DIENOS PJŪVIS. Atkeliauja pensijų pertvarka – kam bus naudinga, o kas nukentės?

Pensijų pertvarka jau atkeliauja. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė tvirtina, kad pensijų laukiantys pokyčiai užtikrins, jog pensijoms daugiau įtakos turėtų tai, kokias įmokas per gyvenimą moka asmenys. 

Tačiau, kam iš tiesų bus naudinga pensijų pertvarka, o kas nukentės, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja SADM pensijų skyriaus vadovė Inga Buškutė, Seimo narys Tomas Tomilinas ir ekonomikos profesorius Romas Lazutka. 

tv3.lt primena, kad, pasak ministrės, keisdama pensijų apskaičiavimo tvarką ministerija siekia vienodinti bendrąją pensijos dalį turintiesiems skirtingą stažą, kad kovotų su skurdu, o individualioji pensijos dalis, labiau priklausanti nuo darbuotojo įmokų, augs sparčiau.

„Pensija susideda iš dviejų dalių – individualiosios ir bazinės dalies. Net ir bazinės dalies spartesnis augimas jokiu būdu nenutrina stažo įtakos. Tie žmonės, kurie sukaupė būtinąjį stažą ir daugiau, ir toliau jų pensija didės pagal tai, kokį stažą jį sukaupė, jeigu jie yra 30 metų ir daugiau sukaupę.

Jeigu kalbėtume apie tuos žmones, kurie yra nuo 15 ir 30 metų sukaupę stažą, tai šioje dalyje yra siūlomas įvesti tam tikras universalumas“, – žurnalistams trečiadienį po Vyriausybės posėdžio kalbėjo M. Navickienė.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Svarbiausios dienos naujienos, ekspertų ir politikų įžvalgos bei komentarai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – kiekvieną darbo dieną naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.


Rašyti komentarą...
T
Taigi
2021-10-28 15:07:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie kurie sėdėjo turgui tiems pakils , o kur dirbo sąžiningai špygą
Atsakyti
-1

A
Atsakymas
2021-10-28 15:40:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ponia Leokadija greitai ateis laikas ir jums i pensija.Nebent jums nereikes pensijos ,nes prieinate prie tu pinigu maiso,kuri valdo konservatoriai.
Atsakyti
-1

T
Taigi
2021-10-28 15:08:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie kurie sėdėjo turgui tiems pakils , o kur mokėjo mokeščius nieko
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų