Latvija įveda dar griežtesnius ribojimus nei Lietuva: į parduotuves – tik pasiskiepijusiems ir darbo dienomis

Latvijoje įsigalioja nepaprastoji padėtis, o parduotuvėse tvarka griežtesnė nei Lietuvoje. Kaip ir Lietuvoje – ten prekybos centruose reikės rodyti koronaviruso sertifikatus, tačiau savaitgalį centrai nedirbs. Tiesa, latvių valdžia senjorų skiepijimą nusprendė skatinti kitaip – skirti ne 100 eurų paskatinimą, o 20 eurų kompensaciją šildymui. 

Tris mėnesius – tiek Latvijoje tęsis nuo pirmadienio įsigaliojanti nepaprastoji padėtis. Ją mūsų kaimynai skelbia dėl šalyje sparčiai prastėjančių koronaviruso rodiklių.

Šiuo metu Latvijos ligoninėse guli 802 žmonės. Pastarąjį kartą tiek daug hospitalizuotų asmenų buvo prieš 7 mėnesius – praėjusį vasarį. Užsikrėtusių skaičius pastarąją parą perkopė 1000 – šis rodiklis 100 atvejų didesnis nei Lenkijoje, nors Lenkijoje gyvena 20 kartų daugiau žmonių.

Su nepaprastosios padėties įvedimu Latvijoje įsigalioja ir daugybė apribojimų. Nuo pirmadienio COVID-19 paso pradeda reikalauti didieji prekybos centrai, o asmenims, kurie nepaskiepyti nuo koronaviruso arba nėra juo persirgę, leidžiama apsipirkti tik būtiniausių prekių parduotuvėse ir mažose optikos, higienos, gyvūnų prekių, telekominukacijų parduotuvėlėse, taip pat vaistinėse ir degalinėse.

„Keista tvarka… Pavyzdžiui, mano mergina nepasiskiepijusi. Ėjome į parduotuvę kartu. Man čia reikėjo keleto prekių, o jai teko keliauti į mažesnę parduotuvę“, – sako parduotuvės lankytojas Ivans.

„Aš klinikoje neišsiėmiau dokumento. Esu pasiskiepijęs, bet pamiršau jį. Manau, ši priemonės reikalinga, kad pagaliau sustabdytume viruso plitimą“, – teigia parduotuvės lankytojas Pjotrs.

Savaitgaliais ir švenčių dienomis prekybos centruose dirbs tik būtiniausių prekių parduotuvės ir bus teikiamos tik būtiniausios paslaugos. Taip Latvijos valdžia siekia mažinti susibūrimus uždarose patalpose. Beje, nuspręsta apriboti ir pasiskiepijusių laisves: pavyzdžiui, per renginius reikės dėvėti kaukę ir laikytis atstumo. Dirbti nuotoliniu būdu siunčiami tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus darbuotojai.

Tiesa, pamokos ir toliau vyks kontaktinių būdu. Beje, vyriausybė pirmadienį sutarė, kaip skatins skiepytis senjorus – jų laukia kukli 20-ies eurų kompensacija šilumos energijos sąskaitoms padengti.


Rašyti komentarą...
K
2021-10-12 08:18:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką jūs čia nusišnekat, šiuo metu lv esu va ir katik užklausiau, neileidines tik į maxima depo ir kitas tas dideles parduotuves kaip pas mus o mažos kaip dirbo taip ir dirbs.
Atsakyti
-13

N
Nnu
2021-10-12 05:29:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvoje 2000 susirgimų. Kiek kartų daugiau negu Lenkijoje? Rašo apie Latvija. O Lietuvoje dar blogiau. Latvija nors miestų nebuvo uždarė kaip mūsų kvailiai. Latvijai pasisekė ten nėra Dulkio. Ten protingas ministras ir vyriausybė ne vaikų darželis
Atsakyti
-47

R
Raimondas
2021-10-12 10:37:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pusė šito straipsnio tyras melas ir propaganda
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (35)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų