tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš užsienio grįžęs prabangiame Palangos kvartale ant jūros kranto kavinę statantis verslininkas aikšinasi dėl kilusio skandalo. Sausio viduryje Palangos meras apkaltino nelegaliomis statybomis ir dėl gražesnio vaizdo būsimiems kavinėms lankytojams suniokojus kopą.

Iš užsienio grįžęs prabangiame Palangos kvartale ant jūros kranto kavinę statantis verslininkas aikšinasi dėl kilusio skandalo. Sausio viduryje Palangos meras apkaltino nelegaliomis statybomis ir dėl gražesnio vaizdo būsimiems kavinėms lankytojams suniokojus kopą.

REKLAMA

Verslininkas pateikia savo versiją ir tvirtina, kad merui yra tiesiog neparankus, todėl šis jį ir spaudžia.

Nelegaliomis statybomis Palangos mero įvardinta kavinė prabangiausiame kurorto rajone – Kunigiškiuose – dygsta toliau. Ir nesvarbu, kad čia vykstančiais darbais domisi prokurorai, aplinkosaugininkai bei statybų inspektoriai. Maža to, tokiomis statybomis ant jūros kranto piktinasi ir kurorto gyventojai:

„Baisiai vertinu. Nu iš tikrųjų. Ar niekas nematė, ar nieks nepranešė? Gi seniai tie darbai tęsiasi ir nesuprantu, kaip taip gali būti.“

REKLAMA

„Jų yra visada. Ir buvo, ir, ko gero, bus. Nes kažkaip išsisuka tie verslininkai ir lieka tos jų kavinės.“

„Praleidžia tokius. Turi pastoviai žmonės tikrinti. Tikrinti.“

O didžiulis skandalas kilo praeitos savaitės pradžioje, kai kurorto meras paskelbė, kad esą buldozeriais nustumdęs kopagūbrį, buvusią sovietinę radiotechninę stotį, neva neturėdamas tam miesto leidimo vienas verslininkas verčia kavine: „Jūs pamatysit, kad nėra jokių angų naujų pridaryta. Ir kviečiu visus pasižiūrėti.“

REKLAMA

Kavinės statytojas, Palangoje gerai žinomas verslininkas Henrikas Tautkus, kilus skandalui, buvo užsienyje, o dabar, grįžęs į Lietuvą, pateikia savo versiją. Esą jis kažkuo neįtiko Palangos merui.

„Vis dėlto, čia buvo tragiškas pastatas. 12 metų su juo nieko negalima padaryti, nes savivaldybė nusistačiusi prieš kažkodėl. Ne tam papuolė nuomininkui“, – teigia H. Tautkus.

Tačiau šia istorija domisi ir aplinkosaugininkai. Jie tiria, ar tikrai dėl gražesnio vaizdo verslininkas nustumdė šalia esantį kopagūbrį ir kokią žalą gamtai taip padarė. Pats Henrikas Tautkus aiškina, jog nuslinkusią kopą kaip tik atstatė: „Va, specialiai išdidinau, kaip atrodė ta kopa. Čia nuo pastato fotografuota ir matosi, kad yra tarpas, nė vieno medžio. Nieko. Kur tie medžiai panaikinti, kaip aiškina? Vėl klausimas įdomus. Ten pripiltas smėlis yra, ant va šito pačio buvo supiltas smėlis.“

REKLAMA

Verslininkas rodo tą pačią vietą, kuri užfiksuota nuotraukoje: „Ir matosi, kad nieko nebuvo. Va, tos pačios šakos, viens prie vieno. Tai čia medžių nėra, kur tie nustumti medžiai? Čia užpilta.“

Tačiau Palangos meras savo kaltinimų neatsisako. Maža to, politikas teigia, kad, pagal Valstybės Registrų centro duomenis, pastatas nuo darbų pradžios padidėjo beveik 40 procentų – nuo 96 kvadratinių metrų iki 134.

„Nes apie 40 kvadratinių metrų nebuvo, 40 kvadratų yra padovanota. Jei valstybė pardavė 96, o realiai yra 134 kvadratiniai metrai. Tai valstybei yra padaryta žala, ji turi naikinti šį sandorį pardavinėti iš naujo“, – tvirtina Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kavinės statytojas turi atsakymą. Esą pertvarkė du dengtus buvusius įvažiavimus į pastatą. Vieną užmūrijo, o kitą įstiklino. Taip į bendras patalpas anksčiau neįtrauktas plotas ir išsiplėtė.

„Atliktas pastato remontas. Iš vaiduoklio padarėm gražų pastatą. Sudėjom plastikinius langus, dailylentes. Nė viena sąrama nebuvo panaikinta, nė viena anga nei išplatinta, nei išdidinta. Viskas atitinka dokumentus“, – tikina H. Tautkus.

Verslininko versiją palaiko ir leidimus davę statybų inspektoriai, anot jų, pastato plotas nepadidėjo. Jis išsiplėtė tik vykdant darbus viduje.

REKLAMA

„Greičiausia dėl vidaus patalpų išplanavimo pakeitimo. Kadangi buvo pertvarinės sienos išgriautos viduje. Tai galimai dėl šito. Nes pats užstatymas ploto, išoriniai matmenys sienų, nebuvo pakeisti“, – aiškina inspekcijos atstovas Rokas Kazlauskas.

Na, o kavinę įkurti norintis verslininkas nors sako, kad Palangos merą labai gerbia, tačiau neatmeta galimybės kreiptis į savivaldybės darbą kontroliuojančias institucijas. Kurorto vadovas taip pat nusileisti nežada ir laukia šią istoriją tiriančių prokurorų verdikto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų