Karštai su tv3.lt: ar po kelių savaičių Lietuvai teks užsidaryti?

Pastarosiomis dienomis vis dažniau išgirstame apie karantiną – naujųjų susirgimų banga grėsmingai auga. Reanimacijos beveik pilnos, o kai kurios ligoninės, vietoje įprastų ligonių, priima tik susirgusius koronavirusu. Šį pirmadienį TV3 laidoje „Karštai su tv3.lt“ vedėjas Artūras Anužis klausia – ar mums ir vėl po kelių savaičių teks užsidaryti?

Apie tai, kas laukia rudenį, laidoje diskutuoja Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas ir buvęs Sveikatos ministras, valstiečių atstovas Aurelijus Veryga.

Santariškių klinikos skelbia, kad jau užimta beveik 90 proc. reanimacijos lovų, o Kauno klinikos akylai stebi vis kylančius nėščių moterų susirgimus. Ar valstybė ne per ilgai delsia imtis atitinkamų veiksmų?

„Valstybė nieko nelaukia jau nuo liepos mėnesio, kai atvejų skaičius ėmė stipriai didėti. Tačiau birželį ir liepą visuomenė manė, kad pandemijos jau gal ir nebebus, laisvai gyveno, atsipalaidavo ir nebegalvojo, kad bus ir ketvirtoji banga. Tačiau pradėjus plisti delta atmainai, Vyriausybė ir valdžia ėmėsi priemonių – buvo aiškiai nustatyti terminai, kas ir kada visuomenės laukia“, – sako P. Saudargas.

Anot jo, ypatingą reikšmę dabar įgavo galimybių pasas, kuris veikia keliomis kryptimis – ir kaip priemonė suvaldyti pandemiją, ir kaip paskata skiepytis. „Valdžios sprendimai nėra populiarūs, bet akivaizdu, kad tai veikia, nes skiepijimosi apimtys stipriai išaugo. Jei taip ir toliau, ketvirtąją bangą galime ir užlaužti. Tam tikras efektas matėsi jau dabar, nes ketvirtoji banga savo dinamika ženkliai skyrėsi nuo trečiosios ir antrosios bangos“, – teigia Seimo vicepirmininkas.

Visgi A. Veryga su P. Saudargu nėra linkęs sutikti, o naujajai valdžiai negailės kritikos: „Pernai tuo pačiu metu, kol dar neturėjome vakcinų, turėjome keliasdešimt mažesnius skaičius. Šiandien turime apie 70 proc. paskiepytos populiacijos ir vėl tokį dinamišką greitą augimą. Ir viskas dėl to, kad vasarą nepadarėme namų darbų. Buvo garsiai šnekama, kaip bus ruošiamasi rudeniui ir kaip atsakingai tai bus daroma. Bet iš esmės, kas įvyko per vasarą, tai buvo tik susipykta su žmonėmis.“

Dėl ko iš tiesų nesiskiepija vyresni žmonės? Kuo pavojinga delta atmaina? Galiausiai, kokių sprendimų galime tikėtis ateityje? Ar prireiks naujų ribojimų?

Visi atsakymai į šiuos klausimus – laidoje „Karštai su tv3.lt“, kurią rasite straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19.30 val. per TV3!


Rašyti komentarą...
L
LORI
2021-09-20 19:45:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man įdomu tai o kada buvo trečia banga?
Atsakyti
-1

z
zinoma
2021-09-20 19:51:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
uzdarys, net neabejokit pries visus sventus, kad zmones negaletu pagerbti mirusiu, per ju sventa svente...
Atsakyti
-2

L
LORI
2021-09-20 19:46:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man įdomu tai o kada buvo trečia banga?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (26)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų