Įspūdingas reginys: dėl pavojaus švyturys patrauktas į kitą vietą

Ką daryti, kad ant kopos krašto stovintis švyturys nenugarmėtų į jūrą? Tokį galvosūkį spręsti teko Danijos inžinieriams. Kviečiame stebėti įspūdingą švyturio gelbėjimo operaciją.

Įspūdingas Rubjerg Knude švyturys šiaurinėje Danijoje stovi ant 60 metrų aukščio uolėtos kalvos. Jis skaičiuoja net 120 metų ir yra tapęs turistų traukos centru – kasmet čia apsilanko apie ketvirtis milijono lankytojų. Tačiau dėl sparčios pakrantės erozijos, uolėtas skardis ėmė grėsmingai artėti prie švyturio ir iškilo didelė grėsmė, kad 23-ijų metrų aukščio švyturys nuo kopos tiesiog nugarmės į jūrą.

Danijos inžinieriai nusprendė užkirsti tam kelią ir švyturį patraukti nuo skardžio. Beveik milijoną eurų kainavusi operacija buvo planuojama ištisas savaites, kol lemtingą rytą statinys pamažu ėmė judėti nuo šlaito į naują, saugesnę vietą. Nuo skardžio patrauktas net 70 metrų ir tai užtruko beveik šešias valandas, nes 720 tonų sveriantis gigantas judėjo vos 12 metrų per valandą greičiu.

Prieš 120 metų švyturys stovėjo už 200-ų metrų nuo jūros, tačiau kasmet erozija pasiglemždavo po du kopos ir šlaito metrus. Tačiau dabar liūdno likimo išvengęs švyturys, tikima, skaičiuos dar mažiausiai keturis dešimtmečius, o bandant kovoti su gamta aikštelė aplink jį bus sutvirtinta cementu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų