Dubajuje – neeilinis vaizdas: dangų skrodė „reaktyvinis“ žmogus

Jei lankysitės Dubajuje ir pamatysite padange milžinišku greičiu skriejantį žmogų, nenustebkite. Jums nesivaidena. Ten skraido vienas prancūzas, vadinamasis „reaktyvinis“ žmogus.

Kaip paukščiui skrieti virš įlankos Dubajuje, saulėlydžiui spalvinant padangę purpurine spalva. Skamba kiek neįtikėtinai. Vadinamasis reaktyvinis žmogus, arba „jetmanas“ – prancūzas Vince’as Reffetas, kuris grožėdamasis tokiais Dubajaus vaizdais kaip tikras paukštis, tik gerokai didesniu greičiu, skrodžia dangų.

Iš anglies pluošto pagamintos ir keturiais reaktyviniais varikliais aprūpintos skraidyklės pilotas išvystė 240-ies km/val greitį. Tačiau tai dar ne riba. Maksimalus tokio skrydžio greitis gali siekti net 400-us km/val. Prancūzas per 8 sekundes pakildavo po 100 metrų, o po trijų minučių jau skriejo 1800-tų metrų aukštyje. Galiausiai jis išskleidė parašiutą ir saugiai nusileido aikštelėje.

„Mums tai didelis žingsnis, nes tai pirmas kartas, kai skrydis yra visiškai savarankiškas. Pakilome nuo žemės ir pasiekėme daugiau nei 1000-io metrų aukštį. Tik tada išskleidžiau parašiutą. Tai didelis dalykas!“, – sako pilotas Vince Reffet.

Šį skrydį prancūzas pademonstravo per Dubajaus „Expo“ parodą. Jos organizatoriai sako, kad šis skrydis nuo kitų skiriasi tuo, kad pilotas pats pakilo į tokį aukštį, o ne nuo kokios pagalbinės platformos.

„Tai – didelis pasididžiavimas mums Dubajaus „Expo“ parodoje – ir reaktyviniam žmogui, ir visai komandai. Taip pat ir Jungtiniams Arabų Emyratams. Mes siunčiame žinutę, kad nėra jokių ribų“, – pasakoja projekto vadovė Aysha Nuaimi.

Beje, šis įspūdingas skrydis V. Reffetui pavyko po ilgų treniruočių. Iš viso teko įvykdyti apie pusšimtį parengiamųjų skrydžių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų