Neįgalus alpinistas įrodė, kad viskas įmanoma: užkopė į dangoraižį

Įkvepianti istorija apie neįgalų alpinistą iš Honkongo, kuris, nepaisydamas paralyžiuotų kojų, nusprendė užlipti į beveik Vilniaus televizijos bokštui prilygstantį dangoraižį.

Vyras taip nusprendė surinkti pinigų labdarai ir parodyti pasauliui, su kokiais sunkumais susiduria neįgalūs žmonės.

Nuo juosmens paralyžiuotos kūnas 37-erių Hon Kongo gyventojui Lai Chi-Wai yra ne problema ryžtis tam, ką drįstų padaryti retas kojas valdantis alpinistas.

Sėdėdamas neįgaliojo vežimėlyje, jis kopia 300-tų metrų dangoraižio siena. Vyras taip siekia atkreipia dėmesį į kasdien neįgaliems žmonėms kylančius iššūkius. Kopia į viršų jis tik rankų jėga. Jomis alpinistas kūną į viršų traukia specialia virve.

Deja, po 10-ties valandų pasiekęs 250-ties metrų ribą, vyriškis pripažįsta, kad jėgos baigėsi. Tačiau, nors ir neužlipo iki pastato viršaus, savo pasiryžimu Lai Chi-Wai Honkongo gyventojus įkvėpė paaukoti pusę milijono eurų stuburo traumą patyrusiems žmonėms.

„Kai kurie žmonės galvoja, kad mes – neįgalūs žmonės, silpni, mums reikia pagalbos, paramos ir gailesčio. Tačiau taip neturi būti. Neįgalus žmogus gali spindėti, jis gali suteikti galimybių, vilties ir šviesos. Jis neturi būti vertinamas kaip „silpnas“, – sako profesionalus alpinistas Lai Chi-Wai.

Lai Chi-Wai į neįgaliojo vežimėlį sėdo lygiai prieš dešimt metų, kai patyrė sunkią traumą automobilio avarijos metu. Iki tol jis buvo laikomas vienu geriausiu pasaulio alpinistu. Pasak vyro, prireikė daugiau nei metų susitaikyti su likimu ir rasti jėgų imtis veiklos. Tačiau palengva jis vėl pradėjo laipioti ir mokyti alpinizmo.

Neseniai Lai Chi-Wai vien savo rankomis įkopė į Honkongo simboliu laikomą 500-tų metrų aukščio Liūto uolą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (216)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų