Šiaulių policija ieško prakartėlę išniekinusių žmonių

Šiaulių policija aktyviai ieško, kas išniekino kalėdinę prakartėlę miesto centre. Saugos kameros nufilmavo, kaip du vandalai naktį į ėdžias paguldė raudonais dažais nudažytą lėlę su į galvą prismaigstytais vinimis.

Gruodžio 20-oji, 3 valanda nakties – prie Šiaulių centre įrengtos prakartėlės prieina du žmonės, nešini krepšeliu ir jį padeda tarp Marijos ir Juozapo figūrėlių. Vandalai skubiai pasišalina. Vaizdą užfiksavo ryte liudininkai. 

Kryžius nudažytas raudonai, ant jo prikaltos iš leidinių iškarpytos reklamos ir nuolaidų pasiūlymai. Ėdžiose, kur turėtų būti kūdikėlis Jėzus, guli raudonais dažais nutaškyta lėlė, o jos galvoje sukaltos vinys.

„Keistas, neįprastas ir, turbūt, ne vietoje „sukurtas“ meno kūrinys. Kurdami Šventosios šeimos ir apskritai tokio stebuklo kaip Jėzaus gimimo istoriją, tikrai nesitiki, tokių, turbūt, reikėtų įvardinti, vandalizmo atvejų“, – sako Kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Prakartėlę įrengęs Šiaulių kultūros centras ir vyskupija buvo sutarę, kad kūdikėlis Jėzus į prakartėlę bus atneštas gruodžio 24-osios naktį, kada ir švenčiamas Jėzaus gimtadienis. Tačiau vandalai kelios dienos prieš tai pasityčiojo iš tikinčiųjų bendruomenės jausmų ir išniekino prakartėlę:

„Siaubingai, tikrai siaubingai, ir koks žmogus ranką galėjo pakelti prieš kūdikį.“

„Rankas, kojas išlaužyčiau.“

„Čia, žinokit, nesveikų žmonių padaryta. Man atrodo, narkomanų padarytas dalykas. Va šitaip, aš tai taip pagalvojau, kai išgirdau.“

„Tikinčiųjų bendruomenei tai tikrai yra nepriimtina, ir ne tik tikinčiųjų, nes nesuvokiama, kodėl čia turėjo atsirasti. Turbūt kūrėjai turėjo kažkokią žinią, kurią reikėtų dar tiksliau identifikuoti. Nes daugeliui ji yra neįprasta“, – pasakoja D. Bačiulė.

Tikimasi, kad su visuomenės pagalba pavyks rasti vandalus. Už religinių simbolių išniekinimą jiems gresia viešieji darbai, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.


Rašyti komentarą...
A
Antanas
2021-01-06 00:12:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Būtų labai įdomūs policijos,stebinčios teritoriją vaizdo kameromis,komentarai ? Man atrodytų,jog vaizdą
stebint,pamačius pažeidimą ar kažką neįprasto,turėtų būti reaguojama nedelsiant.Ar tos vaizdo stebėjimo kameros reikalingos tik miestiečių nuomonei formuoti bei saugumui imituoti?O gal stebėtojai paprasčiausiai
snaudžia,tik rytmetyje peržiūrėdami įrašus?Tokiu atvėju BEREIKALINGAI ŠVAISTOMI mokesčių mokėtojų
pinigai,o efektas -LYGUS NULIUI...
Atsakyti
0

A
Antanas
2021-01-06 00:17:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ką veikia Policiją,stebinti vaizdo kameras/reakcija į pažeidimą arba įtartiną elgesį
turi būti nedelsiama/.Negi stebėtojai "SALDŽIAI SNAUDŽIA",o rytmetyje tik peržiūri įrašus?
Ar sunku nustatyti tuo laiku dirbusius pareigunus,pareikalauti iš jų atsakomybės ?
Atsakyti
0

P
PP
2021-01-06 09:08:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia paklausti Poželos .Apkiautęs policijos genkomisaras ,nereikalauja atsakomybės iš savivaldybių policijos viršininkų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų