Tęsiasi drama dėl Trumpo valdžios perdavimo triumfavusiam Bidenui

Donaldo Trumpo generalinis prokuroras leido pradėti tyrimus dėl neva įvykusių balsavimo pažeidimų. Respublikonai bylinėtis planuoja 5-iose valstijose. Tuo metu kaimyninė Lenkija su kadenciją baigiančio D. Trumpo administracija sukirto rankomis dėl papildomų karių dislokavimo.

„Mūsų pozicija aiški. Mes norime apsaugoti Amerikos žmonių balsavimo teisę. Norime sąžiningo, tikslaus ir teisėto skaičiavimo. Norime maksimalaus skaidrumo“, – sako Baltųjų rūmų atstovė spaudai Kayleigh Mcenany.

Laltinimais dėl neva suklastotų rinkimų besižarstančią D. Trumpo atstovę spaudos konferencijos metu nutraukė net kadenciją baigiantį prezidentą ir respublikonus palaikaintis „Fox News“ kanalas.

Amerikos žiniasklaida, paskelbusi Joe Bideno pergalę prezidento rinkimuose, piktinasi, neva D. Trumpas be jokių įrodymų demokratus kaltina suklastojus rinkimus tik norėdamas pakenkti oponentui. Visgi, kai kurių D. Trumpo rėmėjų džiaugsmui, šalies generalinis prokuroras Williamas Barras antradienį oficialiai leido pradėti tyrimus dėl balsavimo pažeidimų. D. Trumpo komanda sako vien Mičigane gavusi pranešimų apie 2800 pažeidimų.

Kai kuriose valstijose stebėtojai nuo skaičiuojamų balsų turėjo stovėti vos ne už penkių metrų, o kai kur rinkėjams leista pataisyti balsalapius, kurie buvo užpildyti ne taip. Teisininkai sako, kad pažeidimų per mažai, kad jie galėtų daryti įtaką galutiniam rinkimų rezultatui, tačiau dalis respublikonų D. Trumpo pretenzijas palaiko. D. Trumpo komanda sako, kad surinkti visus įrodymus reikia daug laiko, visgi Pensilvanijoje vėl padavė ieškinį, norėdami užginčyti 700 tūkst. paštu gautų balsų rezultatus. Tai neišdegė – jis jau buvo atmestas.

„Akivaizdu, kad nė viena valstija dar nepatvirtino savo rinkimų rezultatų. Mes turime bent vieną ar dvi valstijas, kuriose gali tekti perskaičiuoti balsus. Ir aš manau, kad prezidentas ruošia teisinius ginčus mažiausiai penkiose valstybėse“, – pasakoja Respublikonų senato pirmininkas Mitch Mcconnell.

REKLAMA

Pasipiktinęs Trumpui ištikimo generalinio prokuroro įsakymu ieškoti rinkimų pažeidimų, atsistadydino Rinkimų nusikaltimų tyrimo skyriaus vadovas.

Tuo metu Lenkijoje su kadenciją baigiančio D. Trumpo administracija dar spėjo sukirsti rankomis dėl papildomų amerikiečių karių dislokavimo Lietuvos kaimynės teritorijoje. Jų čia per ateinančius metus atvyks 1000. Taigi viso Lenkijoje jų bus jau pusšešto tūkstančio, tačiau lenkų biudžetą per metus tai patuštins beveik 115 mln eurų.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-11-10 23:10:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka ciulpsite ir kaip lysite I uzpakali jeigu Trumpas laimes teismus.
JAV demokratai ir TV kanalai pshichuoja, nes dega s*kna.
Atsakyti
-1

:
:)
2020-11-11 07:28:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vat taip gaunasi kai anksčiau laiko pradeda sveikinti ir tauksti niekus dar niekas nėra aišku kas bus išrinktas ir tas straipsnis su vartojimais terminais "neva" tai yra ne kas kita bet žaidimas žodžiais... Bet tai sprendžia teismas ir spręs ar buvo ar ne o ne zinesklaida. Be to vat jei pralos Baidenas tai kaip tada jūs rašysite ar ne bus gėda? Ne tik kaip žurnalistams bet ir politikams kurie dar kartą pasikartosiu klykia, sveikina nors dar niekas oficialiai nepaskelbtas laimėjus prezidento postą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų