Panevėžietis nebegali tylėti: teismas liepė dukrą atiduoti ją palikusiai mamai

Panevėžietis po skyrybų su mylimąją jau metus laiko judviejų dukrą augina vienas, tačiau teismas nusprendė, kad vyras vaiką turi atiduoti mamai, nors ši gyvena Anglijoje, kur galimai neturi nei gyvenamosios vienos, nei pajamų. 

Kodėl teismas taip nusprendė ir kitas situacijos detales aiškinosi TV3 laida „Prieš srovę“. 

Susipažino Didžiojoje Britanijoje

Tadas (vardas pakeistas) su Rita (vardas pakeistas) prieš penkerius metus susipažino Didžiojoje Britanijoje, kur abu tuo metu gyveno ir dirbo. Jaunas vyras pasakojo, kad mergina iš karto krito jam į akį. Neilgai trukus jie apsigyveno kartu ir Rita tapo nėščia. Tado tėvai merginą stengėsi priimti kaip savo vaiką. 

„Man buvo jos gaila, aš labai norėjau su ja draugauti ir būti jai draugė arba antra mama. Visada su dovanėlėmis, kad ją palepinčiau – visada kepame, verdame tai tortus, tai keksiukus. Stengėmės, kiek galėjome, norėjome būti jai antrais tėvais. O ji gaudavo dovanėlę į ranką, jai gerai. Praėjo pusvalandis ir vėl viskas negerai. Tai būdavo nuvažiuojame nei „labas“, nei „viso gero“. Trūko jai įgūdžių, nes ji augusi vaikų namuose, tai pas ją ir išlikusi tokia kova už būvį“, – apie sūnaus merginą pasakojo Edita. 

Rita tėvų neturi ir užaugo vaikų namuose, todėl, kaip teigė Tado mama, jie stengėsi jai skirti daug dėmesio ir suteikti šiltus jausmus, tačiau mergina ne visada į juos atsakydavo. 

„Kai būdavo Anglijoje, mes atvykdavome aplankyti vaiko, ji nesisveikindavo, praeidavo. Mano žmona padarydavo valgyti, tai pirma tiesdavo rankas pasiimti lėkštę. Mes bandėme prieš kai kuriuos dalykus užmerkti akis, bet viskas prieš pačius atsisukdavo“, – pasakojo Tado tėtis Ričardas.

Meilė išblėso

Tadas pasakojo, kad augant judviejų dukrai, jo ir Ritos santykiai pradėjo prastėti. Tado mama teigė, kad jos sūnaus žmona nuolat gulėdavo lovoje arba vaikščiodavo po parduotuves. 

REKLAMA

„Sūnus dirbo per du darbus, nuomavo tikrai brangų namą ir mokesčiai – didelė pinigų krūva išeidavo. Tai sūnus ir dieną, ir naktį dirbo. Jis išeidamas į darbą valgyti padaro, grįžęs vėl daro, nes namie tuščia“, – pasakojo Edita. 

Mamos teigimu, Rita ir vaiku nelabai rūpinosi. 

„Ji išlipo iš lovos, pačepsėjo, kaip aš sakau, makaronų su juoda duona išsivirusi, o jai (mergaitei – aut. past.) papjaustė obuolio, įdėjo į dubenėlį, kol vaikas šliaužiojo ar ten sėdėjo, žaidė, tiesiog taip pastūmė kaip šuniui. Aš taip pažiūrėjai, sakau, tai vis tiek gal ant keliukų vaiką pasodinti, tą obuolį paduoti, bet, nežinau, taip tik šuniui gali paduoti maistą“, – pasakojo Tado mama. 

Vaikinas stengėsi pasirūpinti šeima vienas, o jo mylimoji nesuprato, kodėl jis jai priekaištauja. 

„Aš būdavo keliuosi 5 val. ryto, kad padaryčiau mažajai valgyti, sudėti į dėžutes, kad bent jau per pietus pamaitintų vaiką, o paskui grįžti po darbo – tos dėžutės net neliestos. Tas vaikas saldainiais užkištas ir kildavo pas mus daug tokių konfliktų vien dėl neadekvataus elgesio su vaiku. Jei aš darydavau valgyti ir ji įdėdavo mergaitei pavalgyti vakarienę ar pietus, pavalgydavo, atnešdavo lėkštę ir net lėkštės neišplaudavo“, – pasakojo Tadas. 

Mama vaiką paliko 

Rita susidėjusi daiktus nusprendė grįžti į Lietuvą, nors vaikas dar buvo maitinamas mamos pienu. Tada sūnui nusprendė padėti mama ir nuvyko pas jį į Angliją. 

„Ji susidėjo daiktus ir jai pasirodė taip, kad reikia važiuoti namo į Alytų. Ji susidėjo daiktus ir dar dviem dienomis ankščiau išėjo pas drauges. Vaikas visiškai mažas, dar maitinamas krūtimi ir ji ją numetė ir išvažiavo. 

Ir skambino sūnus verkdamas: „Mama dar šiandien išvažiuok, nes aš nežinau, ką darysiu su vaiku, kadangi ji išvažiavo ir ką vaikas darys be pieno?“. Aš greitai susimečiau viską į tašę ir išvažiavau“, – sakė Tado mama Edita, kuri taip pat pasakojo, kaip jiems sekėsi tvarkytis su tokia situaciją.

REKLAMA

Visą pasakojimą žiūrėkite čia: 

Mergaitės mama atsirado po kurio laiko. 

„Ji paskambino po 4 ar 5 parų ir sako: „nu, ką linksmai naktis leidžiate? Taip jums ir reikia, dabar pamatysite, ką reiškia vaikas“. Nors ką mes turėjome pamatyti – neįsivaizduoju. Tu juk blogiau darai savo vaikui. Ne man, ne sūnui – tu darai savo vaikui blogiau, kuris dieną, naktį klykia“, – pasakojo Edita. 

Grįžo į Lietuvą

Po šio įvykio Tadui paprašius Ritos sugrįžti ši sutiko, tačiau po kurio laiko ji vėl grįžo į Lietuvą. Tik šį kartą su vaiku ir visais daiktais. 

„Kaimynas iš antro aukšto pasakojo, kad kažkokie trys asmenys pusę dienos nešė daiktus iš namų. Nieko apie vaiką nežinojau keturias dienas. Bandžiau skambinti – telefonas išjungtas. Vienu momentu paprašiau mamos, kad paskambintų iš savo telefono numerio, ir kažkas pakėlė kalbantis rusiškai. Tai dar daugiau streso sukėlė, kai nežinai, kur randasi tavo vaikas“, – situaciją nupasakojo Tadas.

Moteris su vaiku grįžo į Alytų ir tai sužinojęs vyras nusprendė viską palikti svečioje šalyje ir grįžti pas jas. 

„Kai sužinojo, kad ji jau Alytuje, jis viską metė – darbus, nuomas, viską metė ir visko atsisakė“, – sakė Tado mama Edita. 

Vyrui grįžus mergaitės mama nusprendė vaiką atiduoti jam. Tadas grįžo į gimtąjį Panevėžį ir ten jau metus dukterį augina vienas. 

„Dabar aš neįsivaizduoju, ji vaiko nemačiusi jau nežinia kiek. Dabar auga, pradėjo šnekėti, viską supranta. Tie pirmi žodžiai, tie apsikabinimai, tie bučkiai – kas rytą į darželį išsibučiuoja, išsimyluoja, apsikabina, o mamos nėra šalia“, – apie vaiko ir tėvų santykius kalbėjo Edita. 

Teismas nutarė vaiką grąžinti mamai

Motina vėliau grįžo į Angliją ir nusprendė susigrąžinti dukterį. Apkaltino Tadą vaiko pagrobimu ir padavė jį į teismą. Teismas Ritos prašymą patenkino, nors kaip teigė mergaitės artimieji, mergaitės mama svečioje šalyje neturi gyvenamosios vietos ir darbo. 

REKLAMA

„Teismas motyvavo tuo, kad ten geresnės sąlygos nei čia, Lietuvoje. Ji atsiuntė aprašymą savo kambario – viena didelė dvigulė lova, veidrodis, raudona kėdė, užuolaidos. Tame kambarėlyje ji gyvena dar ir su drauge“, – teismo nutartį aiškino Tado mama. 

Ji pasakojo, kad Rita teismui pateikė 2019 metų darbo užmokesčio dokumentus ir fiktyvų adresą.

„Kažkas turi atsižvelgti į tai, kur yra pateikti dokumentai, o kur – fiktyvus melas. Kažkas turi į tai įsigilinti, išstudijuoti ir pasižiūrėti“, – Editai pritarė Tadas. 

Advokatas teigė, kad toks sprendimas priimtas remiantis išankstinėmis nuostatomis. 

„Aš taip galvoju, kad teismas tik gavęs tą pareiškimą turėjo išankstinę nuostatą. Kokie ten bebūtų duomenys – reikia grąžinti. Aš galvoju, kad čia yra subjektyvus vertinimas, išankstinis įvertinimas, kad mama yra mama ir kad vaikas turi būti su mama“, – aiškino advokatas Arvydas Penelis. 

Rita situacijos nekomentavo ir TV3 laidos „Prieš srovę“ žurnalistams teigė, kad šią situaciją išspręs teismas. 

Daugiau šios istorijos detalių ieškokite laidoje.

Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Prieš srovę“. 


Rašyti komentarą...
A
Alvydas
2021-02-27 17:49:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaiku teises tegul nuveza i anglija ir paziuri kokiom salygom gyvens vaikas juk jiems reikia vygdyti planus kaip ir cccp
Atsakyti
-5

N
Noja
2021-02-27 19:34:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Anglijos tam tikrom tarnybom pranestumet ir viskas butu sutvarkyta,nes anglai netoliaruoja tokiu dalyku, o ypac degradu emigrantu,gal neskaito angliskai ystatymu,arba nekalba gerai angliskai,begti reikia nuo lietuvos ko toliau
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų