Dulkys: skiepų planas nėra labai optimistiškas

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys TV3 žinių „Dienos komentare“ teigė, kad Vyriausybėje jau sutarta dėl neaktyvių paslaugų viduje ir aktyvių paslaugų lauke atnaujinimo.

Ministras įvardijo, kokios tai paslaugos galėtų būti ir kokie reikalavimai joms turėtų būti keliami. 

Jau rytoj Vyriausybė spręs, kokių atlaisvinimų duoti Lietuvai. Tai kokie jie planuojami tiek savivaldybių, tiek bendrai šalies mastu?

Jaučiamės pasiekę didžiausią sutarimą tarp ministrų dėl kontaktinių neaktyvių paslaugų viduje. Tai čia yra ne sporto klubai, ne kažkokios treniruotės, bet būtent tai, kur yra vienas paslaugos tiekėjas ir vienas jos gavėjas, tai atitinkamai yra ir grožio salonai. Taip pat aptarėme, kad yra teikiamos aktyvios paslaugos lauke. Tai reiškia, kur yra jau individualios treniruotės. 

O kaip su judėjimu? Žmonėms labai rūpi, kada jau jis bus atlaisvintas? 

Kas liečia mobilumą, judėjimą, tai šiuo atveju labiau panašu, kad mes apie tai diskutuosime, kai būsime scenarijuje A. Kita žinutė būtų svarbi – Vyriausybės pasitarime mes planuojame susidėlioti ir paskelbti viešai tam tikrą matymą, tokį detalesnį pagal skirtingus scenarijus atsižvelgiant į sergamumo rodiklius ir į teigiamų testų procentus.

Dar vieną sprendinį, kokį ruošiame, tai dėl tam tikros prekybos. Čia turima minty, kad galbūt būtų galima svarstyti leisti prekybą su atskirais įėjimais. Svarstome, kad galbūt tarp ribojimų galėtų būti maksimalus prekybinis plotas, turėtų vėl būti nustatomi reikalavimai, kiek žmonių atitinkamame plote gali būti.

Kada dabar mokiniai galės grįžti į mokyklas? Nes ir jiems, ir tėvams neramu.

Tikrai turėtume tokį norą, kad būtent ikimokyklinis ugdymas prasidėtų vasario antroje pusėje. 

O į mokyklas? Kaip jūs įsivaizduojate?

Tai, manau, žingsnis po žingsnio ir viską jau turėtume dėliotis. Viską žiūrėti su kiekviena savaite, su kiekvienu mėnesiu, nes mes matome, kad su žmonių pagalba, mes tikrai turime tą pozityvų pokytį. 

REKLAMA

Kaip tik šiandien Vilniaus pedagogai yra skiepijami ir mes girdime, kad esą vyresni skiepijami „Pfizer“ vakcina, o jaunesni „AstraZeneca“. Tačiau ekspertai siūlo „AstraZeneca“ vakcina skiepyti visus, kad ir vyresnius žmones. Ar tai yra Lietuvoje nuspręsta, kad „AstraZeneca“ bus skiepijami ir vyresni žmonės, ar čia dar sprendimas priimamas? 

Visos tos vakcinos, kurias Lietuva jau rezervavo ir kurios atkeliauja į Lietuvą, aš noriu garantuoti – jos visos yra saugios.  Vakcinos yra saugios, bet kiekviena vakcina turi savo tam tikrų gamintojo pastebėjimų, o kokia ji būtų efektyviausia. 

Šitame pirmame etape, kol yra nedideli kiekiai, mes pasirinkome tą efektyviausią kelią ir dabar konsultuodamiesi tiek su ekspertais, tiek su Valstybine vaistų kontrolės tarnyba, <...> stengiamės ją paskirstyti ten, kur, mūsų nuomone, šiuo metu yra efektyviausia.

Pedagogams, kurie nenorėjo skiepytis, buvo pasakyta, kad kas 10 dienų galės daryti testus ir jei viskas gerai, jei jie neužsikrėtę, tai dirbti leidžiama. Dabar jie tikina, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sako, kad taip negalima. Tai kokia situacija ir kokios būtų jūsų rekomendacijos – privalomas skiepas ar ne?

Lietuvoje jokie skiepai nėra privalomi ir nuo Covid-19 taip pat ne. Jei pedagogas nepasiskiepijo, jam nėra privaloma profilaktiškai testuotis. Profilaktiškas testavimas taip pat yra savanoriškas.

Tai, ministre, dabar matote situaciją su tomis vakcinomis, kurios ateina, turite savo skiepų planą. Kaip jūs manote, spėjame pagal tą skiepų planą? O gal kaip tik daug daugiau vakcinų ateis ir mes galėsime greičiau pasiskiepyti? 

Pagal tai, kokius dabar turime faktus, kaip ruošiasi į Lietuvą atvykti įvairios vakcinos, kokias kiekiais, deja, jis nėra labai optimistiškas ir pasiekti tų labai ambicingų tikslų šiuo metu dar negalima. 

Visą pokalbį su A. Dulkiu žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
Šuva
2021-02-09 18:23:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dulkys pats tegul skiepijasi savo astrid, o vyresni mokytojai, manau bus protingi ir nesiskiepins. Net P.Afrikoje jau nustojo ja skiepinti. O čia neturi žmogiškų vakcinų ir kiša bet kokias. Aferistų gauja susirinkusi. Nusikaltėliai
Atsakyti
-10

V
Vijtoras
2021-02-09 18:29:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na ir ministras gal padarykime eksperimentą lauke iš ryto 20/14 šalčio vienoje pusėje mankstinasi ministras Dulkys už 20m sportuoja Simonyte, o už 30 m Nausėda teisejauja ir įvertina šių asmenų rezultatus. Bilotaite prie mašinos dreba iš šalčio ir galvoja kad baigit kvailystes laikas į vyriausybės posėdį. Mielieji turi būt riba klailystem ir kvailiems samprotavimas
Atsakyti
-5

?
?
2021-02-09 20:31:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesuprantu,kaip galima teigti,kad vakcinos saugios,jei jos įvardytos kaip eksperimentinės,ir niekas neatsako už pasėkmės.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (34)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų