„Vilmorus“ vadovas Gaidys: prastą Nausėdos vertinimą siečiau su funkcijų neatlikimu

Daugiau kaip po pusės metų pertraukos atlikta bendrovės „Vilmorus“ apklausa rodo, kad koronaviruso pandemija gerokai apkarpė politikų ir kai kurių partijų reitingus. Kone labiausiai smuko prezidento Gitano Nausėdos reitingai, jie krito net 11 procentų.

Apie prezidento ir kitų politikų reitingus TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjo „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.

Po ilgesnės pertraukos yra naujausia „Vilmorus“ apklausa. Tarp tų duomenų yra ir labai nepalankių prezidentui Gitanui Nausėdai. Sakykite, jūsų manymu, kodėl jo reitingai taip smarkiai smuko?

Pirmiausia, sakyčiau, kad nėra tie reitingai tokie blogi. Gitanas Nausėda išlieka populiariausiu Lietuvos politiku pagal visus įmanomus rodiklius, kuriuos mes turime: palankių vertinimų dalis, teigiamų ir neigiamų skirtumas. Tik tiek, kad lyginant kaip buvo prieš pusę metų ar dar anksčiau, reitingas ženkliai sumažėjo.

Jis yra žemesnis negu buvusių prezidentų reitingai. Tai siečiau su ypatinga specifine situacija dėl karantino. Prezidentas galbūt nepasirodo taip, kaip žmonės tikisi. Jis nevažinėja į užsienį, nesutinka delegacijų, jo funkcijos kuklesnės.

Ar pagrindinė priežastis, jūsų manymu, yra karantinas ar gali būti ir kita priežastis? Juk ir valdančioji dauguma prieš pusę metų buvo kita. Gal dabartinė valdančioji dauguma, štai kaip sako kai kurie politikai, labai puola prezidentą ir dėl to reitingai smunka?

Nesakyčiau, kad Tėvynės Sąjungos rėmėjų gretose Gitanas Nausėda būtų vertinamas blogai. Tas vertinimas yra pakankamai moderuotas ir jį siečiau su funkcijų neatlikimu, o ne dėl kokių politinių takoskyrų. Galbūt tos politinės takoskyros labiau atsiliepia sveikatos ministro vertinime – geriau vertina Tėvynės Sąjungos rėmėjai negu valstiečiai.

O ar yra Dalios Grybauskaitės reitingai kada nors nukritę iki tų skaičių, kuriuos dabar matome Gitanos Nausėdos atžvilgiu?

Bijau pasakyti netikslumų, bet per antrą kadenciją žemiau 60 procentų jos reitingas beveik nenukrisdavo. Ir įvaizdis išliko griežto, reiklaus, šiek tiek baudžiančio prezidento.

REKLAMA

Trys ministrai yra palankiai vertinami, nepaisant kitų neigiamų vertinamų, tarp jų ir sveikatos apsaugos ministras Dulkys. Bet jūsų apklausa rodo, kad poną Dulkį žmonės vertina blogiau negu jo pirmtaką Aurelijų Verygą. Kodėl, jūsų manymu, taip yra?

Gana sunku palyginti skirtingus rodiklius. Pastaruosius du metus Verygos reitingas buvo labai neigiamas, koronavirusas ištraukė jį iš neigiamų vertinimų ir liepos mėnesį buvo pasiektas tam tikras pliusas.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
N
Nieko sau!!!
2021-04-26 17:15:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laba diena!!! Gaidys kritikuoja prezidento darbus??? Štai ir išsidavė žmogus, į kurią pusę ir kodėl jo asmeninės apklausos krypsta! Gal laikas Gaidžiui į pensiją? Kiek gali vienas žmogus visiems makaronus ant ausų kabinėti???
Atsakyti
-5

P
Pensininkas
2021-04-26 17:35:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaidi, drebi del savo darbo,todel pataikauji konservatoriams.Paskaityk geriau zmoniu komentarus ir tada daryk reitingus,nes tavo reitingai is lubu.
Atsakyti
-6

R
Regina
2021-04-26 17:45:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu tikrai - gaidys uzgiedojo taip kaip užsakyta.
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų