Lietuvis iškovojo Pasaulio kosminių modelių čempiono titulą: atskleidė, kur su jais galima nuskristi

Vilnietis Povilas Karalkevičius iškovojo Pasaulio kosminių modelių čempiono titulą. Rumunijoje vykusiame čempionate raketos su parašiutu klasėje aviamodeliuotojas buvo nenugalimas. Komandinėje įskaitoje Lietuvos komanda užėmė antrą vietą. Kas tie kosminiai modeliai ir kur su jais galima nuskristi?

Į orą iššauna kosminis modelis, kurio tolesnė užduotis – kuo ilgiau išsilaikyti ore. Aeronautikos inžinerijos studentas Povilas Karalkevičius pasakoja, kad aviamodeliavimu susidomėjo dar vaikystėje. Kai savo žinių nepakako, Povilas šeštoje klasėje pradėjo lankyti aviamodeliavimo būrelį, tad šia sporto šaka užsiima jau 12 metų.

„Darželyje radau knygą, kurioje buvo parodyta, kaip pasigaminti parašiutą iš servetėlės, siūlų ir sąvaržėlės. Tai čia toks ryškus prisiminimas, o po to kažkaip tie aviamodeliai, net nežinau, atrodo savaime kažkaip, buvo labai šalia“, – sako pasaulio čempionas Povilas Karalkevičius.

Povilas pasakoja, kad aviamodeliavimas – techninė sporto šaka, tad tam būtina turėti kokybišką techniką. Paleidžiama raketa turi būti lengva, aerodinamiška, turėti gerą variklį ir galėti aukštai kilti.

„Kai jau vyksta varžybos, iš esmės tu paruoši modelį, pastatai į starto paleidėją ir tada, ką tereikia padaryti, tai tris kartus laiku paspausti mygtuką, nes paspaudi mygtuką ir raketa iššauna. Ir viskas turi suveikti ir suskristi“, – teigia vaikinas. 

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvis iškovojo Pasaulio kosminių modelių čempiono titulą: atskleidė, kur su jais galima nuskristi

Visgi, kaip pasiseks varžybose, priklauso ir nuo kitų aspektų, mat svarbu ir komandinio darbo stabilumas, oro sąlygos, ir net drąsa.

„Kai tu matai, kad jau tavo konkurentai pakilo, jie, atrodo, gana gerai skrenda, bet jie yra šiek tiek toliau ir tu galvoji, ar tu juos pasivysi, ar nepasivysi, ir ar spausti mygtuką, ar nespausti, tai drąsos reikia, nes vienas mygtuko paspaudimas gali daug ką lemti“, – tęsia pašnekovas. 

2015 m. Europos kosminių modelių čempionate Ukrainoje Povilas jaunių kategorijoje užėmė pirmą ir trečią vietas skirtingose klasėse. Pasak Povilo, šiemet suveikė ir sėkmės elementas, mat jo modelis susidūrė su kliūtimi.

„Buvo ir sėkmės elementas labai, būtent parašiutuose, kur skridau, nes per lauką ėjo aukštos įtampos laidai ir jau modelis, sakykime, vėlgi nebuvo vėjas, jis gana netoli leidosi, tie aukštos įtampos laidai gal už 600 metrų buvo nuo startinių aukštelių, bet kaip tik tame aukštyje modelis pakibęs gražiai slinko, tai praskridau labai labai labai šalia laidų“, – aiškina Povilas. 

O aviamodeliuotojas Maksimas Timofejevas pasaulio čempionate dalyvauja jau daugiau nei dvidešimt metų ir yra pelnęs pasaulio čempiono titulą dukart. Tiesa, šiais metais jis užėmė ketvirtą vietą raketos su parašiutu klasėje. Maksimas sako, kad komanda jau dabar planuoja dalyvauti kitame pasaulio čempionate.

REKLAMA

„Po dvejų metų pasaulio čempionatas bus Amerikoje. Tai yra didžiulis šansas ten pakliūti ir dabar turime didžiulį stimulą, nes reikia apginti Povilo pasaulio čempiono titulą“, – teigia jis. 

Čempionate dalyvavo daugiau kaip šimtas sportininkų. Rungtyje, kurioje lietuvis iškovojo pasaulio čempiono titulą, varžėsi 43 sportininkai iš 14 valstybių. Kitas pasaulio kosminių modelių čempionatas vyks 2023 metais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų