Pamatykite Šiaurės pašvaistę Kanadoje: ryškiausia per daugiau nei dešimtmetį

Įspūdingus Šiaurės pašvaistės vaizdai pasiekė iš Kanados. Ji buvo ryškiausia per daugiau nei dešimtmetį. Neįtikėtiną gamtos stebuklą išvydę kanadiečiai dėkingi magnetinei audrai – būtent dėl jos pašvaistė pranoko visus lūkesčius. 

Šiaurės pašvaistę, arba Aurorą Borealis, praėjusią naktį užfiksavo vakarinės Kanados provincijos Albertos gyventojai. Neįtikėtinai ryški ir tiesiog kvapą gniaužianti, – taip ją apibūdino vietos gyventojai.

Regionui toks hipnotizuojančių gamtos spalvų šokis – neįprastas. Dažniausiai žmonės pašvaisčių arba išvis nemato, arba tik labai neryškias, o ši – ryškiausia per daugiau nei 10 metų.

Įspūdingą Aurorą Borealis kanadiečiams padovanojo geomagnetinė audra. Mat Šiaurės pašvaistės intensyvumas priklauso nuo Saulės aktyvumo lygio. Romantiškai atrodančios pašvaistės paaiškinimas visai neromantiškas. Ji susidaro, kai elektronų ir protonų srautas, vadinamasis Saulės vėjas, maždaug 8 milijonų km/val. greičiu įskrieja į Žemės atmosferą ir sukelia štai tokį įelektrintų atmosferos dujų švytėjimą.

Beje, po šios geomagnetinės audros Šiaurės pašvaistė švytėjo ne tik Kanadoje, bet ir dalyje Jungtinių Valstijų, taip pat Europoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų