Diagnozę išgirdusi Justina nusprendė parašyti laiškus vaikams: tą dieną save laidojau

Kai Justinai jau atrodė, kad viskas stojo į vietas ir išsipildė jos gyvenimo svajonės, likimas iškrėtė pokštą. Moters bloga savijauta, kurią jį priskyrė nuovargiui, iš tiesų buvo klastinga liga. Apie Justinos išgyvenimus domėjosi TV3 laida „Pasaulis pagal moteris“.

Justina Vingrienė tuo metu gyveno aktyvų gyvenimą. Moteris dirbo per kelis darbus, augino keturis vaikus, todėl pasireiškusius negalavimus priskyrė nuovargiui. 

„Visą rugsėjį jaučiausi neįprastai – nuovargis atsikėlus ryte, nuovargis per pietus, nuovargis vakare. Man sukdavosi vakare galva ir aš vyrui sakydavau, kad nesuprantu, kas man darosi“, – apie savo simptomus pasakojo J. Vingrienė.

Moteris pasakojo, kad nusprendė pasitikrinti sveikatą, ir jai pranešė, kad simptomai gali būti ginekologinių problemų priežastimi. 

„Aš visą laiką buvau pavargusi ir man prasidėjo nereguliarūs kraujavimai“, – teigė J. Vingrienė. 

Moteriai apsilankius pas ginekologę, atlikus citologinį tyrimą, po kelių savaičių su ja susisiekė pati gydytoja. 

„Po dviejų savaičių ji man paskambino, pati gydytoja. Ji man pasakė, kad yra pakitimai ir reikia daryti biopsiją, o nesuprantančiai ir nedirbančiai medicinos srityje, biopsija – tai vėžys“, – pasakojo moteris. 

Išgirdusi, kad ji turi pakitimų, Justina pradėjo labai nerimauti ir tai sunkiai išgyveno. 

„Laidojau save tą dieną, kai sužinojau, kad yra pakitimai. Aš paskambinau vyrui, pasakiau, kad man darys biopsiją. Supratau tik vieną, kad nežinau, kas dabar bus, bet man reikia galvoti, kaip vaikams laiškus parašyti, kaip jie tuoksis, baigs mokyklą. 

Aš turiu dukrytę, o juk visoms mamos dukrytės vestuvės... Viskas suėjo į vieną vietą“, – tos dienos išgyvenimus atskleidė J. Vingrienė. 

Justiną nuramino kolegė, kurios artimieji buvo susidūrę su panašia situacija. 

„Užsiminiau kolegei, dėl ko aš verkiu, ir ji sako „nesijaudink, mano mamai buvo ir pakitimai, ir viskas, bet išpjovė, išėmė ir dabar jau 10 metų gyvena sveika ir lygiai taip pat, kaip gyveno“. 

REKLAMA

Tada man nusirito akmuo nuo širdies ir galvoju, jei žmonės jau po didelių pakitimų gyvena, reiškia man dar ne viskas prarasta. Po to pradėjau mąstyti visai kitaip, rinkti informaciją, kokie būna pakitimai, ką jie reiškia, kaip jie nustatomi, kas gali būti ir kas laukia“, – pasakojo moteris. 

Justina pabrėžia, kad moteris po tyrimo sulaukusios atsakymo, labai dažnai be reikalo save laidoja. Situacija gali būti ne tokia bloga, kaip gali pasirodyti, kadangi šios ligos stadijų yra labai daug, o svarbiausia – laiku pastebėti ligą. 

„Po biopsijos atsakymai buvo, kad pakitimai yra CIN3. Tai – aukščiausio lygio priešvėžiniai pakitimai. Ne vėžinė stadija, tiesiog, nulinė stadija vėžio ir tikrai ne vėžys“, – teigė J. Vingrienė. 

Tačiau gydytojos rekomendacija buvo, kad reikia operuoti skubiai.

„Buvo dideli pakitimai, ji man nebedarė papildomų tyrimų, nes nėra dėl ko. Ar šiaip, ar taip pakitimai jau yra, jau yra diagnozė“, – sakė moteris.

Justina moteris ramino, kad operacijos nereikia bijoti ir ji nėra sudėtinga.

Po savo patirtų išgyvenimų moteris nusprendė apie tai prabilti garsiai. Kodėl? Žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Pasaulis pagal moteris“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 10:00 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Pasaulis pagal moteris“. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų