Suteikė leidimą žmonių maistui naudoti lervas: galima dėti net į sausainius, makaronus

Europos maisto saugos tarnyba pirmą kartą oficialiai suteikė leidimą žmonių maistui naudoti lervas. Judrios gelsvos lervos nuo šiol gali laisvai būti naudojamos kepant sausainius, gaminant miltus makaronams ar duonai, arba tiesiog įdedamos į restoranų patiekalus.

Nors daugeliui senojo žemyno gyventojų toks vaizdelis gali sukelti šleikštulį, bet tai maisto ateitis. Gelsvos milčių lervos – iki šiol Europos bendrijoje naudotos nebent gyvūnų maiste, nuo šiol gali būti naudojamos ir žmonių maistui. Milčių lervos tapo pirmais vabzdžiais, kurių vartojimui oficialų leidimą suteikė Europos maisto saugos tarnyba.

„Šį naujovišką maistą siūloma naudoti, kaip ingredientą sausainiuose, makaronuose, ankštinių daržovių patiekaluose, energetiniuose batonėliuose“, – sako maisto saugos tarnybos atstovas Ermolaos Ververis.

Taip pat ir mėsos pakaitaluose, dešrelėse ar net gėrimuose. Tarnyba leido naudoti ir džiovintų ir sumaltų milčių lervų miltus. Taigi lervų nuo šiol gali būti dedama ir pavyzdžiui į duoną.

„Įdomu paminėti ir tai, kad mes sulaukėme kreipimųsi dėl daug skirtingų vabalų rūšių ir skirtingo jų vartojimo. Taigi pamatysime, kas įvyks ateityje“, – pasakoja E. Ververis.

Europos vaistų saugos tarnyba sako, kad nuo 2018-ųjų, kai atsirado galimybė žmonių maistui ES oficialiai registruoti tokius naujoviškus maisto produktus, jau sulaukė daugiau nei 150 oficialių kreipimųsi dėl įvairių vabalų, dumblių ar kitų produktų įregistravimo.

 


Rašyti komentarą...
W
Weee
2021-01-15 22:20:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Europa nori paversti Kinija, kurie ėda kas juda, svieto pabaiga, ėsti tokius būdus, pirmi tegul išbando seimunai, sliuzu makaronus
Atsakyti
0

A
Amanda
2021-01-16 00:30:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebus ko valgyti. Visas maistas bus užterštas vabzdžiais.
Atsakyti
0

B
Belieka
2021-01-16 05:00:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laukti,kada Lietuvos "verslininkai" prades trucyti tautiecius. Juk tai puikus budas pasipelnyti. Gi jiems amzinai maza pinigu..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų