyti
0

D
Danutė
2020-09-10 10:27:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir kaip šitaip galima .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų