Varėnoje nuo pareigų nušalintas akmenų vagyste kaltinamas aplinkosaugininkas

Varėnoje nuo pareigų nušalintas aplinkosaugininkas, pareigūnas kaltinamas akmenų vagyste. Didžiulius riedulius aplinkosaugininkas ketino nugvelbti iš valstybinės žemės. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl valstybės turto pasisavinimo, o ir anksčiau jis buvo pakliuvęs nemalonėn. Buvo kaltinamas nukasęs Merkio upės šlaitą.

Didžiuliai akmenys Varėnos rajone prie Matuizų gyvenvietės vietos aplinkosaugininką Vytautą Butkevičių kaip reikiant įklampino. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl valstybei priklausančio turto vagystės. Pareigūnas ketino riedulius parsivežti į savo sodybą. Varėnos savivaldybės administracijos direktorius sako, kad pranešimą apie akmenų vagystę gavo ir rajono vadovai.

„Jisai ketino juos pavogti, bet vagystė neįvyko. Jūs kaip žinote, mes gyvename teisinėje valstybėje, kur reglamentuota viskas teisiškai ir tokie veiksmai yra netoleruotini. Atvažiuoti į kažkieno tai nuosavybę ir vykdyti tam tikrus veiksmus, visų pirma, yra negarbinga“, – teigė administracijos direktorius Alvydas Verbickas.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Varėnoje nuo pareigų nušalintas akmenų vagyste kaltinamas aplinkosaugininkas

Kad ketino riedulius parsivežti į savo kiemą, neslepia ir pats aplinkosaugininkas. Prie namų pareigūnas yra įsirengęs akmenų muziejų. Šie pamiškėje stūksantys jam esą būtų puikiausiai tikę į kolekciją. Tik štai Vytautas Butkevičius to nevadina vagyste. Sako, kad iš pradžių bandė suderinti su atitinkamomis institucijomis riedulių paėmimą, tačiau nepavyko. Akmenys jau buvo atitempti arčiau kelio, tačiau triūsas nuėjo perniek – darbą sustabdė pranešimą gavę savivaldybės administracijos vadovai ir policijos pareigūnai.

„Ne, nevogiau. Jei būčiau norėjęs, būčiau išvežęs. Aš tik pažiūrėjau, ar jie man tinkami. Atkasiau, pažiūrėjau ir paskui rašiau prašymą, kad leistų išvežti. Juos kažkas kitas paėmė. Ten buvo 12, keturis išsivežė“, – kaltę neigė aplinkosaugininkas Vytautas Butkevičius.

Varėnos aplinkosaugininkas kaltinamas ne tik ketinęs nugvelbti riedulius, bet ir miško paklotės suniokojimu, kai buvo tempiami akmenys. Tiesa, baudą vėliau už tai gavo traktoristas, kuris tempė riedulius. Vytautas Butkevičius kaltinimus vadina susidorojimu. Esą gal kam nors užkliuvo ar nepatinka jo akmenų parkas.

REKLAMA

„36 metus dirbu… Visokių yra – ir patenkintų, ir nepatenkintų. Kaip ir visur. O kuo čia baigsis, tai nežinau. Gal čia už tą parką, gal nepatinka“, – svarstė V. Butkevičius.

Prieš metus aplinkosaugininkas irgi buvo įkliuvęs. Dėl Merkio šlaito nukasimo.

„Pagrindinis ir esminis siganalas buvo 2019 metais, kada šitas pareigūnas savo privačioje nuosavybėje nukasė Merkio krantinę. Tai buvo pats pirmasis signalas. Gavom ir mes, ir policija, ir prokuratūra“, – tikino administracijos direktorius A. Verbickas.

Tiesa, už tai Vytautas Butkevičius gavo tik griežtą papeikimą. Pavyko įrodyti, kad šlaitą jis ne kasė, o tik pripylė smėlio. Buvo įpareigotas krantinę sutvarkyti, tačiau to pareigūnas nepadarė. Apskundė nuobaudą. Teismai dar vyksta. Aplinkos ministras mano, kad Varėnos pareigūnas pažemino aplinkosaugininko vardą ir eiti šių pareigų nebeturėtų.

„Kaip ir kitus pareigūnus, valstybės tarnautojus, saugoja įstatymas ir jis negali būti tiesiog atleistas iš darbo. Turi vykti tyrimas, kas šiuo metu ir vyksta. Tyrimo eigoje ir paaiškės, ar jis buvo pašalintas, ar kaip ir ankstesniais atvejais galbūt suras spragą ir išliks tarnyboje“, – teigė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Prieš kelias dienas Vytautas Butkevičius buvo nušalintas nuo pareigų, o ar neteks ir darbo paaiškės pasibaigus tyrimui dėl akmenų vagystės.

Visą reportažą pamatykite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
v
variuga
2020-08-15 12:26:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
ot kurvecas,akmenu pyzdintuvas!!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų