Neįtikėtina istorija: moksleivis negalėjęs parskristi namo perplaukė Atlantą

Neįtikėtina olandų moksleivių istorija. Buriuoti Karibuose mokęsi jaunuoliai gavo geriausią buriavimo pamoką gyvenime. Dėl koronaviruso nebegalėję parskristi jie turėjo perplaukti Atlantą, kad grįžtų namo.

Į Harlingeno uostą įplaukia įspūdinga dvistiebė, 60-ies metrų škuna – prieš šimtmetį pastatytas burinis laivas, o jame ir 25-ių olandų moksleivių grupė. Jaunuoliai moja į uostą jų pasitikti atvykusiems artimiesiems. Prieš pusantro mėnesio šie 14 – 17 metų olandai pradėjo buriavimo kursus Karibuose, tačiau jų planus gerokai sulaukė koronavirusas.

Sustabdžius skrydžius, jie, kaip planuota, iš Kubos į Europą parskristi nebegalėjo. Teko galvoti ką daryti – leisti laiką Karibuose, ar mėginti grįžti namo. Kursų organizatoriai nusprendė, kad paaugliai su 12-ka patyrusių buriuotojų ir trimis mokytojais namo grįš šiuo laivu. 7000-ių kilometrų kelionė per Atlantą užtruko net penkias savaites.

„Kartais būdavo sunku, nes laivas yra nedidelė, uždara erdvė su daugybe žmonių. Lengva susierzinti, nes esi visą laiką apsuptas žmonių. Buvo daug trinties ir netgi ginčų, bet juos greitai išspręsdavome“, – sako įgulos narė Lotte.

Po tokios ilgos kelionės jūra į uostą saugiai parplaukusios komandos nariai neslėpė ašarų ir džiaugsmo.

„Planavau kitą mėnesį ištekėti… bet tai tikriausiai neįvyks. Nors nežinau, matysime. Manau, pagrindinis dalykas, kurį vaikai laive išmoko laive yra tai, kad mūsų planai gali bet kada pasikeisti“, – pasakoja mokytoja Sara Verheijen.

Atlantą įveikę moksleiviai sako, kad po penkių savaičių vandenyne dabar nori pailsėti, tačiau neabejoja, kad netrukus ir vėl buriuos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų