„Johnson & Johnson“ vakcinos Danija atsisakė, bet Lenkijoje dėl jos driekiasi eilės

Nors Danija nusprendė visiškai atsisakyti „Johnson & Johnson“ vakcinos, Lenkijoje prie jos driekiasi vakcinuotis norinčiųjų eilės. Be to, Lenkijoje gerėjant koronaviruso situacijai, šalis pamažu atsidaro. Savo ruožtu Europos vaistų agentūra vertinti pradėjo dar vieną – kinų sukurtą vakciną „Sinovac“.

Eilės Lenkijoje driekiasi prie vakcinavimo centrų, kur skiepijama „Johnson & Johnson“ vakcina. Eilės nutįso Varšuvoje, Krokuvoje, Vroclave. Vos tik šalies valdžia paskelbė, kad vienadoze vakcina skiepytis gali visi norintieji, kai kur žmonės prie vakcinavimo centrų burtis ėmė dar po vidurnakčio, kad išaušus rytui kuo greičiau gautų skiepą.

Lenkai „Johnson & Johnson“ vakcina skiepijasi nekreipdami dėmesio į tai, kad, pavyzdžiui, Danija dėl kraujo krešulių susidarymo tikimybės nusprendė išvis ja nevakcinuoti. Tą patį padarė ir su „AstraZeneca“. Visgi, priešingai nei danai, mūsų kaimynai tiki, kad skiepas – bilietas į laisvę:

„Taip bus saugiau. Planuojame keliauti ir norime tai daryti be apribojimų.“

„Labai tikiuosi, kad skiepai padės mums grįžti į normalų gyvenimą.“

Normalaus gyvenimo apraiškų Lenkijoje vis daugiau. Epidemiologinei situacijai gerėjant, nuo šiandienos atsidaro prekybos centrai, statybinių medžiagų parduotuvės, meno galerijos, o pradinukai grįžta į mokyklų suolus. Vyriausybė viliasi, kad iki mėnesio pabaigos į klases grįš visi moksleiviai, o maitinimo įstaigoms bus leista atsidaryti, veikiant puse pajėgumų.

Laisvės pliūpsnis ir Graikijoje, kur po pusės metų pagaliau atsidarė lauko barai, restoranai, kavinės. Žmonės užplūdo populiariąsias tavernas, tiesa, taisyklei prie vieno staliuko sėdėti ne daugiau nei šešiems, nesipriešina.

„Kai tik padavėjas man atnešė stiklinę vandens, pagalvojau, kad viskas kaip senais gerais laikais. Tai – nuostabu“, – sako kavinės klientas Grigoris Kirlidis.

REKLAMA

Beje, nuo gegužės vidurio Graikija ketina atsiverti turistams. Graikija viliasi sulaukti lankytojų ne tik iš Europos. Vilčių jai teikia Europos Komisija siūlymas leisti keliautojams, nuo koronaviruso pasiskiepijusiems Bendrijoje patvirtintomis vakcinomis, laisvai atvyksti iš šalių su gera epidemiologine padėtimi.

Savo ruožtu nykštukinis Vatikanas lankytojams jau atvėrė nuo kovo vidurio užvertus muziejus. Ir nors Vatikane turistų dėl kelionių ribojimų beveik nėra, į juos plūsta meno didybės išsiilgę italai, kurie įprastai per turistų spūstis kojos čia nekelia.

„Į Vatikano muziejus grįžtu po 24-erių metų pertraukos. Jausmas nuostabus. Atvykau čia, nes nedaug žmonių“, – pasakoja Romos gyventoja Isabella Trapani.

Beje, keliaujant į muziejus ar kitas masinių susibūrimų vietas, žmonėms gali padėti estų išradimas. Šalies vaistinėse jau galima įsigyti nosies purškalo, kuris apsaugo nuo koronaviruso. Moksliniai tyrimai rodo, kad purškalas apie keturias valandas blokuoja viruso dalelių patekimą į organizmą ir 99-iais procentais apsaugo nuo užsikrėtimo.

Preparato kūrėjai pabrėžia, kad tai – ne vaistas, o eksperimentinis preparatas, skirtas prevencijai, kurį gali naudoti visi žmonės nuo septynerių metų. Tiesa, jis nerekomenduojamas žmonėms, kurie alergiški pienui, mat purškalas pagamintas iš hiperimunizuotų karvių priešpienio. Estai purškalą šluote šluoja, o jo kūrėjai žada netrukus preparatą pristatyti ir tarptautinei rinkai.

Naujienos ir vakcinų fronte. Europos vaistų agentūra pradėjo vertinti kinų vakciną „Sinovac“, o tai reiškia, kad Bendrija, tikėtina, išduos leidimą skiepyti šiuo preparatu 27-iose bloko šalyse. Savo ruožtu Amerikos maisto ir vaistų administracija ruošiasi suteikti leidimą nuo kitos savaitės „Pfizer“ vakcina skiepyti 12-15 metų paauglius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų