Šiemet 8 kūdikis gyvybės langelyje – daugiau nei per 2-ejus metus sudėjus

Vos pusės dienos mergaitė palikta Šiaulių gyvybės langelyje. Mergaitė sveika ir graži. Ji perduota globėjams. Tačiau tai šiemet jau 8 kūdikis, paliktas gyvybės langelyje Lietuvoje.

Į gyvybės langelio lovelę, esančią Šiauliuose, kurioje padėtas mažas angeliukas, praėjusią savaitę buvo atnešta ką tik gimusi mergaitė. Kūdikis svėrė 3,5 kilogramo ir, pasak gydytojų, yra sveikas.

„Tikrai išnešiota, sveika, gero svorio. Graži labai. Ir rami labai“, – sako naujagimių skyriaus koordinatorė Vaida Aleksandravičienė.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šiemet jau 8 kūdikis gyvybės langelyje: jau vienu daugiau nei per dvejus metus sudėjus

Mergytė buvo aprengta, tačiau, pasak medikų, drabužėliai buvo netvarkingi.

„Pagal tai, kaip tuo metu rasta, ji atrodė nepilnai paros amžiaus. Gimdyta, greičiausiai, ne namuose, nes virkštelė sutvarkyta ne medicininėmis priemonėmis“, – pasakoja V. Aleksandravičienė.

Mergaitė po visų apžiūrų iš ligoninės jau perduota vaiko teisių tarnybai, o tėvai turi dar tris mėnesius persigalvoti ir atsiimti mergaitę.

Šiemet Šiauliuose tai trečias gyvybės langelyje paliktas kūdikis, per vienuolika metų – 12-as. Gydytoja sako, kad tokie langeliai pasiteisina

„Aš tikrai manau, kad jis yra naudingas ir reikalingas, tam, kad nebūtų vaikučiai palikti kažkur prie konteinerių ar iš viso gatvėje numirti. Tai ačiū toms šeimoms, kurios nusprendė neauginti, palieka saugiai medikų priežiūroje“, – teigia V. Aleksandravičienė.

Šiauliuose nuo 2010 metų Lietuvoje gyvybės langeliuose iš viso palikti 72 kūdikiai. Šiais metais tai jau – 8 mažylis, o tai vienu daugiau nei per praėjusius 2-ejus metus kartu sudėjus.


Rašyti komentarą...
.
...
2020-11-19 02:19:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai stebėtis turbūt neverta, nėštumo nutraukimai pavasarį, karantino metu buvo prilyginti planinėms operacijoms berods ir buvo atšaukti. Tai čia ir rezultatas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų