Rašyti komentarą...
Net didieji statytojai nesitiki NT brangimo tikisi kad bent jau nekris kainos bet jeigu kils toliau palūkanos tai infliacija greit sumažės ir bent parduotuvėse kainas matysim mažesnes. Tik spekuliantai vis bando įrodyti kad pikas nepraėjo, nes supranta kad galimai į minusą prastesni butai nueis. O statybininkai nenueina nes dar prieš pradėdami statyti dėl medžiagų sutartis sudarė 2021 ir 2022 pradžioje.
@Butas Ar tu supranti ką kalbi.... jaigų procentai paskoloms augs tai viskas brangs ir būtai ir maistas ir kūras ir medžiagos.... nes skolinsis mažai o procentus atiduosi didelius kartu su visais pirkiniais
Čia turtuolių užgaida? Ir vel visus nabagėlius išvarom iš namų... juos papigiai superkame ir nuo to turtėjame?
Aš savo skolas visiems atleidau o mano tai atiduokite
Kas liečia NT kainas, tai nebus butas pigesnis už šviežius agurkus prekybcentriuose. Pažiūrėkite į maisto ir paslaugų kainas ir suprasite, kad NT kainos šiuo metu tikrai adekvačios ir ateityje tik augs. Rudeni NT kainos kils.
geriau pirkti brangius agurkus
geriau pirkti brangius agurkus
@NT TT
Nei brangius butus. Suvalgei, iškakojai ir pamiršai tą brangų agurką. O brangus butas kaip akmuo po kaklu kabės dešimtmečiais.
Kaip aš, smulkus spekuliantas, suprantu gyvenamosios paskirties NT rinkos dinamiką, ir kodėl manau, kad kainos mažės.
Butus perka smulkūs vystytojai renovacijai/griovimui, didesnė dalis už grynus, ir parduoda per 1-2 metus jau galutiniam pirkėjui. Šitie pirkime nėra labai išrankūs, skaičiuoja "į ateitį" už kiek parduos, tai būna, kad burbulo viršuje "nudega" prisipirkę už tiek, kad parduoti tenka į nuostolį. Yra spekuliai (čia jau įvairių kalibrų, ne visi tokia smulkmė, kaip aš), kurie perkam tik palaikyti, dar gal kokius dokumentus sutvarkyti, ir perparduoti arba vystytojams, arba galutiniams prikėjams. Tarp galutinių pirkėjų yra tie, kurie perka nuomai. Jie gudrūs, dažniausia perka už grynus, ir kai kainos burbulinės jie neperka. Ir yra tie, kurie perka sau, dažniausiai su paskola, arba keičia būstą dėl šeimyninių aplinkybių. Šitie pasiduoda emocijom, ir kai rinkose euforija ir visur spaudoje tik ir girdisi kaip "butai brangsta", puola pirkti tuos butus nerealiomis kainomis. Tą "butai baigsis ir kainos tik didės" dar papildomai kaitina labai godūs ir nelabai gudrūs vystytojai bei spekuliai, kurie bando "įšokti į paskutinį vagoną" ir uždirbti milijonus. Kad įsivaiduotumėte apie ką, surašysiu skaičius. 2015-2017 metais kas mėnesį būsto pirkimui būdavo išduodama vidutiniškai po 80mln. EUR paskolų. 2018-2019 metais išduodamų paskolų suma pakilo iki vidutiniškai 100mln. EUR per mėnesį. 2021-2022 pirmoje pusėje per mėnesį jau buvo išduodama 200mln. Spekuliai ir protingesni vystytojai susipirko iki 2019 m. ir 2021-2022 pardavė. 2021 pabaiga ir 2022 pradžia buvo rojus parduodantiems - pasiūla sumažėjusi, paklausa milžiniška, kainos kosminės. Pirko beveik bet ką. Aruode įvedus paiešką "kaunas, 1 kamb.,
@geriau pirkti brangius agurkus Aciu uz savo mintis
@O su tokiomis mintimis amžinai nuomositės arba palapinėje ir gyvensit... Jeigu būsta perkate ne spekuliaciniais tikslais už paskolą, tai praktiškai nėra skirtumo 250 eur ar 300 eur į mėn. bankui mokėsite. Svarbiausia, kad gerą ir tinkamą gyvenimui variantą rasite...
@NT TT
Ir kaip aš, spekuliantas, išgyvenčiau be tokių geros dūšios patarėjų, kaip Jūs. Taip, praktiškai nėra skirtumo, ar pirks kartu su manim, ar iš manęs. Svarbu, kad patiktų, ir nereikėtų gyventi palapinėje :)
O jei kam yra skirtumas, tai galit porai metų pasidėti sutaupytus pradiniam įnašiui į patikimas obligacijas (jau galima rasti gana patikimų su 6-10 proc. metinių palūkanų), o kai išsišimsim, galėsim už procentus išgerti alaus ir eiti ieškoti patinkančio būsto - kas gyvenimui, kas perpardavimui tiems, kuriems nėra skirtumo.
@geriau pirkti brangius agurkus Pamiršk senus laikus, žiurėk kas dedasi 2023. Tuoi neipirks tu bustų lietuvis ir stovės pilna neparduoto ir nenaudojamo NT.
O su grynais vėl problema kai įvedė griešta ribojima grynujų.
@NT TT
2021 pabaiga ir 2022 pradžia buvo rojus parduodantiems - pasiūla sumažėjusi, paklausa milžiniška, kainos kosminės. Pirko beveik bet ką. Aruode įvedus paiešką "kaunas, 1 kamb.,
@NT TT
2021 pabaiga ir 2022 pradžia buvo rojus parduodantiems - pasiūla sumažėjusi, paklausa milžiniška, kainos kosminės. Pirko beveik bet ką. Aruode įvedus paiešką "kaunas, 1 kamb., mažiau 40tūkst." išmesdavo iki 5 pasiūlymų. Visus nudrengtus bendrabučio kambarius su dvokiančiais koridoriais ir sanmazgais jų gale supirko vystytojai ir spekuliai, ir padažę sienas bei įrengę vonią dėdavo pardavimą po 45 tūkst. Aš nieko nedažiau, tiesiog 2018 nupirkęs prisiregistravau (du metus pagyvenus parduodant mokesčiu mokėti nereikia) ir už dvigubai pardaviau.
Dabar pasiūla atsistato į normalų lygį, bet paklausa kritusi iki minimumo, palūkanos kyla, išduodamų paskolų suma mažėja jau ketvirtas mėnuo iš eilės, sausio mėnesį išduota tik 160 mln. EUR, kas yra 40 mln. mažiau nei prieš 4 mėnesius. Todėl aš neturiu iliuzijų, kad ims ir dar vienas ciklas "užsisuks" rudenį. Ir kadangi netikiu, kad nusipirkęs uždirbsiu, aš, spekulis, nepirksiu. Nes, mano nuomone, nėra kas pirks už tokias kainas. Galutinis paskolinis už net 2022 kainas nepirka, ne tai kad padidėjusias. Nes spaudoje niekas neberėkia "butai brangs", nes palūkanos didėja ir spaudoje dabar rėkia "palūkanos kils iki begalybės", nes, galų gale, bankas su dabartinėm palūkanom paskaičiuoja ir sako, galiu tau duoti tik 150 tūkst., o ne 200 tūktst. Nuomai perkantys nepirksa nes jau nuomos kainą tenka mažinti, tai kokiu pagrindu jis turėtų daugiau už nuomai perkamą butą mokėti. Smulkus vystytojas nepirka, nes jis perka paskaičiuodamas "už kiek parduos", o šiandien jam apskirtai parduoti nepavyksta. Butų pasiūla didėja, NT pirkimui skiriamų pinigų kiekis mažėja ir didėjimo artimiausioje ateityje aš nematau, tai i ško ta kaina kils? Va kai sugalvosiu, kas iš manęs nupirks tą butą už dvigubai po 5 metų, aš būsiu pirmas to buto pirkėjas, nors ir šį rudenį :)
@NT TT Kainos kils, bet mažai kas ipirks arba pirks ir nenorės mokėti paskoloms didelius procentus. Bus sunkiau parduoti NT
Neturiu jokių paskolų, taip kad man nei šilta, nei šalta
Daromas verslas. Akcininkai susišluoja daug daugiau dividendų negu turėtų. Palieka verslą be apyvartinių lešu o viską ima iš banko. Užtai kyla kainos, maži atlyginimai. Nes akcininkai gyvena žymiai geriau negu turėtų gyventi.
Tiems kas svaigsta dėl būsto kainų kritimo teks dar kartelį nusivilti... Jokie palūkanų didinimai šios infliacijos jau nesuvaldys, tad ir jūsų būsto kaina tikrai nekris o tik didės... Nebus čia jokios recesijos nei krizės. Netrukus NT brangs.
@Butai brangs
o kodėl "dar kartelį" nusivilti. kol kas nusivilti neteko. tai būtų pirmas kartas, kai nepavyktų nusipirkti pigiau, nei prieš tai pardaviau :)
@NT spekuliantas tai ir bus tas pirmas kartas kai teks nusivilti.. pigiau jau nenupirksite, deja...
@Brangs stipriai
Nebus tinkamų ekonominių sąlygų ir kainų - ieškosiu kitų būdų, kaip uždirbti. Nors iš visos turimos patirties, manau, kad ir šį kartą bus kaip visada. O kokiomis prielaidomis Jūs vadovaujatės, manydamas, kad pastaruosius 3-4 metus padidintais tempais brangęs būstas ir toliau brangs. Kodėl būstas brango, aišku - pinigai buvo metami į rinkas visame pasaulyje ir jų galutiniame ekonomikos ciklo etape šį kartą tikrai buvo pripūsta labai daug. Bet kodėl būstas turėtų brangti etape, kai ekonomikos traukiasi ir daugelio šalių bankai išiminėja pinigus iš rinkų? NT sektorius yra tas nelaimėlis, kuris ekonomikos traukimosi fazėje būna "nuskalpuojamas" vienas iš pirmųjų. Ir "pirmąsias kregždes" mes jau turime - pardavimai sustojo.
@Na aš spekuliantas nebuvau ir nebūsiu jau. Bet žinau tik vieną tiesą: būstas brangs todėl, kad Lietuva stebūklų šalis. Visame pasaulyje NT kaina gali kristi, bet Marijos žemėje tik kils...
@Butai brangs Iš kokiu utėliu tas lietuvis pirks išbrangusi NT. Pirks nebent gryžes emigrantas, arba sukantis versliuka.... bet ne darbininkėlis ar studentokas
@Butai brangs Kitas dalykas, kam tas bustas reikalingas jaigu sunkiai perparduosi ir net negalėsi nuomos kainos pakelti. Busta nupirkus iš paskolos ir jį paleidus nuomai, atsipirks jis tau gal tik po 30 metų.... jaigu tiek išgyvensi. Taip kad baigiasi tie laikai kai NT perki už kapeikas ir lupi gerus pinigus už nuoma.
Jau ir anglijoje NT pinga, nes išpūsta burbulą neapsimoka pirkti.
:DDDD ne gali o sieks apie 6.5 proc plius marza.. skubekit pirkt o tai putai pranks
o tai kur straipsnis, kad butai brangs?
o tai kur straipsnis, kad butai brangs?
na, NT "ekspertai", metatės su ekonomistais ir puolat džiuginti tautą. kad kai nebeturės už ką paskolą susimokėti, eilė stovės norinčių nupirkti tą jo butą už 20 proc. brangiau, nei jis pirko.
mano brokeris, skirtingai nuo LT bankų, palūkanas už sąskaitoje laikomus grynus moka.

Skaitomiausios naujienos
Į viršų