Turgaus prekeiviai 300 eurų parama neapsidžiaugė: priekaištauja, kad ji – per maža

Vyriausybė mėgina eurais nuraminti ir nepatenkintus turgaus prekeivius. Kiekvienam žada skirti po 300 eurų turgavietės mokesčiui kompensuoti. Tiesa, išmokas skirs tik tiems, kas prekiauja ne maistu. Tai išgirdę turgaus prekeiviai priekaištauja, kad išmokos dažnam per mažos ir reikalauja verčiau skubiai panaikinti trečią mėnesį tebesitęsiančius prekybos ribojimus.

Panevėžio turguje nuotaikos labai slogios. Prekyba teberibojama, pirkėjų mažai, prekeiviai pikti:

„Absurdas, geriau leistų pilnumoj ir dirbtume, kaip priklauso.“

„Kitom parduotuvėms leidžia dirbti. O mūsų neleidžia, nors grynas oras. Žodžių trūksta, absurdas tikras.“

„Aš nesuprantu, kur čia logika, ar yra logika? Geriau dirbti ir uždirbti, negu imti su ištiesta ranka.“

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Turgaus prekeiviai 300 eurų parama neapsidžiaugė: priekaištauja, kad per mažos

Žmonės keikia vyriausybę, kad ji, saugodamasi, jau trečią mėnesį riboja prekybą turguje. Rūbų pardavėjai skundžiasi, kad prekiauti labai sudėtinga – prekes priversti laikyti lauke, pirkėjai jų negali matuotis, tad daugybė paviljonų ir toliau lieka uždaryti:

„Tokiomis sąlygomis striukę dar galima pamatuoti, leidžiam neštis namo, įleist negalim, stop juostos pas mus.“

„Sunku, išnešti, vėl susinešti. Žmogui nepatogu, matuotis negalima, į vidų įleisti negalima, dideli nepatogumai.“

„Lauke virusas nėra toks pavojingas.“

Prekeiviai skundžiasi, kad prekių parduoda labai mažai, o išgyventi gaunant 260 eurų kasmėnesinę išmoką sunkiai įmanoma. Girdėdama tokius priekaištus, vyriausybė atkreipė dėmesį į turgaus prekeivius ir nusprendė skirti jiems papildomas išmokas. Skirs turgavietės mokesčio kompensacijas prekiaujantiems ne maisto prekėmis. Išmoka bus vienkartinė ir sieks 300 eurų vienam prekeiviui.

„Kompensaciją sudaro 300 eurų. Dydis nustatytas atsižvelgiant į tai, kad vienam mėnesiui kainuoja nuoma apie 150 eurų“, – sako ministrė Aušrinė Armonaitė.

REKLAMA

Tačiau prekeivių atstovai sako, kad išmokos per mažos, ypač didmiesčiuose.

„Kažkas gal moka 70-80 eurų, kažkas gal moka 400 eurų. Jam nė pusės vieno mėnesio nuomos nebus, o visi pastovūs kaštai, reikia pasidengti, o žmonės uždaryti“, – pasakoja prekybininkų atstovė Dalia Matukienė.

„Kokias kompensacijas bepasiūlytum, per mažos. Gyventojų pajamų mokesčio moka nedaug“, – teigia premjerė Ingrida Šimonytė.

Norintys kompensacijų turgaus prekeiviai dėl jų turės dar ir paplušėti – elektroniniu būdu Mokesčių inspekcijos tinklalapyje užpildyti paraišką ir įrodyti, kad verslo liudijimą arba individualios veiklos pažymą turi nuo pernai rugsėjo, per karantiną tikrai nukentėjo, ir deklaravo 2019 metų pajamas. Kompensacijų prašytojai turės įsipareigoti tęsti prekybą ir po karantino. Tik tada Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras perves išmoką.

Kam tiek biurokratinių procedūrų dėl 300 eurų išmokos, turgaus prekeiviai nesupranta ir reikalauja vyriausybės arba greičiau leisti dirbti ir užsidirbti, arba mokėti didesnes, bent triskart didesnes kompensacijas.

„Išlaikyti šeimą, nusipirkti maisto, bankams susimokėti, neįmanoma pragyventi. Šiuo savo veiksmu, abejotinu rėmimu, skatina žmones nusikalstamumą, alkoholizmą, savižudybes ir šešėlį. Vyriausybė taupydama bando išsiplauti mundurą, pasirodyti gelbėtojais padėdama visiems vienodai, bet didžiųjų miestų prekybininkai lieka nuskriausti“, – kalbėjo prekyviečių asociacijos vadovas Vytenis Butkevičius.

Turgavietės mokesčio kompensacijoms paraiškų Mokesčių inspekcija lauks nuo kovo 8 iki gegužės pabaigos ir jas ketina mokėti tol, kol išnaudos visą šiam tikslui iš valstybės biudžeto skirtą 2 mln. eurų sumą.

Vyriausybė planuoja išmokas išmokėti šešiems su puse tūkstančio prekeivių. Beje, verslininkų spaudžiamas Seimo ekonomikos komitetas jau siūlo mokėti kompensacijas ne tik turgaus prekeiviams, bet ir įmonėms už patalpų nuomą. Pernai kompensacijas gavo pusketvirto tūkstančio įmonių, tam skirti 35 mln. eurų.


Rašyti komentarą...
V
Vo
2021-03-04 08:38:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš dirbau visa gyvenimą ir pensiją 300,o čią uždika ir mažai
Atsakyti
-4

R
RIMAS
2021-03-04 08:35:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seimūnai po turgus nevaikšto.
Atsakyti
-2

B
Bronius
2021-03-04 08:40:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aiskeja viskas dejuodavo oij kaip mes blogai gyvenam vos isgyvenam anksciau cia kaip nebuvo viruso pasirodo jie gyvendavo kaip ponai jeigu jiems mazai 300e tai ka kalbeti apie tuos kur valdzia dave 200e I menesi dabar nebeduoda tai ka daryti tiems zmonems jie isvisa be pajamu jokiu apie tai nepagalvojat
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų