Vakarėlis su iš Kroatijos grįžusiais asmenimis atsirūgo: serga pusė jo dalyvių

Naujų koronaviruso atvejų šuolis, kokio šalis nematė nuo pat gegužės pradžios. Tiesa, epidemiologai ramina – iš 26 naujų užsikrėtusių didžioji dalis fiksuojama jau gerai žinomuose židiniuose, o taip pat prie staiga išaugusios statistikos smarkiai prisideda ir jau ketvirtą dieną neveikianti E. sistema.

Sveikatos apsaugos ministerija sako, kad griežtesnių priemonių imtis būtina jau dabar – svarstoma ir apie privalomą kaukių dėvėjimo sugrąžinimą, ir, jei atvejų nemažės, žmonių srautų ribojimą.

Šalyje – dar vienas koronaviruso atvejų šuolis. Tiek sergančių Covid-19 infekcija per parą nebuvo fiksuota nuo pat gegužės pradžios. Po kelių ramių dienų, kai užsikrėtusiųjų buvo nustatoma vos po kelis, šiandien naujai susirgusių Covid-19 nustatyti 26. Sveikatos apsaugos ministerija pripažįsta – didesnis atvejų skaičius taip pat gali būti susijęs ir su jau ketvirtą dieną po užpylimo niekaip neatsigaunančia E. sistema.

„Nustatyti 26 atvejai, didesnis skaičius yra, na, jis šoktelėjęs, jis yra susijęs su užtrukusiais epidemiologiniais tyrimais, kurie buvo paveikti sulėtėjusio informacijos teikimo dėl situacijos Registrų centre“, – sako viceministrė Kristina Garuolienė.

Didžiausias šalyje Covid-19 atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios užfiksuotas balandžio 18 dieną, kai nustatyta 90 užsikrėtusiųjų. Epidemiologai sako, kad kaip ir tada, kai daugiau nei pusė atvejų buvo fiksuoti užkrato židiniu virtusioje siuvimo įmonėje, taip ir dabar – daugiausia sergančių nustatoma židiniuose.

Šiuo metu užkratu vis dažniau pasidalijama giminių susibūrimuose ir šventėse. Po vienos jų koronavirusu užsikrėtė pusė visų dalyvavusių. 

„Ji vyko 11 dieną Šalčininkuose ir toje šventėje iš viso dalyvavo 20 žmonių, įskaitant tuos, iš Kroatijos grįžusius. Ir 10 iš jų jau šiuo metu serga iš tos šventės dalyvių“, – pasakoja Visuomenės sveikatos centro specialistė Eglė Korkut.

Iš viso iki šiol jau nustatyta keturiolika su šia šeimos švente siejamų Covid-19 atvejų.

Dar viena Covid-19 infekcijos plitimo židiniu virtusi šeimos šventė Salininkuose ir toliau plečiasi. Po lemtingo susibūrimo šiai dienai nustatyta 11 Covid-19 užsikrėtusių asmenų.

REKLAMA

Specialistai baiminasi ir dėl galimos naujų atvejų bangos, po to, kai Covid-19 sergantis asmuo pabėgo iš Kauno klinikinės ligoninės, lankėsi miesto banke bei pakeleivingais automobiliais ir viešuoju autobusu iš Kauno autobusų stoties vyko maršrutu Kaunas – Kapčiamiestis – Druskininkai iki Seirijų.

Netoli minėtos gyvenvietės vyras ir buvo sulaikytas. Tiesa, kol kas į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą kreipėsi tik keletas asmenų vakar galimai turėjusių kontaktą su bėgliu – vyrą aptarnavusi Medicinos banko darbuotoja bei apie dešimt galimai tuo pačiu autobusu vykusių keleivių.

Druskininkų savivaldybė baimindamasi užkrato grėsmės dėl bėglio atšaukė ryt suplanuotą šventę Leipalingyje, paaiškėjus, kad Covid-19 sergantis vyras keliavo autobusu, kuriame buvo keletas asmenų išlipusių minėtame miestelyje.

Koronavirusas vakar nustatytas vienam darželinukui Kėdainiuose. O taip pat Covid-19 užsikrėtė dar 13 asmenų turėjusių kontaktą su į Lietuvą iš Uzbekistano dirbti atvykusiais vairuotojais.

„13 naujų atvejų yra Kaune. 12 iš jų yra užsieniečiai, kurie yra turėję kontaktą su Uzbekijos piliečiais sergančiais, ir vienas yra lietuvis vairuotojas, kuris… Jis tiesiog turėjo kontaktą taip pat su jais. Ir jam nustatytas susirgimas“, – teigia E. Korkut.

Fiksuoti ir du įvežtiniai atvejai – vienas asmuo grįžo iš Švedijos, kitas iš Ispanijos. Nors prie šiandien išaugusio koronaviruso atvejų skaičiaus smarkiai prisidėjo techninės kliūtys, veiksmų, pasak laikinai sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą pavaduojančio susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus, reikia imtis jau dabar. Tad jau kitą savaitę ekstremalių situacijų komisija svarstys papildomų saugumo priemonių reikalavimų sugrąžinimą.

„Pirmiausia, kaukių nešiojimo griežtinimas arba privalumas. Dabartiniu metu mes tikrai griežtiname raginimą, nes matome, kad ypatinga susibūrimuose reikalinga laikytis atstumo ir kaukių nešiojimo. Uždarose patalpose. Ar tai parduotuvės, ar tai, ypatingai, transportas“, – kalbėjo ministras Jaroslavas Narkevičius.

REKLAMA

Ar bus imtąsi ir kitų saugumo priemonių, tokių, kaip didesnis žmonių srautų ribojimas, paaiškės po savaitgalio, kai matysis, ar užsikrėtusiųjų Covid-19 infekcija skaičius auga ir toliau. Taip pat pailgės ir šalių, iš kurių grįžus privaloma saviizoliacija, sąrašas.

Šiandien į šį sąrašą planuojama įtraukti Ispaniją, o jau nuo kitos savaitės izoliacija gali tapti būtina grįžus ir iš Čekijos, Belgijos ir Austrijos.

„Jau paskelbta informacija dėl paveiktų šalių sąrašo. Yra mažinamas sergamumo rodiklis iki 16 atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Tai reiškia, kad nuo pirmadienio didėja sąrašas valstybių, iš kurių atvykus privaloma 14 dienų izoliacija“, – sako E. Korkut.

Be to, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad registracija NVSC puslapyje per 24 valandas būtina atvykus iš bet kurios užsienio valstybės. To neatlikus gali grėsti administracinė ar kitų asmenų užkrėtimo atveju – baudžiamoji atsakomybė. Šiuo metu šalyje koronavirusu serga 277 žmonės.


Rašyti komentarą...
Žiauriai pikta
2020-07-24 21:30:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek kazin sumokėjo už šitą melą? Vis tas pats per ta pati, kiek galimą?
Atsakyti
-1

V
Virusas
2020-07-25 20:16:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek galyte meluoty, pateikit faktus..!!! Gaunat už šmeišta atligy...???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų