REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva virto viena didele čiuožykla. Ant kelių, šaligatvių dėl lijundros susiformavo ledas, šalies skubiosios pagalbos skyriuose nutįso paslydusių ir kaulus susilaužiusių eilės.

Lietuva virto viena didele čiuožykla. Ant kelių, šaligatvių dėl lijundros susiformavo ledas, šalies skubiosios pagalbos skyriuose nutįso paslydusių ir kaulus susilaužiusių eilės.

REKLAMA

O dalyje gydymo įstaigų žmonės valandų valandas laukia koridoriuose, kol jiems bus suteikta pagalba: žmonės susilaužė, susimušė kojas, riešus, blauzdikaulius, čiurnas. Maža to, dėl prastų orų į Lietuvą neatvyko ir Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda.

Didžiąją dalį Lietuvos su artėjančiomis Kalėdomis pasveikino gamta, kuri kelius, šaligatvius padengė nauju ledo sluoksniu. Štai Kauno ligoninės skubiosios pagalbos ir traumų skyrius tiesiog perpildytas: koridoriuje sunku prasilenkti, pilna ant ledo paslydusių ir susižalojusių žmonių. O lauke greitosios pagalbos automobiliai išsirikiavę vienas po kito, eilėje stovi net šešios greitosios su susižalojusiais pacientais:

„Į bankomatą į „Molą“ atvažiavau. Liko metras iki „Molo“ – grynas ledas. Viskas, kritau, viskas. Kviečiau greitąją.“

REKLAMA
REKLAMA

„Ėjau, slidu buvo, kritau ir susitrenkiau. Ant alkūnės kritau ir labai smarkiai, baisus skausmas.“

Žmonių tiek daug, kad medikai guldo pacientus visuose skyriuose, ten, kur tik yra laisva lova.

„Penkiese dirbam, tai kiekvienam po 25 pacientus gavom. Vienu metu prie guldymo kabineto buvo apie 18 ratų. Tie pacientai, kurie su ilgųjų kaulų lūžiais ir kurie guldomi operaciniam gydymui. Šlaunikaulių lūžimai, žastų lūžimai, čiurnų, sąnarių srities, kuriems riekalingas operacinis gydymas. Guldom ten, kur yra vieta“, – kalba traumatologas Artūras Šulnius.

REKLAMA

Tiek čia, tiek kitų miestų priėmimo skyriaus laukimo salėse žmonės laukia ir 4 ar net 5 valandas:

„Žmonės nepaeina iš viso, vartosi, man po mašina vos nepalindo, išlipo ir krito iš karto žmonės. Iš viso neįmanoma paeiti. Tai, va, pradėjom po truputį važiuoti, druskos čiut, čiut papylė.“

„Iš namų išėjau parūkyti į lauką, na, ir paslydau ir viskas. Dabar laukiu, kad pagalbą suteiktų. – Sakėt, kad ir kita koja? – Čia išoperuota gruodžio 7 meniskas, tai dabar būsiu su abejomis kojomis. Liaudiškai pasakius, sutratėjo kaulai ir dabar ir, jeigu aš priminu, trata viduje, kaip kaulas į kaulą liestųsi, kažkas tokio.“

REKLAMA
REKLAMA

Šiaulietis Aurelijus įsitikinęs – tokius, kaip jis, šiandien bus sunku net suskaičiuoti:

„Valandą laiko laukiu, moteris atėjo su ranka, kita moteris su pečiu, vienas vyriškis – riešas išsuktas.“

„Važiuojant į darbą ryte virtau ant šaligatvio prie namų. Riešą susilaužiau turbūt.“

„Visos brigados dirba, iškvietimų labai daug, labai slidu ir patys slidinėjam, privažiuoti sudėtinga į kiemus“, – sako greitosios pagalbos darbuotojas Darius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Matot, pagal korteles, daugiau gal 5 kartus. Tris paguldžiau iš salės, ten buvo blauzdikaulio lūžimai, čiurnos, čia turim riešo daugiausiai traumas. Šiandien nelabai spėju, bet gal nors ateis į pagalbą“, – kalba gydytoja Jūratė Kučinskienė.

Nuo Šiaulių, Kauno neatsilieka ir Klaipėda.

„Vyrauja traumos pakeliui į darbą: kulkšnies lūžiai, stipinkaulio lūžiai, sumušimai. Šio ryto pacientai daugiau darbingo amžiaus“, – teigia Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytoja Dovilė Černiauskienė.

REKLAMA

„Lietuvą pasiekė labai šilta oro masė iš vakarų ir pradedant vakariniais rajonais, ryto valandomis jau pasiekė ir rytinę šalies pusę. Pradėjo formuotis lijundra, nes iš dangaus krito jau šlapias sniegas. Vėliau jį keitė šlapdriba, lietus.  Rytinėje šalies pusėje, kur vėliausiai pradėjo formuotis lijundra, tai ten tas ledo storis yra vos milimetras, vakariniuose rajonuose jau keli milimetrai“, – aiškina sinoptikė Ineta Daunoravičiūtė.

REKLAMA

Sniegas sukėlė ne tik traumų antplūdį. Kentėjo ir Lietuvos oro uostai, daugiausia nesklandumų Kaune. Oro uostų takai tapo per slidūs.

„Buvo padaryta įtaka penkiems skrydžiams, tarp kurių buvo du krovininiai, kurie buvo nukreipti į kitus oro uostus ir trys keleiviniai skrydžiai, kurie pavėlinti“, – komentuoja oro uostų atstovas žiniasklaidai Tadas Vasiliauskas.

Nors padėtis oro uostuose susinormalizavo, dėl prastų oro sąlygų Lietuvos ir Lenkijos prezidentų vizitas Šiaulių Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje atšauktas. Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda į Lietuvą neatvyko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O vienintelis Lietuvos didmiestis, kuriam šįryt nuo ryto neteko skęsti pavojingame lede, Vilnius. Čia jo susiformavo mažiau.

„Matydami tokias prognozes, mes jau iš karto pabandėm nusibarstyti gatves druskomis dar naktį, atlikom po kelis reisus“, – sako „Grinda“ atstovas Egidijus Steponavičius.

Pasak kelių priežiūros specialistų, druska nuo tokių žiemos lijundrų apsaugo ne visada.

„Jeigu lyja pakankamai intensyviai, didesnis kritulių kiekis, tai druska jau nebesuveikia, iškarto šąla. Reikia žiūrėti temperatūros ir kritulių santykį. Mes esam pasiruošę ir tam variantui, kad barstysim smėlio ir druskos mišinį. Sniego netirpdo, bet padeda užtikrinti sukibimą su paviršiais“, – aiškina E. Steponavičius.

Pasak sinoptikų, artimiausią parą naujas ledas daugumoje šalies rajonų jau nesiformuos, tačiau toliau lis. Dėl to Lietuvos rytuose pirmoje nakties pusėje reikia neprarasti budrumo, nepaslysti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų