Norvegai gedi 5 užpuoliko aukų: tarp sužeistų asmenų – lietuvė

Į islamą atsivertęs vyras Norvegijoje šaudydamas iš lanko strėlėmis nužudė penkis žmones. Pareigūnai sako, kad jau pernai vyras dėl radikalių pažiūrų buvo atsidūręs policijos taikiklyje. Beje, užpuolikas net ne norvegas, o ten gyvenęs Danijos pilietis. Koks jo motyvas, kol kas nežinia. Žiniasklaida skelbia, per šį išpuolį sužalota ir lietuvė.

Gausios pareigūnų pajėgos pietiniame Norvegijos Kongsbergo mieste ant kojų sukeltos gavus pranešimą, kad vyras iš lanko šaudo į žmones. 

„Apie 18:30 val. Mus užplūdo skambučiai, kad vyras su ginklu klaidžioja Kongsbergo centre. Tas ginklas buvo lankas ir strėlės“, – pasakoja policijos vadas Oeyvind Aas.

Pirmiausia užpuolikas į savo aukas pasikėsino parduotuvėje, po to kruviną išpuolį tęsė miesto gatvėse.

„Deja, turiu pranešti, kad 5 žmonės buvo nužudyti, dar du sužeisti. Vienas jų – policijos pareigūnas, kuris sužalotas ne tarnybos metu. Jis buvo parduotuvėje, kur ir įvyko incidentas. Kartu su kitu sužeistu asmeniu jis gydomas ligoninėje“, – tęsia O. Aas.

Pareigūnams pavyko sučiupti. Žudiką. Jis 37-erių Danijos pilietis. Po kone septynias valandas trukusios apklausos paaiškėjo, kad vyras atsivertė į islamą ir pernai turėjo reikalų su policija.

„37-erių Danijos pilietis gyveno Norvegijoje. Policija pernai su juo kontaktavo dėl radikalių pažiūrų Tačiau šiemet jokių su juo susijusių incidentų neregistravome“, – teigia policijos atstovas Ole Bredrup Saeverud. 

Pareigūnai aiškinasi radikalo motyvą, o miestas gedi jo aukų – keturių moterų ir vyro. Žuvusiųjų amžius nuo 50 iki 70 metų. Tai – daugiausia aukų nusinešęs išpuolis Norvegijoje po Anderso Breiviko surengtų skerdynių, per kurias jis nužudė 77 žmones.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų