• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

50-ties metų Rolandą prieš dvejus metus pasiekė netikėta žinia – jis galimai yra valstybės globon paimto kūdikio tėvas. Tai patvirtino ir DNR tyrimas, tačiau praėjus keliems metams mergaitė vis dar auga globėjos šeimoje.

50-ties metų Rolandą prieš dvejus metus pasiekė netikėta žinia – jis galimai yra valstybės globon paimto kūdikio tėvas. Tai patvirtino ir DNR tyrimas, tačiau praėjus keliems metams mergaitė vis dar auga globėjos šeimoje.

REKLAMA

Vyras su prašymu padėti kreipėsi į TV3 laidą „TV Pagalba“. Laidos studijoje Rolandas pasakojo, kad sužinojęs tokią naujieną jis patyrė šoką.

„Tiek metų pragyvenau, išgyvenau ir su moteriške, bet neturėjau tokių dalykų, o čia pasitaikė kita ir netyčiukas. Aš nieko nežinojau, tiek metų net negalvojau, kad būsiu tėtis, o kai viską sužinojau, buvo ir streso, ir sutrikau.

Bet buvo ir džiaugsmo, kaip jo nebus, juk aš turiu dukrytę, kurią norėčiau auginti, kad ji grįžtų pas tėtį“, – su ašaromis akyse kalbėjo vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Rolandas pripažino, kad jo vienintelis vaikas gimė iš nuklydimo į šoną. 

„Aš nesiginu, mano sugyventinė žino ir nieko neprieštarauja, o vaiko mama užsimanė ir išvažiavo, ji man net nesakė, kad nuo manęs laukiasi“, – teigė Rolandas.

REKLAMA

Vaiko neatiduoda globėja

Tačiau tai meilės vaikui nesumažino. Dabar vyro dukra gyvena su globėja ir mergytę jis gali pamatyti tik retkarčiais.

„Mes bendraujame tik nuotoliu, bet tai ne tas pats. Kur gyvai, tai visai kitaip, kitaip jauti. Aš ją labai myliu“, – sakė vyras.

Jo teigimu, mergaitės jam nenori atiduoti globėja, nes vyras serga disleksija. 

„Mane menkina, kad aš neraštingas, skaityti nemoku. Jie nori mane palaužti. <...> Kodėl aš turiu eiti tais kryžiaus keliais nieko blogo nepadaręs. Stengiuosi, kad mergaitė turėtų tėtį ir linksmai augtų, todėl pagalvoju vis, ką aš blogo padariau, bet suprantu, kad nieko“, – teigė vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Rolandas labai nori susigrąžinti savo vienintelį biologinį vaiką, tačiau kodėl jis negali to padaryti, negali pasakyti net Kazlų Rūdos socialinės paramos centro atvejo vadybininkė, nors tai įpareigojo padaryti net teismas.

„Negaliu atsakyti į šį klausimą, nes ir mums kyla daug neaiškumų. Mums vis iškeliami nauji įsipareigojimai, dabar yra iškeltas pereinamas laikotarpis – gyvų dukros ir tėvo susitikimų.

<...> Man pačiai kaip specialistei yra nesuprantami šie dalykai, nes tiek įdėta darbo nuo kovo mėnesio, tai galvočiau, kad jis geba būti tėčiu, būti geru tėčiu“, – sakė Kristina Launienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rolando dukters globėja Inesa teigė, kad ant dokumentų, kurie įpareigoja atiduoti dukrą, trūksta parašo. 

„Sprendimą perduoti mergaitę gali pasirašyti savivaldybės administracijos direktorius, aš nemačiau jo sprendimo, kad būtų parašytas įsakymas perduoti mergaitę tėčiui. Tokio sprendimo aš nemačiau“, – sakė globėja.

Reikia papildomo rašto

Advokatas Vygautas Molis teigė, kad trūksta vieno dokumento.

„Jei yra toks teismo sprendimas, ar yra išimtas iš teismo vykdomasis raštas. Jei toks sprendimas yra, reikia išimti vykdomąjį raštą, ji perduoti antstoliams ir jie tai įvykdys.

REKLAMA

Reikia patiems kreiptis į teismą, kad išduotų vykdomąjį raštą. Reikia, kad tai padarytų Rolandas“, – aiškino advokatas.

Daugiau istorijos detalių ieškokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „TV Pagalba“ žiūrėkite kiekvieną darbo dieną 16:30 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TV Pagalba“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų