TV3 Žinios. Vyriausia pasaulyje monarchė Elžbieta II-oji mini savo 95-tajį gimtadienį

Vyriausia pasaulyje monarchė, karalienė Elžbieta II-oji mini savo 95-tajį gimtadienį, tačiau įprasta patrankų salvė kaip ir kiti šventiniai renginiai atšaukti. Karlienė gedi praėjusį šeštadienį palaido savo vyro princo Filipo. Tai pirmas kartas per 70 metų, kai jis nedalyvaus karalienės gimtadienyje.

Šiandien Karalienei Elžbietai II-ajai sukankta 95-eri, tačiau vos praėjusią savaitę savo vyrą, princą Filipą palaidojusi monarchė šventės neplanuoja. Įprastai  viešuose renginiuose neretai dalyvaujančiai karalienei šie metai kaip niekada tylus. Tai jau antras monarchės gimtadienis iš eilės, kai dėl koronaviruso suvaržymų Haidė parke ir šalia Londono Tauerio negriaudės ir gimtadieninės ginklų salvės.

Nebus ir per gimtadienį įprastai demonstruojamo naujo karalienės portreto. Kartu su nedidele grupe artimiausių šeimos narių gimimo dieną karalienė leis Londono esančioje Vindzoro pilyje, kur dėl pandemijos drauge su vyru praleido beveik visus praėjusius metus.

Nors karalienė yra gimusi balandžio 21-ąją, pagal 1748 metais užgimusią tradiciją gimtadienis dėl nepastovių britiškų orų švenčiamas antrąjį birželio šeštadienį. Tuomet paprastai rengiamas metinis karinis paradas. Tiesa dėl pandemijos jis atšauktas jau antrus metus iš eilės.

Daugiau aktualiausių Lietuvos ir pasaulio naujienų – TV3 Žiniose arba transliacijoje, kurią rasite straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
M
Maryte
2021-04-21 18:59:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Palaido vyro,nu žinot ka.matot ka parašėt?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų