Tragiško gaisro Kaune aplinkybės – liudininkai prabilo apie išgertuves

Tragiškas gaisras Kaune. Daugiabutyje Žemuosiuose Šančiuose įsiplieskusi liepsna pražudė nevaikštantį vyrą. Ugniai įsisiautėjus, kaimynai puolė gelbėti kitą neįgalią kaimynę, į lauką tempti vertingiausius daiktus.

Apie gaisrą Kaune, Sodų gatvėje, kauniečiai pranešė aštuntą vakaro. Atvykę ugniagesiai dviejų aukštų namą Žemuosiuose Šančiuose jau rado pleškantį atvira liepsna.

„Atėjau, žiūriu – didžiulis dūmų debesys, ugnis ten jau atvira ir viskas“, – sako kaimynė Erika.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tragiško gaisro Kaune aplinkybės – liudininkai prabilo apie išgertuves

Ugnies liežuvius besiveržiančius iš pirmo aukšto užfiksavo liudininkai, viduje likęs neįgalus vyras. Žmonės dar bandė nevaikštantį kaunietį išgelbėti, bet nesėkmingai.

Gelbėtojai pirmiausia apmalšinę atvirą ugnį nelaimėlio bute iš jo išnešė 56-erių vyriškį, šis buvo stipriai apdegęs, neberodė jokių gyvybės ženklų.

„Atvykęs pamainos vadas patvirtino, kad namas dega atvira liepsna apgesinęs patvirtino, kad yra apdegęs žmogus – medikai konstatavo jo mirtį“, – pasakoja ugniagesys gelbėtojas Arvydas Putrimas.

Liepsnų talžomame name – 5 butai, tad gyvenantieji kituose baiminosi, kad ugnis gali persimesti ir į jų pusę, jie suskubo į lauką tempti geriausius daiktus, išvežė ir dar vieną neįgalią kaimynę.

„Atbėgom apsižiūrėjom, moteris čia vežimėlyje sėdėjo ir ją išvežėm. Visus daiktus iš ano galo, visus baldus nešėm ir su pareigūnais visi komandiškai“, – teigia kaimynė Laura.

Gaisras name kaip reikiant įsisiautėjo, dirbo 5 ugniagesių ekipažai, liepsnas pavyko sutramdyti tik po kelių valandų.

„Pastatas yra seno statybos, įvairiais laikotarpiais statytas, pristatytas, daug labai sluoksnių, šiltinimo medžiagos: pjuvenos, spaliai –labai degios. Tai ugnis persidavė į stogo konstrukcijas ir palėpę“, – kalbėjo A. Putrimas.

Dalis stogo sudegė, pusšimtį kvadratų nuardė ugniagesiai, ieškodami tebesmilkstančio ugnies židinių, vandeniu sulieti du butai.

Likusieji be pastogės suskubo įsikurti kas kur. Laikiną būstą padegėliams pasiūlė ir Kauno savivaldybė.

„Žmonės išsiskirstė po gimines ir artimuosius, jiems yra parodyta nustatyta tvarka. Laikinas būstas arba jie turi, kur gyventi. Kaip visi padegėliai – yra tam tikra nustatyta tvarka, bus kreiptasi į savivaldybę ir viskas bus tvarkoj“, – sako civilinės saugos specialistė Audronė Gustienė.

Kaimynai prasitaria, kad neįgalus vyriškis nevengė svaigalų, tad pas jį vis susiburdavo taurelės mėgėjai. Liudininkai sako, kad girtaujama buvo ir tragišką vakarą.

„Čia tas visas gaisras buvo, jie išgerinėjo, pas juos buvo balius, ir kai pradėjo degti, visi pabėgo, liko tas vienas žmogus, jis jau buvo gal apdegęs, ar kas jam buvo. Šitam gale tai nebuvo to tokio pastovaus gyvenimo, ateina, vieni pagyvena, kiti, čia tokia balių vieta buvo, o ten anam gale gyveno tvarkingi žmonės ir remontus buvo pasidarę“, – pasakoja kaimynė Laura.

Gaisro pirminė priežastis yra neatsargus elgesys su ugnimi. Ugnies židinį tyrėjai užfiksavo prie žuvusiojo lovos, tad manoma, kad jis galėjo kilti nuo nukritusios nuorūkos. Ugniagesiams į gaisravietę teko sugrįžti ir šią popietę, mat namas vėl ėmė rusenti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų